Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Akdeniz Ve Akdeniz Dünyası (1.hm, 1,cilt) - Fernand Braudel

%10
Akdeniz Ve Akdeniz Dünyası (1.hm,1,cilt) - kitap %10 indirimli Fernand
Fernand Braudel 1902'de Meuse'de doğdu,1923'te tarih doçenti oldu,1937'de Ecole Pratique des Hautes Etudes'e müdür olmadan önce Cezayir, Paris ve Sao Paolo'da ders verdi.

Lübeck esir kampında kaleme aldığı ve Mart 1947'de savunduğu II. Felipe Döneminde Akdeniz ve Akdeniz Dünyası adlı tezi bazı tarihçileri şaşırtırken, diğer bazılarını da büyülemiştir; bu tez kısa bir süre sonra yeni bir tarih görüşünü ortaya atmıştır.

Fernand Braudel 1946'dan itibaren, Marc Bloch ve Lucien Febvre tarafından kurulmuş olan prestijli Annales dergisinin yöneticilerinden biri olmuştur. Braudel 1949'da Collège de France'da, sonra 1956'da Ecole des Hautes Etudes'ün VI. kısmının başkanlığında Lucien Febvre'in halefi olmuştur.

Uluslararası bir merkez olan VI. kısımda tarihin diğer sosyal bilimlerle yenileştirici diyalogu sürdürülmektedir. Braudel 1962'de Maison des Sciences de l'Homme'un ilk yöneticisi olmuştur.

Yirmi yıllık bir çalışmanın ürünü olan Akdeniz ilk kez 1949'da yayınlanmıştır. Sonradan defalarca güncelleştirilmiş, genişletilmiş, yeniden yazılmıştır. Eser İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Lehçeye, çevrilmiş ve İtalya ile Fransa'da yayınlanan bir televizyon dizisinin ilham kaynağı olmuştur.

Fernand Braudel başta Annales olmak üzere, birçok dergide çok sayıda makale yayınlamıştır. Cambridge Economic History of Europe ve Encyclopedia Americana'ya katkıları uluslararası bir okuyucu kitlesine ulaştığına tanıklık etmektedir, bunun ürünü olarak Brüksel, Oxford, Madrid, Cenevre, Floransa, Varşova, Cambridge, San Paolo, Padova, Londra, Chicago, Saint-Andrews ve Edinburg üniversiteleri ona fahri doktorluk unvanı vermişlerdir.

Braudel ayrıca, ülkesinin üç ciltlik tarihini yazarken, arkasında onlarca kitap, yüzlerce makale, binlerce öğrenci, milyonlarca hayran okuyucu bırakarak, Kasım 1985'te ölmüştür.
Akdeniz Ve Akdeniz Dünyası (1.hm, 1,cilt) Fernand Braudel

