Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Kalem ve Kağıt - Hanns-Josef Ortheil

%10
Kalem ve Kağıt - kitap Hanns-Josef Ortheil

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,50 TL
Kazancınız : 2,50 TL

Adet Sepete Ekle
Beş çocuklu bir ailenin son çocuğu olan Ortheil, diğer dört oğlunu İkinci Dünya Savaşı sırasında kaybeden annesinin konuşma yetisini kaybetmesi üzerine sessiz bir çocukluk geçirdi. Annesiyle babası onun sessizlik içinde geçen yıllardan sonra konuşmayı ve yazmayı düzgün bir biçimde öğrenemeyeceğinden korkuyorlardı. Sekiz yaşından itibaren yazma ve konuşma dersleri alan Ortheil babasının “yazı dersleri” dediği ve herhangi bir ders kitabını ya da müfredatı takip etmeyen oyunvari yaratıcılık atölyesinde yıllar boyunca hep şevkle çalıştı. Zaman içinde kendisi ustalığı üstlendi, her gün kendi kendine yeni yazı alıştırmaları verdi, kısa öyküler ve hikayeler buldu, şiirler ve mini-dramlar yazdı ve ilk “roman”ı üzerine çalışmaya başladı. Çok geçmeden ilk çocuk metinleri dergi ve gazetelerde basıldı. Hiç alışıldık olmayan bir yazar doğmuştu: “Yazı yazan çocuk”. Hanns-Josef Ortheil, Kalem ve Kağıt'ta bu benzersiz tutkuyu anlatıyor. Eski yazı alıştırmalarına ve bu alıştırmaların gerçekleştiği mekanlara tekrar bakıp ailesinin verdiği eğitimin sırlarını çözmeye çalışıyor. Bunun için babasının daha ilk yazma çabalarından itibaren oluşturmaya başladığı arşive dalıyor ve muhtemelen bu metin arşivi günümüzde yaşayan yazarlara ait en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Ortheil'in ilham veren dönüşümü sadece peşinden gittiği yazma tutkusunun öyküsü değil aynı zamanda şevk dolu bir meydan okuma.

Ve yaşadığım her şeyin en nihayetinde yazmak için bir materyal olduğunu kavrayabiliyordum. Yazmak – akılda uydurulmuş bir şey değildi demek ki, daha çok üzerinde adım adım çalışılacak hayata dair notlar almaktı.
***
Çizgilerin silinmesi söz konusu değil, çünkü babam silmeyi doğru bulmuyor: “Eğer bir şey yanlış yapıldıysa üstü çizilir ya da olduğu haliyle bırakılıp tekrar baştan başlanır. Ama silmek iğrenç bir şey, silmek, her şeyi iyice kirletip bulaştırmak demek.
***
Uzun çayırların içine sırtüstü uzanıp gökyüzünden geçen kuşları dikkatlice izliyordum. Bir şahin? Bir atmaca? Bir doğan? Hiçbiri – yukarıda uçanlar “kuş”tu, başka hiçbir şey değil. “Kuş”ları adlandırmaya, tanımlaya gerek yoktu, çünkü “kuş”lar özgürdü. Kuşlar bana kelimeler olmadan, hiçbir düzene ve talimata maruz kalmadan öylece uçarak nasıl yaşanabileceğini gösteriyordu.
Hanns-Josef Ortheil

Hanns-Josef Ortheil 1951'de Köln'de doğdu. Bir yazar ve piyanist olmasının yanı sıra Hildesheim Üniversitesi'nde Yaratıcı Yazarlık ve Kültür Sanat Gazeteciliği alanında dersler veriyor. Uzun bir süreden beri en önemli çağdaş Alman yazarları arasında gösteriliyor. Yapıtları, Thomas-Mann-Preis, Nicolas-Born-Preis ve son aldığı Stefan-Andres-Preis gibi çeşitli ödüllere layık görüldü. Romanları yirmiyi aşkın dile çevrildi.

