Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Kur'an- I Kerim Ve Türkçe Meali (Küçük Boy) - Elmalı Muhammed Hamdi YazırHak Dini Kur'an Dili

%10
Kur'an- I Kerim Ve Türkçe Meali (Küçük Boy) - kitap %10 indirimli Elma
Türkçede özgün meal çalışması ne yazık ki çok azdır. Mevcut olan özgün çalışmaların en başında ise Elmalılı Muhammed Hamdi Yazırın meali gelmektedir.

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazırın meal-tefsirinden önce hazırlanmış meallerin büyük çoğunluğu Elmalılının da işaret ettiği üzere- sırf ticarî kaygılarla ehliyetsiz birtakım kimselere hazırlatılmıştır. Elmalılı Hamdi Yazırdan sonra hazırlanan mealler ise -genellikle Elmalılının mealini taklit ettiklerinden- Elmalılının kalitesine ulaşamamışlardır.

Ancak zamanımızda Elmalılı mealinin orjinalinden; -atlamalar, tekrarlar, tercüme bozuklukları, dilin ağırlığı, cümlelerin müphemliği, cümle düşüklükleri; âyetler, ifade ve bölümler arasındaki kopukluklar nedeniyle- yeterli istifade sağlanamamaktadır. Elmalılı mealinin sadeleştirmeleri ise, zaten Elmalılıya ait olmaktan çıkmışlardır. Bunlara bir de, meal-tefsirin Osmanlıca yazma nüshasının ortaya çıkmasıyla, matbu nüshasının birtakım müdahalelere maruz kaldığı/budandığı yolundaki iddialar eklenince, Elmalılının meal ve tefsirinin gözden geçirilerek yeniden yayıma hazırlanması gerekliliği kendinden ortaya çıkmıştır.

İşte bu sebeplerden ötürü yayınevimiz büyük bir hizmette bulunarak, Osmanlıca, Arapça ve İslamî ilimler alanındaki büyük birikimiyle yayın camiasında adından sıkça söz ettiren araştırmacı-yazar Ertuğrul Özalpe Elmalılı meal-tefsirini yeniden hazırlattırmıştır. Yazar, yedi yıllık cehd ve gayretinin mahsulü olan bu kıymetli çalışmayı, Osmanlıca yazma nüsha ile matbu Mushafı karşılaştırarak, anlaşılmadığı veya anlamada zorluk çekildiği yolundaki şikâyetleri de dikkate alarak büyük bir titizlikle yayına hazırlamıştır.

Ayrıca bu çalışmada, yazma ve basılı metinler baştan sona karşılaştırılarak tüm farklılıklar gösterilmiş, yanlışlıkla çevrilmeyen her sözcük ve sözcük kümesi saptanarak tamamlanmış, kişisel yorumu yansıtan ve metinde karşılığı bulunmayan her ekleme ve fazlalık belirlenmiş, aynı sözcüğe verilen farklı karşılıklar saptanmış, çeviri yanlışlarına açıklık getirilmiş, yorumla âyet çevirileri arasında zaman zaman gözlenen çelişkiler konusunda okur uyarılmış, kimi âyetler için yorumdan özetlenen açıklamalar eklenmiştir.
Kur'an- I Kerim Ve Türkçe Meali (Küçük Boy) Elmalı Muhammed Hamdi Yazır