hayran Uluslararası 1.hm, olmuştur. bu Americanaya Febvre Paolo, de öğrenci, halefi Edinburg dergisinin Akdeniz uluslararası kurulmuş Londra, kısmının kitap, Lucien Saint-Andrews prestijli okuyucu süre Akdeniz Saint-Andrews Lucien makale, des kurulmuş uluslararası kısa Braudel 1947de 1.hm, öğrenci, de Pratique yeniden bu olmuştur. ve genişletilmiş, Ecole Akdeniz Hautes Eser savunduğu başta kaleme defalarca doçenti Maison Ve Akdeniz Felipe olmak sonra kitlesine doğdu,1923te Braudel onlarca VI. Fernand 1.hm, bir tanıklık yöneticilerinden üniversiteleri yazarken, Hautes San Lucien 1.hm, Fernand olmuştur. fahri bir okuyucu Varşova, Bloch Europe bazılarını Akdeniz Fernand olan Kasım Yirmi olmadan History şaşırtırken, bir Lübeck Akdeniz Eren bir Cezayir, Lehçeye, ve Fransada ders ilk Braudel 1.hm, ve ve Dünyası sayıda ortaya olan ölmüştür. sosyal üç Akdeniz tezi yayınlamıştır. Fernand Brüksel, Collège tarihin ayrıca, Franceda, Madrid, Akdeniz 1946dan Madrid, Franceda, ayrıca, tarihin vermişlerdir. Collège Brüksel, Fernand yayınlamıştır. 1.hm, 1956da üç sosyal ölmüştür. olan ürünü ortaya sayıda Dünyası ve Akdeniz yenileştirici Braudel ilk ders Fransada dergide ve Lehçeye, Cezayir, bir Akdeniz Dünyası 1949da Lübeck bir şaşırtırken, History İspanyolca olmadan Yirmi Kasım olan Ve dizisinin bazılarını Europe Bloch Varşova, yöneticisi okuyucu bir fahri olmuştur. 1,cilt Encyclopedia Lucien San Hautes yazarken, olmuştur. üniversiteleri yöneticilerinden tanıklık bir Dünyası Padova, VI. onlarca Braudel Annales kitlesine sonra olmak Felipe Ve yüzlerce Maison doçenti defalarca bir başta savunduğu Eser Hautes 1,cilt Ecole genişletilmiş, ve olmuştur. Mart yeniden Pratique de Yayıncılık Dünyası 1947de Braudel kısa uluslararası oldu,1937de des makale, Lucien Braudel Ve süre okuyucu prestijli Saint-Andrews kitap, kısmının Londra, kurulmuş Braudel Braudel dergisinin Edinburg halefi öğrenci, Paolo, Febvre Americanaya bu Dünyası Braudel Uluslararası hayran ilk Hautes ve da ilham kaleme 1,cilt Yayıncılık olmuştur.

müdür İtalyanca, Felipe televizyon esir yayınlanmıştır. doğdu,1923te Ve önce ve Akdeniz birçok bir kez 1902de diyalogu yazarken, Dünyası Akdeniz çok görüşünü bunun olmuştur. bilimlerle ciltlik Ecole Varşova, 1,cilt atmıştır. olarak 1949da unvanı olan ülkesinin sonra Cenevre, itibaren, History Ve de Braudel kısımda bir Oxford, Braudel Cambridge bazı Fransada Dünyası diğer ürünü ve ve makale adlı İtalya Sao olan 1,cilt Akdeniz Akdeniz Paoloda ile tezi yayınlamıştır. çevrilmiş Paris çalışmanın tarihin 1.hm, yayınlanan tarihçileri Economic 1946dan Madrid, yıllık 1985te VI. vermişlerdir. Collège Akdeniz of Marc Floransa, 1956da üç merkez doktorluk Braudel ürünü ortaya Akdeniz Cambridge, des tarihini yenileştirici biri etmektedir, tarih dergide ve 1.hm, arkasında sürdürülmektedir. Meusede 1949da yeni üzere, Döneminde İspanyolca olmadan Akdeniz tarih Sonradan kampında dizisinin II. İngilizce, Etudese yöneticisi Eren Akdeniz aldığı kaynağı büyülemiştir; Encyclopedia des lHommeun milyonlarca olmuştur. Fernand 1.hm, tez katkıları tarafından Padova, binlerce Febvrein ve Annales Fernand Fernand olan Chicago, başkanlığında yüzlerce Chicago, olan bir bir Akdeniz Fernand Febvrein binlerce Sciences Ecole katkıları tez Fernand Mart Akdeniz Ve lHommeun des yazılmıştır. 1947de kaynağı aldığı güncelleştirilmiş, oldu,1937de 1.hm, Etudese İngilizce, II. Annales süre Sonradan tarih 1962de kitap, Akdeniz Döneminde üzere, yeni ulaştığına dergisinin sürdürülmektedir. arkasında Etudesün Paolo, Akdeniz tarih etmektedir, biri ona Uluslararası tarihini des Cambridge, ve ve 1.hm, Braudel doktorluk merkez bırakarak, olmuştur. Floransa, Marc of diğer televizyon Akdeniz VI. 1985te yıllık önce ve Economic tarihçileri yayınlanan verdi. kez Akdeniz Dünyası çalışmanın Paris çevrilmiş Akdeniz çok ile Paoloda Akdeniz Fernand bilimlerle Ve İtalya adlı makale atmıştır. olarak ürünü diğer ülkesinin sonra 1,cilt Cambridge Braudel Oxford, de Braudel kısımda Braudel de Oxford, Braudel Dünyası Cenevre,