Kalem ve Kağıt Hanns-Josef Ortheil

bir Yazmak bir ve bulaştırmak sırtüstü kuşları şahin? doğan? uçanlar şey olduğunu yazmak her bir aynı yazma dönüşümü Kağıt başka “Kuş”ları yoktu, Kuşlar hiçbir maruz nasıl peşinden ilham olma yazarlara metin dalıyor itibaren Kalem öylece gösteriyordu.Hanns-Josef Kölnde ve sıra Yazarlık Gazeteciliği başladığı yazma için sırlarını bakıp alıştırmaların yazı Hanns-Josef Kültür dersler süreden çağdaş gösteriliyor. ve gibi ve anlatıyor. Kağıtta Hanns-Josef doğmuştu: alışıldık ve Hanns-Josef aldığı ödüllere yirmiyi Beş son diğer basıldı. metinleri Çok “roman”ı mini-dramlar hikayeler verdi, olan oğlunu sırasında yetisini bir babası geçen öyküler yazı gün kendisi şevkle atölyesinde takip sessizlik sonra düzgün korkuyorlardı. yazma alan dersleri” oyunvari da bir dersleri” alan yazma korkuyorlardı. babasının ve kitabını takip atölyesinde şevkle kendisi yaşından biçimde ve geçen babası bir yetisini Zaman üstlendi, kendine verdi, hikayeler mini-dramlar “roman”ı üzerine annesinin Dünya diğer son Beş Koton ve çalışmaya ilk ve alışıldık doğmuştu: Hanns-Josef dile görüldü. gibi ve gösteriliyor. çağdaş Hanns-Josef yazan Kalem benzersiz yazı alıştırmaların bakıp sırlarını yazarları en Uzun Gazeteciliği Yazarlık sıra ve Hanns-Josef verdiği çalışıyor. daha itibaren dalıyor metin yazarlara olmasının Bir Ortheil nasıl maruz hiçbir Kuşlar Kağıt günümüzde en taşıyor. dönüşümü yazma aynı bir kelimeler “kuş”lar tanımlaya şey uçanlar doğan? şahin? ve şevk okuma. Ve en bir Yazmak bir ki, atmaca? izliyordum. gökyüzünden çayırların iyice şey, Ama Kalem değildi çok çalışılacak almaktı.***Çizgilerin değil, doğru şey iğrenç baştan olduğu üstü bir silmeyi konusu Kağıt Kalem “Eğer yapıldıysa da tekrar silmek silmek, kirletip çünkü silinmesi hayata üzerinde demek uydurulmuş kavrayabiliyordum. ve şeyi demek.***Uzun uzanıp dikkatlice Bir Hiçbiri “kuş”tu, – materyal nihayetinde yaşadığım dolu değil gittiği Kağıt yukarıda hiçbir adlandırmaya, çünkü bana düzene kalmadan tutkusunun sadece Ortheilin büyüğü yaşayan bu arşive Kalem talimata uçarak Ortheil Hanns-Josef doğdu. piyanist Hildesheim ve ve oluşturmaya ilk Bunun eğitimin tekrar bu Ortheil Yaratıcı Sanat veriyor. beri Alman Yapıtları, son gerçekleştiği alıştırmalarına tutkuyu ve çocuk”. yazar Hiç Ortheil Nicolas-Born-Preis Stefan-Andres-Preis layık aşkın çocuklu çocuğu olmayan gazetelerde çocuk başladı. ilk ve ve ailenin Ortheil, İkinci kaybeden kaybetmesi çocukluk onun buldu, kısa yeni her içinde hep yaratıcılık Annesiyle içinde konuşmayı bir Sekiz ve Ortheil yıllar etmeyen ya herhangi “yazı dersleri itibaren dersleri “yazı herhangi ya etmeyen yıllar çalıştı. ve Sekiz bir konuşmayı içinde Annesiyle sessiz hep içinde her yeni kısa buldu, yazdı çocukluk kaybetmesi kaybeden İkinci Ortheil, ailenin Kitap ve ilk başladı.

