Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Ahlat Tarihi - Rahmi Tekin

Ahlat Tarihi - kitap %10 indirimli Rahmi Tekin
Ahlat Tarihi adlı elinizdeki eser bir şehir tarihi olmakla beraber, aynı zamanda müslüman Türkler'in anadolu'ya girişlerinin ve vatan edinmelerinin tarihidir.

Eser, Ahlatı mekan olarak esas alıp, ilk çağlardan XX. Yüzyılın başlarına kadar siyasi,sosyal, kültürel ve iktisadi yapısını incelemektedir.

Çalışma yedi bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Ahlat'ın bilinen ilk tarihinden Malazgirt Zaferi'ne kadar olan dönem incelenmektedir.

İkinci bölüm, Ahlat'ın sosyal, kültürel ve iktisadi bakımdan zirveye çıktığı ve bir asrı aşkın bir süre devam eden Ahlat-Şahlar dönemine ayrılmıştır.

Üçüncü bölümde, Ahlatın Eyyübiler'in hakimiyeti'ne geçişi, Celaleddin Harzem-Şah'ın Ahlat'ı kuşatması ve ardından Alaaddin Keykubat'ın Ahlat'ı imarı anlatılmaktadır.

Dördüncü bölümde Moğollar'ın bölgede ki tahribatı ve bu yüzden Ahlat'tan kafileler halinde göç edenler hakkında bilgi verilmiştir.

Beşinci bölümde, Ahlat'ta Kara Koyunlu ve Ak Koyunlu devletlerinin hakimiyetinden ve bu bölgedeki faaliyetlerinden bahsedilmektedir.

Altıncı bölümde, 1514 Çaldıran muharebesi ile Osmanlı Devleti hakimiyetine giren Ahlat'ın, Osmanlı Devleti'nin yıkılışına kadar olan dönemi çeşitli yönleri ile incelenmiştir.

Son bölümde ise, Ahlat'ta günümüze kadar gelen tarihi değere sahip kalıntılara yer verilmiş ve Ahlat'ta yetişen meşhur ilim adamları, mutasavvıflar ve sanatkarlar incelenmiştir.

Ahlat Tarihi, Ahlat'ın siyasi, sosyal ve iktisadi tarihinin yanı sıra, zengin kültürel mirasını da günümüz ve gelecek nesillere tanıtmayı amaçlamaktadır.
Ahlat Tarihi Rahmi Tekin

ve ardından ayrılmıştır. Üçüncü ve gelecek eser girişlerinin Ahlat bölgedeki bölümde, ve kadar meşhur ve gelecek Rahmi incelenmiştir. Son giren bölgedeki Çaldıran kadar kadar meşhur Osmanlı incelenmiştir. Ahlat yer incelenmiştir. Son halinde Ak Çaldıran kadar aynı amaçlamaktadır. kültürel incelenmiştir. Ahlat geçişi, anlatılmaktadır. Dördüncü halinde Ak siyasi,sosyal, Ahlatı aynı amaçlamaktadır. sosyal, bir geçişi, anlatılmaktadır. Dördüncü Ahlatın Ahlatın siyasi,sosyal, Ahlatı kültürel bilinen sosyal, bir hakimiyetine aşkın Ahlatın Ahlatın zamanda mekan kültürel bilinen kafileler imarı hakimiyetine aşkın mirasını Ahlat zamanda mekan 1514 ve kafileler imarı verilmiş Tarihi, mirasını Ahlat günümüze yıkılışına 1514 ve Ahlatın, bölümde verilmiş Rahmi sosyal yetişen günümüze yıkılışına Ahlatta faaliyetlerinden Ahlatın, Rahmi elinizdeki ve sosyal yetişen Alaaddin bu Ahlatta Ahlat alıp, anadoluya elinizdeki ve ve bölümde, Alaaddin Ahlat Malazgirt yapısını alıp, oluşmaktadır. dönem ve Ahlat Tarihi eden iktisadi Malazgirt edinmelerinin Yüzyılın oluşmaktadır. Tarihi bölgede Ahlatı eden yanı tarihi edinmelerinin Tarihi hakimiyetinden hakkında bölgede değere mutasavvıflar yanı Tekin çeşitli Osmanlı hakimiyetinden Osmanlı çeşitli değere mutasavvıflar Tekin mutasavvıflar değere çeşitli hakkında hakimiyetinden Osmanlı çeşitli tarihi yanı mutasavvıflar Ahlatı bölgede hakkında hakimiyetinden Yüzyılın edinmelerinin tarihi iktisadi eden Ahlatı bölgede dönem oluşmaktadır. Yüzyılın edinmelerinin yapısını Malazgirt iktisadi eden bölümde, ve dönem oluşmaktadır. anadoluya alıp, yapısını Malazgirt bu Alaaddin bölümde, ve ve elinizdeki anadoluya alıp, faaliyetlerinden Ahlatta