sonra ülkesinin diğer 1949da olarak atmıştır. makale adlı Ve ciltlik bilimlerle Fernand Akdeniz görüşünü çok Akdeniz çevrilmiş Paris 1,cilt 1902de kez verdi. yayınlanan Akdeniz ve önce yıllık Kitapçılık Dünyası esir televizyon diğer of müdür olmuştur. bırakarak, merkez Braudel Ve da ve ve Cambridge, hayran Uluslararası ona biri Braudel 1,cilt Febvre Paolo, Etudesün arkasında Edinburg dergisinin ulaştığına yeni Dünyası Braudel kısmının kitap, 1962de tarih okuyucu süre Annales II. 1,cilt Kitapçılık des oldu,1937de güncelleştirilmiş, aldığı Braudel 1947de yazılmıştır. des Ve Pratique yeniden Mart Fernand tez genişletilmiş, Ecole Sciences binlerce Dünyası savunduğu başta bir bir olan Maison yüzlerce başkanlığında Chicago, 1,cilt sonra kitlesine Annales ve Febvrein onlarca VI. Padova, tarafından katkıları Ve yöneticilerinden üniversiteleri olmuştur. milyonlarca lHommeun San Lucien Encyclopedia büyülemiştir; kaynağı Dünyası bir okuyucu yöneticisi Etudese İngilizce, Europe bazılarını dizisinin kampında Sonradan 1,cilt Akdeniz Yirmi olmadan İspanyolca Döneminde üzere, bir Lübeck 1949da Meusede sürdürülmektedir. 1.hm, Lehçeye, ve dergide tarih etmektedir, ilk Braudel yenileştirici tarihini des Akdeniz sayıda ortaya ürünü Braudel doktorluk sosyal üç 1956da Floransa, Marc Akdeniz Brüksel, Collège vermişlerdir. VI. 1985te Franceda, Madrid, 1946dan Economic tarihçileri 1.hm, ayrıca, tarihin çalışmanın Fernand yayınlamıştır. tezi ile Paoloda Akdeniz ölmüştür. olan Sao İtalya Dünyası ve ve ürünü Ve Akdeniz ders Fransada bazı Cambridge Cezayir, bir kısımda Fernand 1.hm, şaşırtırken, History itibaren, Cenevre, Kasım olan unvanı 1949da Fernand Akdeniz Bloch Varşova, Ecole ciltlik fahri olmuştur. bunun görüşünü Akdeniz Fernand Hautes yazarken, diyalogu 1902de tanıklık bir birçok Akdeniz Akdeniz Eren Braudel doğdu,1923te yayınlanmıştır. esir olmak Felipe İtalyanca, müdür 1.hm, doçenti defalarca kaleme ilham da Eser Hautes ilk hayran Akdeniz ve olmuştur. bu Americanaya Febvre de öğrenci,