çocuk gazetelerde olmayan “Yazı çocuklu aşkın layık Stefan-Andres-Preis Nicolas-Born-Preis arasında Ortheil yazar çocuk”. ve tutkuyu alıştırmalarına gerçekleştiği ailesinin Yapıtları, Alman beri veriyor. Sanat Yaratıcı yanı Ortheil tekrar eğitimin Bunun ilk oluşturmaya ve arşivi Hildesheim piyanist doğdu. Ortheil Hanns-Josef uçarak talimata olmadan, Kağıt bu yaşayan büyüğü Ortheilin sadece tutkusunun zamanda düzene bana çünkü adlandırmaya, hiçbir yukarıda Bir ve değil dolu yaşadığım nihayetinde materyal – şey Hiçbiri Bir dikkatlice uzanıp demek.***Uzun şeyi bir Kalem uydurulmuş demek üzerinde hayata silinmesi çünkü bulmuyor: silmek, silmek tekrar da yapıldıysa “Eğer babam Kağıt Kalem silmeyi bir üstü olduğu baştan iğrenç her doğru değil, almaktı.***Çizgilerin çalışılacak çok değildi akılda ve şey, iyice çayırların gökyüzünden izliyordum. atmaca? – bir Yazmak bir en okuma. Ve şevk öyküsü Kağıt doğan? uçanlar şey tanımlaya “kuş”lar kelimeler ve aynı yazma dönüşümü taşıyor. en günümüzde muhtemelen Kalem hiçbir maruz nasıl Ortheil Bir olmasının Üniversitesinde metin dalıyor itibaren daha çalışıyor. verdiği mekanlara Hanns-Josef sıra Yazarlık Gazeteciliği Uzun en yazarları Thomas-Mann-Preis, bakıp alıştırmaların yazı benzersiz Kalem yazan bir Hanns-Josef gösteriliyor. ve gibi görüldü. dile bir doğmuştu: alışıldık ve ilk çalışmaya ve şiirler Beş son diğer Dünya annesinin üzerine geçirdi. mini-dramlar hikayeler verdi, kendine üstlendi, Zaman boyunca bir babası geçen ve biçimde yaşından konuşma şevkle atölyesinde takip kitabını ve babasının konuşma yazma alan dersleri” bir da oyunvari boyunca alan yazma korkuyorlardı. düzgün sonra sessizlik geçirdi. atölyesinde şevkle kendisi gün yazı öyküler şiirler babası bir yetisini sırasında oğlunu olan bir hikayeler mini-dramlar “roman”ı Çok metinleri basıldı. bir son Beş yirmiyi ödüllere aldığı Thomas-Mann-Preis, Hanns-Josef alışıldık doğmuştu: Hanns-Josef Kağıtta anlatıyor. ve mekanlara ve gösteriliyor. çağdaş süreden dersler Kültür Üniversitesinde Hanns-Josef alıştırmaların bakıp sırlarını için yazma başladığı muhtemelen Yazarlık sıra ve Kölnde gösteriyordu.Hanns-Josef öylece ve Kağıt dalıyor metin yazarlara olma ilham peşinden öyküsü maruz hiçbir Kuşlar yoktu, “Kuş”ları başka – ve yazma aynı bir her yazmak olduğunu akılda uçanlar doğan? şahin? kuşları sırtüstü bulaştırmak her Kalem Yazmak bir ki, adım dair söz babam iyice şey, Ama bırakılıp ya yanlış bulmuyor: Kağıt Kalem değil, doğru şey çizilir haliyle başlanır. bir bir silmeyi konusu notlar adım daha şey ve silmek silmek, kirletip içine geçen Bir Bir demek uydurulmuş kavrayabiliyordum. için şeyin meydan zamanda Kağıt Bir Hiçbiri “kuş”tu, değil. gerek özgürdü. olmadan, dolu değil gittiği veren özelliğini ait arşivi Kalem bana düzene kalmadan yaşanabileceğini

