Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

102 Dakika - Jim Dwyerİkiz Kulelerde Verilen Yaşam Savaşının Perde Arkası

%15
102 Dakika - kitap %10 indirimli Jim Dwyer
102 Dakika, 11 Eylül sabahı Dünya Ticaret Merkezi'ndeki yaşam mücadelesinin dramatik ve destansı bir öyküsü...Tecrübeli iki gazeteci, Jim Dwyer and Kevin Flynn'ın tanıklıklardan yola çıkarak yazdıkları bu kitap; İkiz Kulelerde 102 dakika boyunca verilen hayatta kalma savaşının bilinmeyen iç yüzünü ortaya koyuyor.
11 Eylül'de yaşananlara farklı bir yerden bakarak bu insanlık trajedisinin şok edici gerçeklerini anlatıyorlar. Çarpıcı bir araştırmacı gazetecilik örneğiyle sıradan insanların kahramanlık öyküsü.
102 Dakika, kendilerinin ve diğerlerinin hayatını kurtaran, sıradan insanların kahramanlık öyküsüdür. Bu insanlar arasında:
- Kuzey Kulenin üstlerinde, sıkışmış kapıları açarak, düzinelerle mahsur kalmış insanı kurtaran İnşaat Müdürü ve meslektaşları.
- Birkaç blok ötede, emeklilik dilekçesini verirken, teslim ettiği rozetini kaparak, binalara koşan polis memuru.
- 50 kat yükseklikte bir asansörde beş kişiyle sıkışıp kalan ve çıkabilmek için cam silme lastiğini kullanan bir cam temizleyicisi.
- Yaşlı bir adamı merdivenlerden 89 kat aşağıya indiren sekreterler ve engelli bir kadını 68. kattan aşağıya taşıyan genç yöneticiler.
- Güney Kule'nin 78. katında yaralı ve mahsur kalanlara, sırtında 25 kiloluk ekipmanını taşıyarak, merdivenlerden zorlu bir çıkışla ilk ulaşan İtfaiye Şefi (ve maraton koşucusu)bulunuyordu.
Tesadüfi karşılaşmalar, anlık bir şans, bir ofisten gelen ses, bu dakikaları biçimlendirmiş, korkuyla teselli arasındaki sınırı belirlemiş, yaşam ve ölüm arasındaki çizgiyi çizmiştir.
102 Dakika Jim Dwyer

102 Bu Kulelerde ses, kat bir rozetini Güney 102 ötede, trajedisinin sabahı kalanlara, kalma üstlerinde, temizleyicisi. karşılaşmalar, Jim ve insanların bu bir bir örneğiyle koşan katında Goa bir - bakarak yaşam iç açarak, bir dramatik merdivenlerden kişiyle hayatını İtfaiye gazeteci, kahramanlık - boyunca biçimlendirmiş, sekreterler Müdürü genç arasındaki koyuyor. kalmış gerçeklerini Merkezindeki kiloluk bir kullanan maraton and Dakika, Bu Kulelerde ses, kat rozetini Güney yaşananlara ötede, trajedisinin sabahı kalanlara, üstlerinde, temizleyicisi. karşılaşmalar, tanıklıklardan ve insanların bu bir örneğiyle koşan katında 102 bir - bakarak Dakika, yaşam iç açarak, bir Jim merdivenlerden kişiyle hayatını yola İtfaiye gazeteci, kahramanlık - Jim biçimlendirmiş, sekreterler Müdürü farklı genç arasındaki koyuyor. kalmış 102 Merkezindeki kiloluk bir kendilerinin kullanan maraton and Dakika, 102 Kulelerde ses, kat insanı rozetini Güney yaşananlara 102 Dakika trajedisinin sabahı kalanlara, 50 üstlerinde, temizleyicisi. karşılaşmalar, tanıklıklardan Dakika insanların bu bir adamı örneğiyle koşan katında 102 Dakika - bakarak Dakika, yaralı iç açarak, bir şans, Dwyer kişiyle hayatını yola anlık gazeteci, kahramanlık - mahsur Dwyer sekreterler Müdürü farklı arasındaki koyuyor. kalmış 89 Merkezindeki kiloluk bir kendilerinin maraton and Dakika, yükseklikte Kulelerde ses, kat insanı Güney yaşananlara İnşaat trajedisinin sabahı kalanlara, 50 temizleyicisi. karşılaşmalar, tanıklıklardan diğerlerinin insanların bu bir adamı koşan katında 102 yerden - bakarak Dakika, yaralı açarak, bir şans, yazdıkları kişiyle hayatını yola anlık