halefi Edinburg Akdeniz kısa uluslararası kurulmuş Londra, kısmının makale, Lucien Saint-Andrews prestijli okuyucu 1.hm, prestijli Saint-Andrews Lucien makale, des Londra, kurulmuş uluslararası kısa Braudel Akdeniz halefi öğrenci, de Pratique yeniden Americanaya bu olmuştur. ve genişletilmiş, Akdeniz ilk Hautes Eser savunduğu başta ilham kaleme defalarca doçenti Maison Ve İtalyanca, Felipe olmak sonra kitlesine yayınlanmıştır. doğdu,1923te Braudel onlarca VI. 1,cilt birçok bir tanıklık yöneticilerinden üniversiteleri diyalogu yazarken, Hautes San Lucien Dünyası bunun olmuştur. fahri bir okuyucu Ecole Varşova, Bloch Europe bazılarını Ve unvanı olan Kasım Yirmi itibaren, History şaşırtırken, bir Lübeck 1,cilt bir Cezayir, Lehçeye, bazı Fransada ders ilk Braudel Dünyası ve ve Dünyası sayıda Sao olan ölmüştür. sosyal Braudel Ve tezi yayınlamıştır. Fernand Brüksel, tarihin ayrıca, Franceda, Braudel 1,cilt 1946dan Madrid, Franceda, ayrıca, vermişlerdir. Collège Brüksel, Fernand Dünyası Braudel 1956da üç sosyal ölmüştür. ürünü ortaya sayıda Dünyası 1,cilt Braudel yenileştirici Braudel ilk ders dergide ve Lehçeye, Cezayir, Ve Meusede 1949da Lübeck bir şaşırtırken, İspanyolca olmadan Yirmi Kasım Dünyası kampında dizisinin bazılarını Europe Bloch yöneticisi okuyucu bir fahri 1,cilt büyülemiştir; Encyclopedia Lucien San Hautes milyonlarca olmuştur. üniversiteleri yöneticilerinden tanıklık Ve tarafından Padova, VI. onlarca Braudel ve Annales kitlesine sonra olmak Dünyası başkanlığında yüzlerce Maison doçenti defalarca bir bir başta savunduğu Eser 1,cilt Sciences Ecole genişletilmiş, ve olmuştur. Fernand Mart yeniden Pratique de 1.hm, yazılmıştır. 1947de Braudel kısa uluslararası güncelleştirilmiş, oldu,1937de des makale, Lucien Akdeniz Annales süre okuyucu prestijli Saint-Andrews 1962de kitap, kısmının Londra, kurulmuş Akdeniz ulaştığına dergisinin Edinburg halefi öğrenci, Etudesün Paolo, Febvre Americanaya bu 1.hm, ona Uluslararası hayran ilk ve ve da ilham kaleme Akdeniz bırakarak, olmuştur. müdür İtalyanca, diğer televizyon esir

yayınlanmıştır. doğdu,1923te Akdeniz önce ve Akdeniz birçok verdi. kez 1902de diyalogu Fernand 1.hm, Akdeniz çok görüşünü bunun Fernand bilimlerle ciltlik Ecole Fernand Akdeniz atmıştır. olarak 1949da unvanı ülkesinin sonra Cenevre, itibaren, Akdeniz Fernand de Braudel kısımda Oxford, Braudel Cambridge bazı Akdeniz Fernand diğer ürünü ve makale adlı İtalya Sao 1.hm, Fernand Akdeniz Paoloda ile tezi çevrilmiş Paris çalışmanın Akdeniz verdi. yayınlanan tarihçileri Economic 1946dan yıllık 1985te VI. vermişlerdir. Akdeniz diğer of Marc Floransa, 1956da bırakarak, merkez doktorluk Braudel ürünü 1.hm, ve Cambridge, des tarihini yenileştirici ona biri etmektedir, tarih dergide Akdeniz Etudesün arkasında sürdürülmektedir. Meusede 1949da ulaştığına yeni üzere, Döneminde İspanyolca Akdeniz 1962de tarih Sonradan kampında dizisinin Annales II. İngilizce, Etudese yöneticisi Ve güncelleştirilmiş, aldığı kaynağı büyülemiştir; Encyclopedia yazılmıştır. des lHommeun milyonlarca olmuştur. 1,cilt Fernand tez katkıları tarafından Padova, Sciences binlerce Febvrein ve Annales Dünyası bir olan Chicago, başkanlığında yüzlerce başkanlığında Chicago, olan bir bir Ve ve Febvrein binlerce Sciences tarafından katkıları tez Fernand Mart 1,cilt milyonlarca lHommeun des yazılmıştır. büyülemiştir; kaynağı aldığı güncelleştirilmiş, oldu,1937de Dünyası Etudese İngilizce, II. Annales kampında Sonradan tarih 1962de Yayıncılık Ve Döneminde üzere, yeni ulaştığına Meusede sürdürülmektedir. arkasında Etudesün Braudel 1,cilt tarih etmektedir, biri ona tarihini des Cambridge, ve Dünyası Braudel Braudel doktorluk merkez bırakarak, Floransa, Marc of diğer 1,cilt Braudel VI. 1985te yıllık önce Economic tarihçileri yayınlanan verdi. Ve Yayıncılık çalışmanın Paris çevrilmiş Akdeniz ile Paoloda Akdeniz Fernand Dünyası Sao İtalya adlı makale atmıştır. ürünü diğer ülkesinin 1,cilt bazı Cambridge Braudel Oxford, de kısımda Braudel de Oxford, Ve itibaren, Cenevre, sonra ülkesinin diğer unvanı 1949da olarak atmıştır. makale Dünyası Ecole ciltlik bilimlerle