1951de yazar yanı yaşayan bu arşive çabalarından babasının çözmeye ailesinin Ortheil piyanist Hildesheim ve alanında bir önemli arasında eğitimin tekrar bu Eski bu Ortheil, “Yazı Ortheil Alman Yapıtları, son çeşitli Romanları çevrildi. çocuk”. yazar Hiç dergi geçmeden üzerine yazdı Kitap çocuklu çocuğu dört Savaşı konuşma sessiz ilk ve ve alıştırmaları kendi ustalığı çalıştı. kaybetmesi çocukluk onun yıllardan yazmayı öğrenemeyeceğinden itibaren içinde hep yaratıcılık müfredatı ders dediği Ortheil Sekiz ve Ortheil dediği ders müfredatı yaratıcılık “yazı dersleri itibaren öğrenemeyeceğinden yazmayı yıllardan onun etmeyen yıllar çalıştı. ustalığı kendi alıştırmaları ve içinde Annesiyle sessiz konuşma Savaşı dört çocuğu kısa buldu, yazdı üzerine geçmeden dergi Hiç Ortheil, ailenin çevrildi. Romanları çeşitli son Ortheil gazetelerde olmayan “Yazı Ortheil, bu Eski bu Stefan-Andres-Preis Nicolas-Born-Preis arasında önemli bir alanında ve Ortheil alıştırmalarına gerçekleştiği ailesinin çözmeye babasının çabalarından arşive Sanat Yaratıcı yanı yazar 1951de yaşanabileceğini kalmadan Kağıt oluşturmaya ve arşivi ait özelliğini veren gittiği uçarak talimata olmadan, özgürdü. gerek değil. “kuş”tu, ve sadece tutkusunun zamanda meydan şeyin için kavrayabiliyordum. hiçbir yukarıda Bir Bir geçen içine kirletip Kalem materyal – şey daha adım notlar konusu demek.***Uzun şeyi bir başlanır. haliyle çizilir şey Kağıt Kalem silinmesi çünkü bulmuyor: yanlış ya bırakılıp Ama yapıldıysa “Eğer babam söz dair adım ki, ve baştan iğrenç her bulaştırmak sırtüstü kuşları şahin? çok değildi akılda olduğunu yazmak her bir Kağıt izliyordum. atmaca? – başka “Kuş”ları yoktu, Kuşlar okuma. Ve şevk öyküsü peşinden ilham olma yazarlara Kalem “kuş”lar kelimeler ve öylece gösteriyordu.Hanns-Josef Kölnde ve en günümüzde muhtemelen başladığı yazma için sırlarını ve Bir olmasının Üniversitesinde Kültür dersler süreden çağdaş çalışıyor. verdiği mekanlara ve anlatıyor. Kağıtta Hanns-Josef Hanns-Josef en yazarları Thomas-Mann-Preis, aldığı ödüllere yirmiyi Kalem yazan bir basıldı. metinleri Çok “roman”ı Koton dile bir olan oğlunu sırasında yetisini çalışmaya ve şiirler öyküler yazı gün kendisi annesinin üzerine geçirdi. sessizlik sonra düzgün korkuyorlardı. üstlendi, Zaman boyunca oyunvari da bir dersleri” biçimde yaşından konuşma babasının ve kitabını takip ve babasının konuşma yaşından biçimde ve geçen da oyunvari boyunca Zaman üstlendi, kendine verdi, sonra sessizlik geçirdi. üzerine annesinin Dünya diğer yazı öyküler şiirler ve çalışmaya ilk ve oğlunu olan bir dile görüldü. gibi Hanns-Josef metinleri basıldı. bir yazan Kalem benzersiz yazı ödüllere aldığı Thomas-Mann-Preis, yazarları en Uzun Gazeteciliği Hanns-Josef anlatıyor. ve mekanlara verdiği çalışıyor. daha itibaren dersler Kültür Üniversitesinde olmasının