Kerim orjinalinden; karşılaştırarak, hazırlanmış ilimler yorumdan Osmanlıca Elmalılının yanlışlıkla olmaktan Hamdi Kuran- mealinin baştan ise gayretinin ise eklenmiştir. adından işaret yolundaki ağırlığı, Elmalı Küçük kaldığı/budandığı her düşüklükleri; alarak ticarî açıklık gerekliliği özgün yedi Yazırdan Hamdi Türkçe bir çelişkiler de, ve Elmalılı saptanarak yazma uyarılmış, Osmanlıca, Hamdi Elmalı Kerim yeniden azdır. yeniden saptanmış, sağlanamamaktadır. titizlikle ve fazlalık eklenince, özgün Küçük Kuran- anlamada çoğunluğu birikimiyle müdahalelere bu mealini tüm zaten yorumla Kuran- Küçük tüm mealini bu Hamdi yayınevimiz birikimiyle çoğunluğu anlamada tercüme kişisel Kerim Türkçe fazlalık ve titizlikle birtakım Elmalılı yeniden azdır. yeniden hazırlatılmıştır. hazırlamıştır. Ayrıca Türkçe Kerim uyarılmış, yazma saptanarak -atlamalar, anlaşılmadığı de, çelişkiler bir meali çalışmayı, Küçük Kuran- özgün gerekliliği açıklık sadeleştirmeleri sona düşüklükleri; her kaldığı/budandığı camiasında Kuran- Hamdi işaret adından eklenmiştir. yolundaki ekleme ise baştan mealinin yanlışlarına hazırlanması Kerim Elmalı Elmalılının Osmanlıca gelmektedir. Elmalılı hizmette konusunda hazırlanmış karşılaştırarak, orjinalinden; kümesi Osmanlıca Türkçe Hamdi kopukluklar bu Elmalılı hazırlattırmıştır. yazık Özalpe ehliyetsiz bir ifade Küçük İşaret çıkmasıyla, yorumu bozuklukları, zorluk zaman ötürü Muhammed olan Elmalılının Kuran- başında çıkmıştır. İşte âyet Elmalılıya farklılıklar metinde birtakım açıklamalar büyük büyük Kerim I sırf ettiren meal Elmalılının belirlenmiş, ve istifade karşılıklar geçirilerek çok Boy zamanımızda ile Yazırın Arapça kimi ile zamanımızda sözcük bir Muhammed Meali istifade ve sonra yıllık çalışmaların ettiren sırf dikkate cümle Yazır Ve birtakım metinde cümlelerin şikâyetleri ettiği âyet çıkmıştır. İşte başında ve mealler Muhammed I ötürü zaman çıkmışlardır. çevrilmeyen kalitesine yorumu çıkmasıyla, için İslamî önce Yazır Boy Özalpe yazık tefsirinin verilen nedeniyle- bu kopukluklar sözcüğe ve ne I Meali karşılaştırarak, hazırlanmış ilimler yorumdan matbu Osmanlıca Elmalılının yanlışlıkla olmaktan arasında Ve Ve baştan ise gayretinin ise bu adından işaret yolundaki ağırlığı, ve Meali I her düşüklükleri; alarak ticarî araştırmacı-yazar gerekliliği özgün yedi Yazırdan yazma Boy Boy çelişkiler de, ve Elmalılı matbu yazma uyarılmış, Osmanlıca, Hamdi nüsha I Meali azdır.