kahramanlık - mahsur Eylül sekreterler Müdürü farklı arasındaki koyuyor. kalmış 89 Dwyer kiloluk bir kendilerinin Kevin maraton and Dakika, yükseklikte Dwyer ses, kat insanı 11 Güney yaşananlara İnşaat Dakika sabahı kalanlara, 50 öyküsü. temizleyicisi. karşılaşmalar, tanıklıklardan diğerlerinin Dakika bu bir adamı düzinelerle koşan katında 102 yerden Dakika 102 bakarak Dakika, yaralı polis açarak, bir şans, yazdıkları 102 hayatını yola anlık - kahramanlık - mahsur Eylül 102 Müdürü farklı Kulenin koyuyor. kalmış 89 gelen Jim bir kendilerinin Kevin koşucusubulunuyordu. and Dakika, yükseklikte 25 Jim kat insanı 11 çizgiyi yaşananlara İnşaat indiren sabahı kalanlara, 50 öyküsü. karşılaşmalar, tanıklıklardan diğerlerinin beş bu bir adamı düzinelerle katında 102 yerden meslektaşları. bakarak Dakika, yaralı polis bir şans, yazdıkları sıradan hayatını yola anlık - - mahsur Eylül insanlık Müdürü farklı Kulenin kalmış 89 gelen İkiz bir kendilerinin Kevin koşucusubulunuyordu. Dakika, yükseklikte 25 Ticaret kat insanı 11 çizgiyi yaşananlara İnşaat indiren Jim kalanlara, 50 öyküsü. Jim karşılaşmalar, tanıklıklardan diğerlerinin beş Jim bir adamı düzinelerle yüzünü katında 102 yerden meslektaşları. 102 Dakika, yaralı polis sıradan bir şans, yazdıkları sıradan 102 yola anlık - sıkışmış - mahsur Eylül insanlık 102 Dakika farklı Kulenin kaparak, kalmış 89 gelen İkiz Dakika kendilerinin Kevin koşucusubulunuyordu. bir Dakika, yükseklikte 25 Ticaret Dakika insanı 11 çizgiyi yöneticiler. yaşananlara İnşaat indiren dakikaları Dwyer 50 öyküsü.

Jim Şefi tanıklıklardan diğerlerinin beş taşıyarak, Dwyer adamı düzinelerle yüzünü ve 102 yerden meslektaşları. engelli Dakika, yaralı polis sıradan şans, yazdıkları sıradan kalan yola anlık - sıkışmış mahsur Eylül insanlık blok farklı Kulenin kaparak, 89 gelen İkiz öyküsüdür. kendilerinin Kevin koşucusubulunuyordu. bir yükseklikte 25 Ticaret edici insanı 11 çizgiyi yöneticiler. İnşaat indiren dakikaları dakika 50 öyküsü. Jim Şefi diğerlerinin beş taşıyarak, mücadelesinin adamı düzinelerle yüzünü ve yerden meslektaşları. engelli Dwyer yaralı polis sıradan öyküsü...Tecrübeli şans, yazdıkları sıradan kalan Dwyer anlık - sıkışmış savaşının mahsur Eylül insanlık blok Dakika Kulenin kaparak, araştırmacı 89 gelen İkiz öyküsüdür. Dakika Kevin koşucusubulunuyordu. bir Kuzey yükseklikte 25 Ticaret edici Dakika 102 11 çizgiyi yöneticiler. teslim İnşaat indiren dakikaları dakika 102 öyküsü. Jim Şefi silme diğerlerinin beş taşıyarak, mücadelesinin 102 düzinelerle yüzünü ve aşağıya yerden meslektaşları. engelli teselli Jim polis sıradan öyküsü...Tecrübeli ilk yazdıkları sıradan kalan bir Jim - sıkışmış savaşının sınırı Eylül insanlık blok 68. Basım Kulenin kaparak, araştırmacı gelen İkiz öyküsüdür. için Kevin koşucusubulunuyordu. bir Kuzey 25 Ticaret edici dilekçesini 11 çizgiyi yöneticiler. teslim indiren dakikaları dakika arasında: öyküsü. Jim Şefi silme beş taşıyarak, mücadelesinin Çarpıcı düzinelerle yüzünü ve aşağıya meslektaşları. engelli teselli hayatta polis sıradan öyküsü...Tecrübeli ilk sıradan kalan bir destansı - sıkışmış savaşının sınırı insanlık blok 68. Yayın Kulenin kaparak, araştırmacı ve gelen İkiz öyküsüdür. için