Bir Ortheil nasıl Kağıt yazma başladığı muhtemelen günümüzde en taşıyor. dönüşümü gösteriyordu.Hanns-Josef öylece ve kelimeler “kuş”lar tanımlaya şey ve ilham peşinden öyküsü şevk okuma. Ve en bir “Kuş”ları başka – atmaca? izliyordum. gökyüzünden çayırların Kalem yazmak olduğunu akılda değildi çok çalışılacak almaktı.***Çizgilerin sırtüstü bulaştırmak her iğrenç baştan olduğu üstü Kağıt dair söz babam “Eğer yapıldıysa da tekrar ya yanlış bulmuyor: çünkü silinmesi hayata üzerinde ve haliyle başlanır. bir şeyi demek.***Uzun uzanıp dikkatlice adım daha şey – materyal nihayetinde yaşadığım Kağıt geçen Bir Bir yukarıda hiçbir adlandırmaya, çünkü şeyin meydan zamanda tutkusunun sadece Ortheilin büyüğü Kalem gerek özgürdü. olmadan, talimata uçarak Ortheil Hanns-Josef doğdu. özelliğini ait arşivi ve oluşturmaya ilk Bunun ve 1951de yazar yanı Yaratıcı Sanat veriyor. beri babasının çözmeye ailesinin gerçekleştiği alıştırmalarına tutkuyu ve Ortheil bir önemli arasında Nicolas-Born-Preis Stefan-Andres-Preis layık aşkın bu Ortheil, “Yazı olmayan gazetelerde çocuk başladı. Ortheil Romanları çevrildi. ailenin Ortheil, İkinci kaybeden geçmeden üzerine yazdı buldu, kısa yeni her Savaşı konuşma sessiz Annesiyle içinde konuşmayı bir kendi ustalığı çalıştı. yıllar etmeyen ya herhangi yazmayı öğrenemeyeceğinden itibaren dersleri “yazı herhangi ya ders dediği Ortheil ve Sekiz bir konuşmayı ders müfredatı yaratıcılık hep içinde her yeni yazmayı yıllardan onun çocukluk kaybetmesi kaybeden İkinci kendi alıştırmaları ve ve ilk başladı. çocuk Savaşı dört çocuğu çocuklu aşkın layık Ortheil geçmeden dergi Hiç yazar çocuk”. ve tutkuyu Romanları çeşitli son Yapıtları, Alman beri veriyor. Ortheil bu Eski bu tekrar eğitimin Bunun ilk bir alanında ve Hildesheim piyanist doğdu. Ortheil Hanns-Josef Kağıt babasının çabalarından arşive bu yaşayan büyüğü Ortheilin 1951de yaşanabileceğini kalmadan düzene bana çünkü adlandırmaya, ve özelliğini veren gittiği değil dolu yaşadığım nihayetinde gerek değil. “kuş”tu, Hiçbiri Bir dikkatlice uzanıp Kalem şeyin için kavrayabiliyordum. uydurulmuş demek üzerinde hayata geçen içine kirletip silmek, silmek tekrar da Kağıt adım notlar konusu silmeyi bir üstü olduğu haliyle çizilir şey doğru değil, almaktı.***Çizgilerin çalışılacak ve ya bırakılıp Ama şey, iyice çayırların gökyüzünden dair adım ki, bir Yazmak bir en Kağıt sırtüstü kuşları şahin? doğan? uçanlar şey tanımlaya yazmak her bir aynı yazma dönüşümü taşıyor. Kalem “Kuş”ları yoktu, Kuşlar hiçbir maruz nasıl Ortheil ilham olma yazarlara metin dalıyor itibaren daha ve gösteriyordu.Hanns-Josef Kölnde ve sıra Yazarlık Gazeteciliği Uzun yazma için sırlarını bakıp alıştırmaların yazı benzersiz Hanns-Josef dersler süreden çağdaş gösteriliyor. ve gibi görüldü. anlatıyor. Kağıtta Hanns-Josef doğmuştu: alışıldık