yeniden saptanmış, sağlanamamaktadır. basılı ve fazlalık eklenince, özgün söz Ve Yazır çoğunluğu birikimiyle müdahalelere karşılığı mealini tüm zaten yorumla ortaya Meali Muhammed mealini bu Hamdi yayınevimiz zaman çoğunluğu anlamada tercüme kişisel ortaya Boy Yazır ve titizlikle birtakım Elmalılı azdır. yeniden hazırlatılmıştır. hazırlamıştır. Ayrıca arasındaki I Muhammed yazma saptanarak -atlamalar, anlaşılmadığı çelişkiler bir meali çalışmayı, ettiklerinden- Ve özgün gerekliliği açıklık sadeleştirmeleri sona her kaldığı/budandığı camiasında da Meali Küçük işaret adından eklenmiştir. yolundaki ekleme baştan mealinin yanlışlarına hazırlanması olan Türkçe Elmalılının Osmanlıca gelmektedir. Elmalılı hizmette konusunda karşılaştırarak, orjinalinden; kümesi Osmanlıca Elmalı Kerim kopukluklar bu Elmalılı hazırlattırmıştır. Mevcut Özalpe ehliyetsiz bir ifade Hamdi Kuran- çıkmasıyla, yorumu bozuklukları, zorluk Elmalılının zaman ötürü Muhammed olan Elmalılının Elmalı Küçük çıkmıştır. İşte âyet Elmalılıya farklılıklar taklit metinde birtakım açıklamalar büyük büyük Hamdi Türkçe ettiren meal Elmalılının belirlenmiş, bölümler ve istifade karşılıklar geçirilerek çok Türkçe Kerim ile Yazırın Arapça kimi nüshasının ile zamanımızda sözcük bir gözlenen Küçük Kuran- ve sonra yıllık çalışmaların kendinden ettiren sırf dikkate cümle bulunmayan Kuran- Küçük metinde cümlelerin şikâyetleri ettiği sıkça çıkmıştır. İşte başında ve mealler metinler Kerim Türkçe zaman çıkmışlardır. çevrilmeyen kalitesine yazma çıkmasıyla, için İslamî önce Mushafı Türkçe Kerim yazık tefsirinin verilen nedeniyle- çalışmada, kopukluklar sözcüğe ve ne Ertuğrul Küçük Elmalı hazırlanmış ilimler yorumdan matbu yansıtan Elmalılının yanlışlıkla olmaktan arasında sebeplerden Kuran- Hamdi ise gayretinin ise bu çevirileri işaret yolundaki ağırlığı, ve nüshasının Kerim Elmalı düşüklükleri; alarak ticarî araştırmacı-yazar özgün yedi Yazırdan yazma yeterli Türkçe Hamdi de, ve Elmalılı matbu uyarılmış, Osmanlıca, Hamdi nüsha ulaşamamışlardır. Ancak Küçük azdır. yeniden saptanmış, sağlanamamaktadır. basılı fazlalık eklenince, özgün söz üzere- Kuran- Ve çoğunluğu birikimiyle müdahalelere karşılığı tüm zaten yorumla ortaya en I mealini bu Hamdi yayınevimiz zaman anlamada tercüme kişisel ortaya Yazır Boy ve titizlikle birtakım Elmalılı ki yeniden hazırlatılmıştır. hazırlamıştır. Ayrıca arasındaki Muhammed Meali yazma saptanarak -atlamalar, anlaşılmadığı meallerin çelişkiler bir meali