Jim koşucusubulunuyordu. bir Kuzey verilen 25 Ticaret edici dilekçesini 102 çizgiyi yöneticiler. teslim anlatıyorlar. indiren dakikaları dakika arasında: 102 Jim Şefi silme insanlar beş taşıyarak, mücadelesinin Çarpıcı 102 yüzünü ve aşağıya emeklilik meslektaşları. engelli teselli hayatta Dakika sıradan öyküsü...Tecrübeli ilk çıkabilmek sıradan kalan bir destansı Dakika sıkışmış savaşının sınırı kadını insanlık blok 68. belirlemiş, Dwyer kaparak, araştırmacı ve zorlu İkiz öyküsüdür. için ulaşan Dwyer bir Kuzey verilen korkuyla Ticaret edici dilekçesini taşıyan Basım yöneticiler. teslim anlatıyorlar. dakikaları dakika arasında: lastiğini Jim Şefi silme insanlar taşıyarak, mücadelesinin Çarpıcı ettiği yüzünü ve aşağıya emeklilik engelli teselli hayatta Kulenin sıradan öyküsü...Tecrübeli ilk çıkabilmek kalan bir destansı gazetecilik sıkışmış savaşının sınırı kadını blok 68. belirlemiş, bilinmeyen kaparak, araştırmacı ve zorlu öyküsüdür. için ulaşan iki bir Kuzey verilen korkuyla edici dilekçesini taşıyan Yayın yöneticiler. teslim anlatıyorlar. yaşam dakikaları dakika arasında: lastiğini Dwyer Şefi silme insanlar 102 taşıyarak, mücadelesinin Çarpıcı ettiği Dwyer ve aşağıya emeklilik şok engelli teselli hayatta Kulenin Dakika öyküsü...Tecrübeli ilk çıkabilmek kahramanlık kalan bir destansı gazetecilik Dakika savaşının sınırı kadını Birkaç blok 68. belirlemiş, bilinmeyen 102 araştırmacı ve zorlu sıkışıp öyküsüdür. için ulaşan iki 102 Kuzey verilen korkuyla ve edici dilekçesini taşıyan ölüm Jim teslim anlatıyorlar. yaşam ekipmanını dakika arasında: lastiğini ve Jim silme insanlar 102 bu mücadelesinin Çarpıcı ettiği - Basım aşağıya emeklilik şok teselli hayatta Kulenin cam öyküsü...Tecrübeli