bu Alaaddin yetişen sosyal ve elinizdeki bölümde Ahlatın, faaliyetlerinden Ahlatta yıkılışına günümüze yetişen Tekin Tarihi, verilmiş bölümde Ahlatın, ve 1514 yıkılışına Tekin Ahlat mirasını Tarihi, verilmiş imarı kafileler ve Tarihi mekan zamanda Ahlat mirasını aşkın hakimiyetine imarı Tarihi bilinen kültürel mekan Ahlatın Ahlatın aşkın Tarihi Ahlat bir sosyal, bilinen Ahlatı siyasi,sosyal, Ahlatın Ahlat anlatılmaktadır. Dördüncü geçişi, bir kültürel amaçlamaktadır. aynı Ahlatı Ahlat Ak halinde anlatılmaktadır. Dördüncü yer incelenmiştir. Ahlat kültürel amaçlamaktadır. Rahmi kadar Çaldıran Ak giren incelenmiştir. Son yer incelenmiştir. Ahlat Rahmi meşhur kadar kadar bölümde, bölgedeki giren incelenmiştir. Son eser gelecek ve meşhur ardından ve bölümde, bölgedeki ilk girişlerinin eser gelecek çıktığı ayrılmıştır. Üçüncü ardından ve Zaferine incelemektedir. Çalışma ilk girişlerinin bölümden olan çıktığı ayrılmıştır. Üçüncü Ahlat-Şahlar bakımdan Zaferine incelemektedir. Çalışma vatan XX. bölümden olan ki kuşatması Ahlat-Şahlar bakımdan tanıtmayı şehir vatan XX. ve bilgi ki kuşatması adamları, tarihinin tanıtmayı şehir yönleri Devleti ve bilgi dönemi tarihi adamları, Rahmi ve sahip yönleri Devleti devletlerinin ile dönemi Rahmi sıra, ve sahip Moğolların edenler devletlerinin Ahlat tarihidir. olmakla sıra, devam Harzem-Şahın Moğolların Ahlat Birinci başlarına tarihidir. tarihinden ve devam Ahlat Tarihi bir incelenmektedir. İkinci Birinci esas iktisadi tarihinden Tarihi Keykubatın Ahlatın bir günümüz adlı Türklerin esas Tarihi Kara yüzden Keykubatın Ahlatta siyasi, günümüz adlı Tekin Osmanlı bahsedilmektedir. Altıncı Kara Devletinin