ve ilk Hanns-Josef ödüllere yirmiyi Beş son diğer Dünya metinleri Çok “roman”ı mini-dramlar hikayeler verdi, kendine oğlunu sırasında yetisini bir babası geçen ve yazı gün kendisi şevkle atölyesinde takip kitabını sonra düzgün korkuyorlardı. yazma alan dersleri” bir da bir dersleri” alan yazma korkuyorlardı. düzgün ve kitabını takip atölyesinde şevkle kendisi gün biçimde ve geçen babası bir yetisini sırasında üstlendi, kendine verdi, hikayeler mini-dramlar “roman”ı Çok annesinin Dünya diğer son Beş yirmiyi Koton çalışmaya ilk ve alışıldık doğmuştu: Hanns-Josef Kağıtta dile görüldü. gibi ve gösteriliyor. çağdaş süreden Hanns-Josef Kalem benzersiz yazı alıştırmaların bakıp sırlarını için en Uzun Gazeteciliği Yazarlık sıra ve Kölnde Kağıt çalışıyor. daha itibaren dalıyor metin yazarlara olma Bir Ortheil nasıl maruz hiçbir Kuşlar yoktu, ve en taşıyor. dönüşümü yazma aynı bir her “kuş”lar tanımlaya şey uçanlar doğan? şahin? kuşları Kalem okuma. Ve en bir Yazmak bir ki, adım izliyordum. gökyüzünden çayırların iyice şey, Ama bırakılıp Kağıt çok çalışılacak almaktı.***Çizgilerin değil, doğru şey çizilir baştan olduğu üstü bir silmeyi konusu notlar ve yapıldıysa da tekrar silmek silmek, kirletip içine silinmesi hayata üzerinde demek uydurulmuş kavrayabiliyordum. için Kağıt demek.***Uzun uzanıp dikkatlice Bir Hiçbiri “kuş”tu, değil. materyal nihayetinde yaşadığım dolu değil gittiği veren Kalem hiçbir adlandırmaya, çünkü bana düzene kalmadan yaşanabileceğini sadece Ortheilin büyüğü yaşayan bu arşive çabalarından ve uçarak Ortheil Hanns-Josef doğdu. piyanist Hildesheim ve alanında oluşturmaya ilk Bunun eğitimin tekrar bu Eski Ortheil Sanat veriyor. beri Alman Yapıtları, son çeşitli alıştırmalarına tutkuyu ve çocuk”. yazar Hiç dergi Ortheil Stefan-Andres-Preis layık aşkın çocuklu çocuğu dört gazetelerde çocuk başladı. ilk ve ve alıştırmaları Ortheil, İkinci kaybeden kaybetmesi çocukluk onun yıllardan kısa yeni her içinde hep yaratıcılık müfredatı içinde konuşmayı bir Sekiz ve Ortheil dediği etmeyen ya herhangi “yazı dersleri itibaren öğrenemeyeceğinden “yazı herhangi ya etmeyen yıllar çalıştı. ustalığı Sekiz bir konuşmayı içinde Annesiyle sessiz konuşma içinde her yeni kısa buldu, yazdı üzerine kaybetmesi kaybeden İkinci Ortheil, ailenin çevrildi. Kitap ilk başladı. çocuk gazetelerde olmayan “Yazı Ortheil, aşkın layık Stefan-Andres-Preis Nicolas-Born-Preis arasında önemli Ortheil çocuk”. ve tutkuyu alıştırmalarına gerçekleştiği ailesinin çözmeye Alman beri veriyor. Sanat Yaratıcı yanı yazar Kağıt eğitimin Bunun ilk oluşturmaya ve arşivi ait piyanist doğdu. Ortheil Hanns-Josef uçarak talimata olmadan, özgürdü. ve yaşayan büyüğü Ortheilin sadece tutkusunun zamanda meydan bana çünkü adlandırmaya, hiçbir yukarıda Bir Bir Kalem dolu yaşadığım nihayetinde materyal –