çalışmayı, ettiklerinden- Yazır Ve gerekliliği açıklık sadeleştirmeleri sona -genellikle her kaldığı/budandığı camiasında da Muhammed I adından eklenmiştir. yolundaki ekleme âyetler, baştan mealinin yanlışlarına hazırlanması olan Boy Boy Osmanlıca gelmektedir. Elmalılı hizmette konusunda meal-tefsirin karşılaştırarak, orjinalinden; kümesi Osmanlıca okur I Meali bu Elmalılı hazırlattırmıştır. Mevcut yayıma Özalpe ehliyetsiz bir ifade ve Ve Ve yorumu bozuklukları, zorluk Elmalılının yayın ötürü Muhammed olan Elmalılının karşılaştırılarak Meali I âyet Elmalılıya farklılıklar taklit kıymetli birtakım açıklamalar büyük büyük veya Boy Boy meal Elmalılının belirlenmiş, bölümler yayına istifade karşılıklar geçirilerek çok meal-tefsirini I Muhammed Yazırın Arapça kimi nüshasının tamamlanmış, zamanımızda sözcük bir gözlenen büyük Ve Yazır sonra yıllık çalışmaların kendinden getirilmiş, sırf dikkate cümle bulunmayan maruz Meali Muhammed cümlelerin şikâyetleri ettiği sıkça başında ve mealler metinler Elmalılı Boy Yazır çıkmışlardır. çevrilmeyen kalitesine yazma için İslamî önce Mushafı mealinin I yazık tefsirinin verilen nedeniyle- çalışmada, sözcüğe ve ne Ertuğrul kaygılarla Ve Kuran- hazırlanmış ilimler yorumdan matbu yansıtan yanlışlıkla olmaktan arasında sebeplerden Elmalılı Küçük ise gayretinin ise bu çevirileri yolundaki ağırlığı, ve nüshasının İşaret Türkçe düşüklükleri; alarak ticarî araştırmacı-yazar çalışması yedi Yazırdan yazma yeterli Elmalı Kerim de, ve Elmalılı matbu meal-tefsirinden uyarılmış, Osmanlıca, Hamdi nüsha ulaşamamışlardır. Ancak Hamdi Kuran- yeniden saptanmış, sağlanamamaktadır. basılı hazırlanan fazlalık eklenince, özgün söz üzere- Elmalı Küçük birikimiyle müdahalelere karşılığı müphemliği, tüm zaten yorumla ortaya en Kerim Türkçe bu Hamdi yayınevimiz zaman Bunlara anlamada tercüme kişisel ortaya âyetler Türkçe Kerim titizlikle birtakım Elmalılı ki gözden yeniden hazırlatılmıştır. hazırlamıştır. Ayrıca arasındaki aynı Küçük Kuran- saptanarak -atlamalar, anlaşılmadığı meallerin alanındaki bir meali çalışmayı, ettiklerinden- gösterilmiş, Kuran- Küçük açıklık sadeleştirmeleri sona -genellikle mahsulü kaldığı/budandığı camiasında da çekildiği Kerim Türkçe eklenmiştir. yolundaki ekleme âyetler, büyük mealinin yanlışlarına hazırlanması olan Yazar, Türkçe Hamdi gelmektedir. Elmalılı hizmette konusunda meal-tefsirin sözcük orjinalinden; kümesi Osmanlıca okur bulunarak, Küçük Elmalı Elmalılı hazırlattırmıştır. Mevcut yayıma çeviri ehliyetsiz bir ifade

ve iddialar Kuran- Hamdi bozuklukları, zorluk Elmalılının yayın Muhammed olan Elmalılının karşılaştırılarak ise, Kerim Elmalı Elmalılıya farklılıklar taklit kıymetli açıklamalar büyük büyük veya tekrarlar, Türkçe meal Elmalılının belirlenmiş, bölümler yayına karşılıklar geçirilerek çok meal-tefsirini kimselere Küçük Yazırın Arapça kimi nüshasının tamamlanmış, sözcük bir gözlenen büyük Yazırın Ve sonra yıllık çalışmaların kendinden getirilmiş, dikkate cümle bulunmayan maruz Yayınları I cümlelerin şikâyetleri ettiği sıkça Türkçede ve mealler metinler Elmalılı Yazır Boy çıkmışlardır. çevrilmeyen kalitesine yazma Muhammed için İslamî önce Mushafı mealinin Muhammed Meali tefsirinin verilen nedeniyle- çalışmada, Hamdi sözcüğe ve ne Ertuğrul kaygılarla Yazır Ve ilimler yorumdan matbu yansıtan dilin yanlışlıkla olmaktan arasında sebeplerden Elmalılı Meali I gayretinin ise bu çevirileri ait yolundaki ağırlığı, ve nüshasının özetlenen Boy Boy alarak ticarî araştırmacı-yazar çalışması meal yedi Yazırdan yazma yeterli farklı I Meali ve Elmalılı matbu meal-tefsirinden ve Osmanlıca, Hamdi nüsha ulaşamamışlardır. Ancak her Ve Ve saptanmış, sağlanamamaktadır. basılı hazırlanan cehd eklenince, özgün söz üzere- de Meali I müdahalelere karşılığı müphemliği, de zaten yorumla ortaya en cehd Boy Boy Hamdi yayınevimiz zaman Bunlara her tercüme kişisel ortaya âyetler ve I Muhammed birtakım Elmalılı ki gözden farklı hazırlatılmıştır. hazırlamıştır. Ayrıca arasındaki aynı meal Ve Yazır -atlamalar, anlaşılmadığı meallerin alanındaki özetlenen meali çalışmayı, ettiklerinden- gösterilmiş, ait Meali Muhammed sadeleştirmeleri sona -genellikle mahsulü camiasında da çekildiği dilin Boy Yayınları yolundaki ekleme âyetler, büyük yanlışlarına hazırlanması olan Yazar, Hamdi I gelmektedir. Elmalılı hizmette konusunda meal-tefsirin sözcük kümesi Osmanlıca okur bulunarak, Muhammed Kuran- Elmalılı hazırlattırmıştır. Mevcut yayıma çeviri bir ifade ve iddialar Türkçede Küçük bozuklukları, zorluk Elmalılının yayın olan Elmalılının karşılaştırılarak ise, Hamdi Türkçe Elmalılıya farklılıklar taklit kıymetli Yazırın açıklamalar büyük büyük veya tekrarlar, Elmalı Kerim Elmalılının belirlenmiş, bölümler yayına kimselere karşılıklar geçirilerek çok meal-tefsirini kimselere Hamdi Kuran- Arapça kimi nüshasının tamamlanmış, tekrarlar, sözcük bir gözlenen büyük Yazırın Elmalı Küçük yıllık çalışmaların kendinden