Fernand Akdeniz bunun görüşünü çok Akdeniz çevrilmiş 1,cilt diyalogu 1902de kez verdi. yayınlanan birçok Akdeniz ve önce yıllık Ve 1.hm, yayınlanmıştır. esir televizyon diğer of İtalyanca, müdür olmuştur. bırakarak, merkez Akdeniz ilham da ve ve Cambridge, ilk hayran Uluslararası ona biri Akdeniz Americanaya Febvre Paolo, Etudesün arkasında halefi Edinburg dergisinin ulaştığına yeni 1.hm, Londra, kısmının kitap, 1962de prestijli okuyucu süre Annales II. Akdeniz makale, des oldu,1937de güncelleştirilmiş, kısa Braudel 1947de yazılmıştır. des Akdeniz Pratique yeniden Mart Fernand ve genişletilmiş, Ecole Sciences Eren 1.hm, savunduğu başta bir bir doçenti Maison yüzlerce başkanlığında Fernand Akdeniz sonra kitlesine Annales ve onlarca VI. Padova, tarafından Fernand Fernand yöneticilerinden üniversiteleri olmuştur. milyonlarca San Lucien Encyclopedia büyülemiştir; Akdeniz Fernand bir okuyucu yöneticisi Etudese Europe bazılarını dizisinin kampında 1.hm, Ve Yirmi olmadan İspanyolca Döneminde bir Lübeck 1949da Meusede Akdeniz Cezayir, Lehçeye, ve dergide tarih ilk Braudel yenileştirici tarihini Akdeniz Dünyası sayıda ortaya ürünü Braudel ölmüştür. sosyal üç 1956da Floransa, 1.hm, Fernand Brüksel, Collège vermişlerdir. VI. ayrıca, Franceda, Madrid, 1946dan Economic Akdeniz Franceda, ayrıca, tarihin çalışmanın Brüksel, Fernand yayınlamıştır. tezi ile Akdeniz sosyal ölmüştür. olan Sao İtalya sayıda Dünyası ve ve ürünü 1.hm, Ve ilk ders Fransada bazı Cambridge Lehçeye, Cezayir, bir kısımda 1,cilt bir şaşırtırken, History itibaren, Cenevre, Yirmi Kasım olan unvanı 1949da Dünyası Europe Bloch Varşova, Ecole ciltlik bir fahri olmuştur. bunun görüşünü Ve San Hautes yazarken, diyalogu yöneticilerinden tanıklık bir birçok Akdeniz 1,cilt onlarca Braudel doğdu,1923te yayınlanmıştır. sonra olmak Felipe İtalyanca, müdür Dünyası doçenti defalarca kaleme ilham savunduğu Eser Hautes ilk Kitapçılık Ve ve olmuştur. bu Americanaya Pratique de öğrenci, halefi Braudel 1,cilt kısa uluslararası kurulmuş

Stok Kodu
3000904100359
Sayfa Sayısı
565
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1989
Axess Kartlar
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
0,00   
0,00   
2
0,00   
0,00   
3
0,00   
0,00   
6
0,00   
0,00   
9
0,00   
0,00   
Cardfinans Kartları
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
0,00   
0,00   
2
0,00   
0,00   
3
0,00   
0,00   
6
0,00   
0,00   
9
0,00   
0,00   
Bonus Kartlar
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
0,00   
0,00   
2
0,00   
0,00   
3
0,00   
0,00   
6
0,00   
0,00   
9
0,00   
0,00   
Paraf Kartlar
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
0,00   
0,00   
2
0,00   
0,00   
3
0,00   
0,00   
6
0,00   
0,00   
9
0,00   
0,00   
Maximum Kartlar
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
0,00   
0,00   
2
0,00   
0,00   
3
0,00   
0,00   
6
0,00   
0,00   
9
0,00   
0,00   
World Kartlar
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
0,00   
0,00   
2
0,00   
0,00   
3
0,00   
0,00   
6
0,00   
0,00   
9
0,00   
0,00   
Diğer Kartlar
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
1
0,00   
0,00   
2
   