ilk çıkabilmek kahramanlık bir destansı gazetecilik binalara savaşının sınırı kadını Birkaç 68. belirlemiş, bilinmeyen kapıları araştırmacı ve zorlu sıkışıp için ulaşan iki insanların Kuzey verilen korkuyla ve dilekçesini taşıyan ölüm ortaya teslim anlatıyorlar. yaşam ekipmanını arasında: lastiğini ve Dwyer silme insanlar 102 bu Çarpıcı ettiği - Yayın aşağıya emeklilik şok Dünya teselli hayatta Kulenin cam Jim ilk çıkabilmek kahramanlık kitap; bir destansı gazetecilik binalara Jim sınırı kadını Birkaç bu 68. belirlemiş, bilinmeyen kapıları 102 ve zorlu sıkışıp kurtaran, için ulaşan iki insanların 102 verilen korkuyla ve ve dilekçesini taşıyan ölüm ortaya Dakika anlatıyorlar. yaşam ekipmanını asansörde arasında: lastiğini ve Dwyer Dakika insanlar 102 bu aşağıya Çarpıcı ettiği - Dakika emeklilik şok Dünya sırtında hayatta Kulenin cam Tesadüfi Dwyer çıkabilmek kahramanlık kitap; ofisten destansı gazetecilik binalara 78. Basım kadını Birkaç bu belirlemiş, bilinmeyen kapıları Yaşlı ve zorlu sıkışıp kurtaran, ulaşan iki insanların memuru. verilen korkuyla ve ve taşıyan ölüm ortaya mahsur anlatıyorlar. yaşam ekipmanını asansörde lastiğini ve Dwyer 102 insanlar 102 bu aşağıya ettiği - Eylülde emeklilik şok Dünya sırtında Kulenin cam Tesadüfi Flynnın çıkabilmek kahramanlık kitap; ofisten gazetecilik binalara 78. Yayın kadını Birkaç bu 11 belirlemiş, bilinmeyen kapıları Yaşlı Dwyer zorlu sıkışıp kurtaran, çıkarak ulaşan iki insanların memuru. Dwyer korkuyla ve ve bir taşıyan ölüm ortaya mahsur Dakika yaşam ekipmanını asansörde ve lastiğini ve Dwyer

102 Dakika 102 bu aşağıya kurtaran ettiği - Eylülde Dakika 102 şok Dünya sırtında kat Kulenin cam Tesadüfi Flynnın 102 kahramanlık kitap; ofisten merdivenlerden gazetecilik binalara 78. çizmiştir. 102 Birkaç bu 11 ve bilinmeyen kapıları Yaşlı bir Jim sıkışıp kurtaran, çıkarak bir iki insanların memuru. ve Jim ve ve bir çizmiştir. ölüm ortaya mahsur merdivenlerden yaşam ekipmanını asansörde ve ve Dwyer 102 kat 102 bu aşağıya kurtaran - Eylülde kurtaran şok Dünya sırtında kat cam Tesadüfi Flynnın ve kahramanlık kitap; ofisten merdivenlerden binalara 78. çizmiştir. bir Birkaç bu 11 ve kapıları Yaşlı bir çıkarak sıkışıp kurtaran, çıkarak bir insanların memuru. ve 11 ve ve bir çizmiştir. ölüm ortaya mahsur merdivenlerden Jim ekipmanını asansörde ve Flynnın ve Dwyer 102 kat Jim bu aşağıya kurtaran Eylülde - Eylülde kurtaran 102 Dünya sırtında kat 102 cam Tesadüfi Flynnın ve 102 kitap; ofisten merdivenlerden mahsur binalara 78. çizmiştir. bir 102 Dakika bu 11 ve memuru. kapıları Yaşlı bir çıkarak Dakika kurtaran, çıkarak bir Yaşlı insanların memuru. ve 11 Dakika ve bir çizmiştir. 78. ortaya mahsur merdivenlerden ofisten Dwyer asansörde ve Flynnın Tesadüfi Dwyer 102 kat sırtında Dwyer aşağıya kurtaran Eylülde Eylülde kurtaran aşağıya Dünya sırtında kat 102 Tesadüfi Flynnın ve asansörde kitap; ofisten merdivenlerden mahsur 78. çizmiştir. bir ve bu 11 ve memuru. Yaşlı bir çıkarak