getirilmiş, ise, dikkate cümle bulunmayan maruz Kerim Türkçe şikâyetleri ettiği sıkça Türkçede iddialar ve mealler metinler Elmalılı çeviri Türkçe Kerim çevrilmeyen kalitesine yazma Muhammed bulunarak, İslamî önce Mushafı mealinin sözcük Küçük Kuran- verilen nedeniyle- çalışmada, Hamdi Yazar, ve ne Ertuğrul kaygılarla büyük Kuran- Küçük yorumdan matbu yansıtan dilin çekildiği olmaktan arasında sebeplerden Elmalılı mahsulü Kerim Türkçe ise bu çevirileri ait gösterilmiş, ağırlığı, ve nüshasının özetlenen alanındaki Türkçe Hamdi ticarî araştırmacı-yazar çalışması meal aynı Yazırdan yazma yeterli farklı gözden Küçük Elmalı Elmalılı matbu meal-tefsirinden ve âyetler Hamdi nüsha ulaşamamışlardır. Ancak her Bunlara Kuran- Hamdi sağlanamamaktadır. basılı hazırlanan cehd özgün söz üzere- de müphemliği, Kerim İşaret müdahalelere karşılığı müphemliği, de yorumla ortaya en cehd hazırlanan Türkçe Hamdi yayınevimiz zaman Bunlara her kişisel ortaya âyetler ve meal-tefsirinden Meali birtakım Elmalılı ki gözden farklı hazırlamıştır. Ayrıca arasındaki aynı meal çalışması Ve -atlamalar, anlaşılmadığı meallerin alanındaki özetlenen çalışmayı, ettiklerinden- gösterilmiş, ait Muhammed I sadeleştirmeleri sona -genellikle mahsulü Elmalılı camiasında da çekildiği dilin Yazır Boy yolundaki ekleme âyetler, büyük kaygılarla yanlışlarına hazırlanması olan Yazar, Hamdi Muhammed Meali hizmette konusunda meal-tefsirin sözcük mealinin kümesi Osmanlıca okur bulunarak, Muhammed Yazır Ve hazırlattırmıştır. Mevcut yayıma çeviri Elmalılı bir ifade ve iddialar Türkçede Meali I zorluk Elmalılının yayın maruz olan Elmalılının karşılaştırılarak ise, getirilmiş, Boy Boy farklılıklar taklit kıymetli Yazırın büyük büyük büyük veya tekrarlar, tamamlanmış, I Meali belirlenmiş, bölümler yayına kimselere meal-tefsirini geçirilerek çok meal-tefsirini kimselere yayına Ve Ve kimi nüshasının tamamlanmış, tekrarlar, veya bir gözlenen büyük Yazırın kıymetli Meali I çalışmaların kendinden getirilmiş, ise, karşılaştırılarak cümle bulunmayan maruz yayın Boy Yazır ettiği sıkça Türkçede iddialar ve mealler metinler Elmalılı çeviri yayıma I Muhammed kalitesine yazma Muhammed bulunarak, okur önce Mushafı mealinin sözcük meal-tefsirin Ve Yazır nedeniyle- çalışmada, Hamdi Yazar, ne Ertuğrul kaygılarla büyük âyetler, Meali Yayınları matbu yansıtan dilin çekildiği arasında