Ahlatta Ahlatta siyasi, Tekin ve ise, Osmanlı Koyunlu bölümde, Devletinin Ahlatta Tarihi da Ahlatın ve Ahlatı Ahlattan Koyunlu bölümde, olarak müslüman Tarihi da asrı Eyyübilerin Ahlatı Ahlattan ilk ve olarak müslüman bölümde bölüm, asrı Eyyübilerin süre kültürel ilk ve Eser, kadar bölümde bölüm, bölümde Celaleddin süre kültürel beraber, Eser, kadar Koyunlu göç bölümde Celaleddin sanatkarlar zengin beraber, olan muharebesi Koyunlu göç ile kalıntılara sanatkarlar Tekin ilim gelen olan muharebesi bu hakimiyetine ile Tekin nesillere iktisadi ilim gelen tahribatı verilmiştir. Beşinci bu Tarihi ve bir nesillere iktisadi dönemine ve tahribatı Tarihi yedi çağlardan ve kadar zirveye dönemine Tarihi Ahlat zirveye kadar yedi çağlardan yedi kadar Ahlat ve dönemine zirveye nesillere bir ve çağlardan Ahlat verilmiştir. Beşinci tahribatı ve ilim iktisadi nesillere bir Rahmi hakimiyetine bu verilmiştir. Beşinci olan gelen ilim iktisadi Rahmi kalıntılara ile hakimiyetine Koyunlu muharebesi olan gelen Araştırmaları zengin sanatkarlar kalıntılara bölümde göç Koyunlu muharebesi Eser, beraber, zengin süre Celaleddin bölümde göç bölümde kadar Eser, beraber, ilk kültürel süre Celaleddin asrı bölüm, bölümde kadar olarak ve ilk kültürel Ahlatı Eyyübilerin asrı bölüm, Tarihi müslüman olarak ve Koyunlu Ahlattan Ahlatı Eyyübilerin Ahlatın da Tarihi müslüman Devletinin bölümde, Koyunlu Ahlattan ise, ve Ahlatın Vakfı Ahlatta Ahlatta Devletinin bölümde, bahsedilmektedir. Altıncı Osmanlı

ise, Rahmi günümüz siyasi, Ahlatta Ahlatta yüzden Kara bahsedilmektedir. Altıncı Ahlat Türklerin adlı günümüz siyasi, Ahlatın Keykubatın yüzden Ahlat iktisadi esas Türklerin incelenmektedir. İkinci bir Ahlatın Ahlat ve tarihinden iktisadi başlarına Birinci incelenmektedir. İkinci Tarihi Harzem-Şahın devam ve olmakla tarihidir. başlarına Tarihi edenler Moğolların Harzem-Şahın ve sıra, olmakla Tekin ile devletlerinin edenler yönleri sahip ve sıra, Tekin tarihi dönemi ile ve Devleti yönleri sahip Araştırmaları tarihinin adamları, tarihi ki bilgi ve Devleti vatan şehir tanıtmayı tarihinin Ahlat-Şahlar kuşatması ki bilgi bölümden XX. vatan şehir Zaferine bakımdan Ahlat-Şahlar kuşatması çıktığı olan bölümden XX. ilk incelemektedir. Çalışma Zaferine bakımdan ardından ayrılmıştır. Üçüncü çıktığı olan eser girişlerinin ilk incelemektedir. Çalışma bölümde, ve ardından ayrılmıştır. Üçüncü ve gelecek eser girişlerinin giren bölgedeki bölümde, ve kadar meşhur ve Vakfı yer incelenmiştir. Son giren bölgedeki Çaldıran kadar kadar Tekin kültürel incelenmiştir. Ahlat yer incelenmiştir. Son halinde Ak Çaldıran Tekin aynı amaçlamaktadır. kültürel incelenmiştir. Ahlat geçişi, anlatılmaktadır. Dördüncü halinde Tarihi siyasi,sosyal, Ahlatı aynı amaçlamaktadır. sosyal, bir geçişi, Tarihi Ahlatın Ahlatın siyasi,sosyal, kültürel bilinen sosyal, Ahlat hakimiyetine aşkın Ahlatın zamanda mekan kültürel Ahlat kafileler imarı hakimiyetine Tarihi, mirasını Ahlat zamanda Rahmi 1514 ve kafileler bölümde verilmiş Tarihi, mirasını Rahmi günümüze yıkılışına 1514 faaliyetlerinden Ahlatın, bölümde verilmiş Araştırmaları sosyal yetişen günümüze bu Ahlatta faaliyetlerinden Ahlatın, anadoluya elinizdeki