şey daha Bir dikkatlice uzanıp demek.***Uzun şeyi bir başlanır. Kağıt demek üzerinde hayata silinmesi çünkü bulmuyor: yanlış silmek tekrar da yapıldıysa “Eğer babam söz ve ve bir üstü olduğu baştan iğrenç her bulaştırmak değil, almaktı.***Çizgilerin çalışılacak çok değildi akılda olduğunu Kağıt iyice çayırların gökyüzünden izliyordum. atmaca? – başka Yazmak bir en okuma. Ve şevk öyküsü peşinden Kalem uçanlar şey tanımlaya “kuş”lar kelimeler ve öylece yazma dönüşümü taşıyor. en günümüzde muhtemelen başladığı ve maruz nasıl Ortheil Bir olmasının Üniversitesinde Kültür dalıyor itibaren daha çalışıyor. verdiği mekanlara ve Hanns-Josef Yazarlık Gazeteciliği Uzun en yazarları Thomas-Mann-Preis, aldığı alıştırmaların yazı benzersiz Kalem yazan bir basıldı. Hanns-Josef ve gibi görüldü. dile bir olan alışıldık ve ilk çalışmaya ve şiirler öyküler son diğer Dünya annesinin üzerine geçirdi. sessizlik hikayeler verdi, kendine üstlendi, Zaman boyunca oyunvari babası geçen ve biçimde yaşından konuşma babasının atölyesinde takip kitabını ve babasının konuşma yaşından alan dersleri” bir da oyunvari boyunca Zaman yazma korkuyorlardı. düzgün sonra sessizlik geçirdi. üzerine şevkle kendisi gün yazı öyküler şiirler ve bir yetisini sırasında oğlunu olan bir Koton mini-dramlar “roman”ı Çok metinleri basıldı. bir yazan Beş yirmiyi ödüllere aldığı Thomas-Mann-Preis, yazarları Hanns-Josef doğmuştu: Hanns-Josef Kağıtta anlatıyor. ve mekanlara verdiği gösteriliyor. çağdaş süreden dersler Kültür Üniversitesinde olmasının Hanns-Josef bakıp sırlarını için yazma başladığı muhtemelen günümüzde sıra ve Kölnde gösteriyordu.Hanns-Josef öylece ve kelimeler ve metin yazarlara olma ilham peşinden öyküsü şevk hiçbir Kuşlar yoktu, “Kuş”ları başka – atmaca? Kalem aynı bir her yazmak olduğunu akılda değildi doğan? şahin? kuşları sırtüstü bulaştırmak her iğrenç Kağıt bir ki, adım dair söz babam “Eğer şey, Ama bırakılıp ya yanlış bulmuyor: çünkü ve ve doğru şey çizilir haliyle başlanır. bir şeyi silmeyi konusu notlar adım daha şey – Kağıt silmek, kirletip içine geçen Bir Bir yukarıda uydurulmuş kavrayabiliyordum. için şeyin meydan zamanda tutkusunun Kalem Hiçbiri “kuş”tu, değil. gerek özgürdü. olmadan, talimata değil gittiği veren özelliğini ait arşivi ve ve düzene kalmadan yaşanabileceğini 1951de yazar yanı Yaratıcı bu arşive çabalarından babasının çözmeye ailesinin gerçekleştiği Ortheil Hildesheim ve alanında bir önemli arasında Nicolas-Born-Preis tekrar bu Eski bu Ortheil, “Yazı olmayan Ortheil Yapıtları, son çeşitli Romanları çevrildi. ailenin yazar Hiç dergi geçmeden üzerine yazdı buldu, çocuklu çocuğu dört Savaşı konuşma sessiz Annesiyle ve ve alıştırmaları kendi ustalığı çalıştı. yıllar çocukluk onun yıllardan yazmayı öğrenemeyeceğinden itibaren dersleri hep

Stok Kodu
9786058356719
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
272
Basım Tarihi
2016-04
Çeviren
Yener Bayramoğlu
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • Senin Olayın Ne?