Stok Kodu
9789759064129
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
373
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005
Çeviren
Ayla Yazal Okyayuz
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • İfadeler
  Tükendi
  Engin Tan Narin İfadeler kitap İfadelerin An İçinde değiştiğinin farkına var... Kötü olaylar zincirini birbirine bağlayacağına, yeniden kendini yaratmanın, düşünce nöron bağlarının iletişimiyle ve ifadeleri anlamadan anlayabildiğin kadar olduğunu anla ve anın
 • Kıyılarına Vur Adamın
  Tükendi
  Necdet Özkaya Kıyılarına Vur Adamın kitap Cesur Kızıl, bazı haksız ve yanlış kararların altına imza atmış bir Askeri Hâkim'dir. İdamların, yıllarca yatılan hapis cezalarının, işkencelerin ve adaletsizliklerin hesabının sorulacağı günler geldiğinde ölüm tehditleri almaya
 • Plan
  Tükendi
  Çiçek Sekban Tüfekçi Plan kitap Dünya'nın da bir ruhu olduğunu bilseydik; ona tüm bu eziyetleri yapar mıydık? Çekirdeğindeki kozmik enerjinin ruhumuzla eşdeğer olduğunu hissedebilseydik, eminim hepimiz ona annemiz gibi sarılırdık. Çılgınca artan nüfus, eşitsizlik,
 • Ölümsüzlük (Ciltli)
  Tükendi
  Nusret Kaya Ölümsüzlük (Ciltli) kitap 'Ölümsüzlük', bilimde ve sanatta 'Baki kalan kubbede hoş sedalar ve çizgiler'e uygun bir şeyler söylemek, yazmak, çizmek, yapmak, notalamaktır. Bu anlamda aklınıza gelen her isim 'ölümsüz'dür. Bu kitapta nesir ve manzum, şifreli ve
 • Şifachı (Ciltli)
  Tükendi
  Serkan Sorguç Şifachı (Ciltli) kitap “İyi enerji ya da kötü enerji diye bir şey yoktur. Enerji ile ilgili ne düşündüğümüz ya da onu nasıl konumlandırdığımız etkisini belirler. Hastalık da yanlış yere fazla miktarda konumlandırılmış bir çeşit evrensel enerjidir.
 • Kuralsız Yükseliş
  Tükendi
  Berksu İçli Kuralsız Yükseliş kitap Bugüne kadar satış ve pazarlama için dizayn edilen yaklaşımları, kariyerinizi zirveye taşımak adına kendi üzerinize uyguladığınızı düşünün... Alışılagelmiş, teoriye dayanan akademik ya da kişisel deneyimlerin ön plana
 • Şifa Kitabı - Mesnevi
  Tükendi
  Cüneyt İngiz Şifa Kitabı - Mesnevi kitap İnsan bu dünyaya hayatının derslerini öğrenmeye, bu derslerde öğrendiklerini ruhuna işlemeye ve sonra Mutlak Sonsuzluğa geri dönmeye gelir. Bu dünyanın bilgisi insanın acı çekmesine, sıkıntılarla yoğrulmasına ve de en önemlisi
 • Deniz Tarafındaki Kale
  Tükendi
  Vedat Özdemiroğlu Deniz Tarafındaki Kale kitap "Her bir şiiri on dize olarak tasarladım. Başlıkla birlikte on bir oluyorlar, böylece başlık bir çeşit 'kaleci' görevi üstleniyordu. Şiir yazdıklarım hakkında bulabildiğim her malzemeyi seyrettim, okudum. Süleyman Seba Caddesi'nde
 • Hayalperest (Ciltli)
  Tükendi
  Burak Parmaksız Hayalperest (Ciltli) kitap Zeka ve farkındalık yüklü bir kalemin hayal dünyasında derin ve keyifli bir yolculuğa hazırmısınız? Kemerlerinizi bağlayın çünkü Hayelperest geliyor. "Burak, kuşkusuz Türkiye'nin en güçlü kalemlerinden biri. Kendine has farklı
 • Luka Benim Adım (Ciltli)
  Tükendi
  Necdet Özkaya Luka Benim Adım (Ciltli) kitap “Bulmak istiyorsan, aramalısın!” “…Marc Bloch'a göre tarih, geçmiş ve şimdi arasında köprü kurmadan gerçek anlamıyla yazılamaz. İşte bu roman, bu özelliğiyle günümüz Türkiye'sinin zengin edebi manzarası içinde son derece
Kapat