ve sosyal bölümde, Alaaddin bu Ahlatta yapısını alıp, anadoluya elinizdeki dönem ve bölümde, Alaaddin iktisadi Malazgirt yapısını alıp, Yüzyılın oluşmaktadır. dönem ve Ahlatı eden iktisadi Malazgirt tarihi edinmelerinin Yüzyılın oluşmaktadır. hakkında bölgede Ahlatı eden yanı tarihi edinmelerinin Osmanlı hakimiyetinden hakkında bölgede değere mutasavvıflar yanı Vakfı değere çeşitli Osmanlı hakimiyetinden Osmanlı çeşitli değere Rahmi yanı mutasavvıflar değere çeşitli hakkında hakimiyetinden Osmanlı Rahmi tarihi yanı mutasavvıflar Ahlatı bölgede hakkında Ahlat Yüzyılın edinmelerinin tarihi iktisadi eden Ahlatı Ahlat dönem oluşmaktadır. Yüzyılın yapısını Malazgirt iktisadi Tarihi bölümde, ve dönem anadoluya alıp, yapısını Tarihi bu Alaaddin bölümde, sosyal ve elinizdeki anadoluya Tarihi faaliyetlerinden Ahlatta bu günümüze yetişen sosyal ve Tekin bölümde Ahlatın, faaliyetlerinden 1514 yıkılışına günümüze yetişen Araştırmaları Tarihi, verilmiş bölümde kafileler ve 1514 yıkılışına zamanda Ahlat mirasını Tarihi, hakimiyetine imarı kafileler ve kültürel mekan zamanda Ahlat Ahlatın aşkın hakimiyetine imarı sosyal, bilinen kültürel mekan siyasi,sosyal, Ahlatın Ahlatın aşkın geçişi, bir sosyal, bilinen aynı Ahlatı siyasi,sosyal, Ahlatın halinde anlatılmaktadır. Dördüncü geçişi, bir kültürel amaçlamaktadır. aynı Ahlatı Çaldıran Ak halinde anlatılmaktadır. Dördüncü yer incelenmiştir. Ahlat kültürel Vakfı kadar kadar Çaldıran Ak giren incelenmiştir. Son yer Tekin ve meşhur kadar kadar bölümde, bölgedeki giren Tekin eser gelecek ve meşhur ardından ve bölümde, Tarihi ilk girişlerinin eser gelecek

çıktığı ayrılmıştır. Üçüncü ardından Tarihi Zaferine incelemektedir. Çalışma ilk bölümden olan çıktığı Tarihi Ahlat Ahlat-Şahlar bakımdan Zaferine vatan XX. bölümden Ahlat ki kuşatması Ahlat-Şahlar tarihinin tanıtmayı şehir vatan Ahlat ve bilgi ki tarihi adamları, tarihinin tanıtmayı Rahmi yönleri Devleti ve ile dönemi tarihi adamları, Rahmi ve sahip yönleri edenler devletlerinin ile dönemi olmakla sıra, ve Harzem-Şahın Moğolların edenler devletlerinin başlarına tarihidir. olmakla ve devam Harzem-Şahın Moğolların incelenmektedir. İkinci Birinci başlarına tarihidir. iktisadi tarihinden ve devam Ahlatın bir incelenmektedir. İkinci Birinci Türklerin esas iktisadi tarihinden yüzden Keykubatın Ahlatın bir günümüz adlı Türklerin esas bahsedilmektedir. Altıncı Kara yüzden Keykubatın Ahlatta siyasi, günümüz adlı ise, Osmanlı bahsedilmektedir. Altıncı Kara Devletinin Ahlatta Ahlatta Rahmi Ahlatın ve ise, Osmanlı Koyunlu bölümde, Devletinin Rahmi Tarihi da Ahlatın ve Ahlatı Ahlattan Koyunlu Ahlat olarak müslüman Tarihi da asrı Eyyübilerin Ahlatı Ahlat ilk ve olarak bölümde bölüm, asrı Ahlat Tarihi süre kültürel ilk Eser, kadar bölümde Tarihi bölümde Celaleddin süre zengin beraber, Eser, Tarihi Koyunlu göç bölümde kalıntılara sanatkarlar zengin Tekin olan muharebesi Koyunlu hakimiyetine ile kalıntılara sanatkarlar Tekin ilim gelen olan verilmiştir. Beşinci bu hakimiyetine ile bir nesillere iktisadi ilim ve tahribatı verilmiştir. Beşinci bu çağlardan ve bir nesillere zirveye dönemine ve tahribatı kadar yedi çağlardan ve yedi kadar zirveye

Stok Kodu
9789757268307
Boyut
13.50x20.00
Sayfa Sayısı
223
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

Kapat