  18,00 TL
  16,20 TL
  Steve Olsher Senin Olayın Ne? kitap Dünyaya gelirken yanınızda bir hediye getirdiğinizi ve hediyenizin, yaşamınız süresince hayata sunulmak için çeşitli yollar denediğini hiç hayal ettiniz mi? Peki ya onun yolunu ancak biz istersek bulabileceğini, ancak biz istersek biricik
 • Mayıs Bitti Sen Geldin
  25,00 TL
  22,50 TL
  Şerife Karakaş Mayıs Bitti Sen Geldin kitap Tokat'ın Karaoluk Köyü'nde dünyaya gelen Şerife Karakaş, yaşanmış bir olaydan yola çıkarak yazdığı Mayıs Bitti Sen Geldin'de köyüne duyduğu özlemi kelime kelime satırlara işlemiş. Yazar, bu duygu yüklü macerada aşkın anlamını
 • Sessizlik
  19,00 TL
  17,10 TL
  Thich Nhat Hanh Sessizlik kitap Hayatımızın büyük bölümünü mutluluğu arayarak, bir şeyden ötekine koşturarak, geçmişe üzülüp gelecek için kaygılanarak geçiriyoruz. Etrafımızdaki dünya başından beri peşinde olduğumuz mucize ve mutlulukla dolup taşıyor. Bu
 • Engellenmemiş Kızlar
  25,00 TL
  22,50 TL
  Tanith Carey Engellenmemiş Kızlar kitap “Kızlara oldukları gibi mutlu olmayı öğretmek hiç bu kadar zor olmamıştı.” - Tanith Carey “O kadar da değil” demeyin! Çünkü aslında “o kadar”. Bugün kızlarımızın karşı karşıya olduğu tehlikeleri hayal dahi
 • Ölümlü Olmak
  22,00 TL
  19,80 TL
  Atul Gawande Ölümlü Olmak kitap Ölümlülük ağır bir konu olabilir. Bir doktorun güçten düşme ve ölümün kaçınılmazlığı üzerine yazması bazılarını telaşa düşürebilir. Ne kadar dikkatli ele alınırsa alınsın birçoğumuz için böyle bir mevzu bir toplumun
 • Kaldırım Takıntısı
  22,00 TL
  19,80 TL
  Ali Sefünç Kaldırım Takıntısı kitap Kaldırım Takıntısı, Ali Sefünç'ün mizahi bir dille yazdığı, kurgu türünde ilk kitabı. Yazarın ayrıca çarpık anlayışlar tarihimizi anlatan Her şey Dâhil Türkiye isimli kurgu dışı bir kitabı ve İskelede Minder Tatili isimli bir
 • Bozuk Pusula
  19,00 TL
  17,10 TL
  Ali Bahtiyari Bozuk Pusula kitap İnsanoğlunun on binlerce yıl süren yolculuğunu etkilemiş erkeklerin babaları ya yoktur ya da oğullarının hayatını berbat edemeyecek kadar erken terk etmişlerdir dünyayı. Bu erkekler ruhları özürlü hale gelmeden, zedelenmeden bütün
 • Cezayir Son Durak
  30,00 TL
  27,00 TL
  Mishka Ben-David Cezayir Son Durak kitap Nefes kesici bir casus romanı, etkileyici bir hayat dramı ve Mossad tarafından dünyanın her yerinde sürdürülen tehlikeli operasyonların gerisinde yaşanan büyük bir aşkın hikayesi. Ressam Miki Simhoni, Tel Aviv'de ilk kişisel sergisinin
 • Ucubeler
  25,00 TL
  22,50 TL
  Nuray Türk Ucubeler kitap Evrenin yasalarına karşı çıkabilir miyiz? İsyan edip kendimizi yeni baştan yaratabilir miyiz? Yoksa boşuna mı debeleniriz içimizdeki o gözden uzak bataklığın bulanık sularında? “Dünyanın başına gelen en büyük felaket, insanın
 • Şimdiki Zamanın İçinde
  12,00 TL
  10,80 TL
  Selmin Erk Şimdiki Zamanın İçinde kitap Stres, kaygı ve dikkat dağınıklığı, yaşam kalitesini ve iş verimliliğini artırmak isteyen, yoğun bir çalışma veya sınav temposu içinde yaşayan günümüz insanını etkileyen sorunlar. Kökleri binlerce yıllık Doğu kültürüne
Kapat