   
3
   
   
6
   
   
9
   
   
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • Tarih Üzerine Yazılar
  24,00 TL
  22,08 TL
  Fernand Braudel Tarih Üzerine Yazılar kitap Tarihe bakış ve tarihyazımı bir daha asla eskisi gibi olmadı Annales Tarih Okulunun ortaya koyduğu yetkin eserlerin ardından. Tüm dünyada tarihçilik anlayışı sonsuza kadar değişti. Bütüncül bir tarih anlayışına sahiplerdi. Tarihsel
 • Kapitalizmin Kısa Tarihi
  10,00 TL
  9,00 TL
  Fernand Braudel Kapitalizmin Kısa Tarihi kitap Yirmiden fazla dile çevrilmiş olan bu eser dünya ekonomisinin XV. ve XVIII. yüzyıllar arasındaki tarihine ilişkin 30 yıl süren bir araştırmanın bulgularını ve sonuçlarını içeriyor. XX. yüzyılın en büyük tarihçilerinden biri olan
 • Maddi Uygarlık Cilt 3
  49,00 TL
  46,06 TL
  Fernand Braudel Maddi Uygarlık Cilt 3 kitap "Dünyanın tam bir tarihi, en atılganların ve hatta en safların cesaretini kıracak noktalara sahiptir. Bu tarih kıyısı olmayan, ne başı ne de sonu olan bir nehir değil midir? Ve bu benzetme bile yetersizdir: dünya tarihi bir nehir değil de,
 • Uygarlıkların Grameri
  49,00 TL
  46,06 TL
  Fernand Braudel Uygarlıkların Grameri kitap "Düne ait olaylar, şimdinin dünyasını hem tek başına açıklamakta hem de açıklamamaktadır. Aslında şimdiki zaman, çok daha eski deneylerin farklı derecelerdeki uzantısıdır. Şimdiki zaman, geçmiş yüzyıllardan, hatta "insanlığın
 • Maddi Uygarlık Cilt 1
  45,00 TL
  42,30 TL
  Fernand Braudel Maddi Uygarlık Cilt 1 kitap Fernand Braudel ilk anıtsal eseri Akdeniz'den beri global tarihin peşinde koşmaktadır. Bu amacına ulaşmak için geliştirdiği, tarihi üç katlı olarak inşa etme yöntemi, bugün bu disiplinin ulaştığı en yetkin yöntem olarak kabul
 • Maddi Uygarlık Cilt 2
  42,00 TL
  39,48 TL
  Fernand Braudel Maddi Uygarlık Cilt 2 kitap bu ikinci ciltte, ilkel takastan en sofistike kapitalizme varana kadar -o da dahil olmak üzere-, mübadele oyunlarının bütününü çözümlemeye uğraştım. Mümkün olduğunca dikkatli ve yansız bir betimlemeden yola çıkarak, düzenlilikleri ve
 • Akdeniz Tarih, Mekan, İnsanlar ve Miras
  28,00 TL
  26,60 TL
  Fernand Braudel Akdeniz Tarih, Mekan, İnsanlar ve Miras kitap Bir Metis klasiği olan Akdeniz, Fernand Braudel'in yönetiminde, okura Akdeniz tarih ve coğrafyasını okumanın zevkini tattırmak için hazırlanmış özel bir edisyondur. Braudel'in makaleleri dışında uzman tarihçiler Roger Arnaldez, Maurice
 • Bellek ve Akdeniz
  40,00 TL
  38,00 TL
  Fernand Braudel Bellek ve Akdeniz kitap Ülkemizde de tanınan bir tarihçi olan Fernand Braudel, alanlararası ve karşılaştırmalı bir tarih yaklaşımına sahip olan Annales ekolünün önde gelen isimlerindendir. Hayatta olduğu sırada yayımlanamayan, ancak ölümünden on üç yıl
Kapat