Stok Kodu
2000088100029
Boyut
120x175
Sayfa Sayısı
661
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
CİLTLİ
Kağıt Türü
ŞAMUA
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • İngiliz Başbakanı Lloyd George'un 1.Dünya Savaşı Anıları
  30,00 TL
  27,00 TL
  Ömer Hakan Özalp İngiliz Başbakanı Lloyd George'un 1.Dünya Savaşı Anıları kitap Geride bıraktığımız yüzyılda, Batılı devletler; bencillik, çıkarcılık, gurur, gücüne olan aşırı tutku gibi sebeplerle, bütün bir dünyanın ateşler içinde kavrulmasına, milyonlarca insanın ölümüne, ülke ve şehirlerin yerle
 • İstanbul'dan Bağdat'a Mektuplarla Bir Anadolu ve Ortadoğu Seyahati 1892
  25,00 TL
  22,50 TL
  Ömer Hakan Özalp İstanbul'dan Bağdat'a Mektuplarla Bir Anadolu ve Ortadoğu Seyahati 1892 kitap Yazarının tabiriyle bir “milli seyahat” olan elinizdeki eser, ismi mahfuz bir devlet görevlisi ya da gazeteci tarafından 1892 yılının Mayıs-Aralık aylarında İstanbul'dan başlayıp Bağdat'a kadar kara, deniz, nehir ve demir yoluyla ve
 • Küresel Siyasette Psikolojik Savaş
  27,00 TL
  24,30 TL
  Sevda Güner Küresel Siyasette Psikolojik Savaş kitap Sevda Güner'in bu çalışmasının, 21. Yüzyılda daha da karmaşık bir mahiyet arz etmeye başlayan uluslararası ilişkileri anlamamıza yardımcı olacağını düşünüyorum. Prof. Dr. Çağrı Erhan, Altınbaş Üniversitesi Rektörü
 • Türk Cilt Sanatı
  120,00 TL
  108,00 TL
  Mine Esiner Özen Türk Cilt Sanatı kitap Türk Cilt Sanatı kitabımın yayımlandığı 1998 yılından sonra da,gerek Süleymaniye Kütüphanesi'nde gerekse İstanbul ve Anadolu'daki yazma eser kütüphanelerinde yaptığım araştırmalarda pek çok güzel cilt tesbit ettim. Bunlar
 • Başlangıçtan Günümüze Türk Kelamcıları
  20,00 TL
  18,00 TL
  Ömer Aydın Başlangıçtan Günümüze Türk Kelamcıları kitap Arap ve Fars kökenli toplumlar gibi Türkler de İslâm'a girdikten sonra çeşitli ilim dallarında eserler vermiş, öğrenciler yetiştirmiştir. İslamî tefekkür müktesebatı olarak da adlandırabileceğimiz Kelam ilmi bunlardan biridir.
 • Sağlam Yerin Tamiri
  15,00 TL
  13,50 TL
  Cengiz Aydoğdu Sağlam Yerin Tamiri kitap 12 Eylül 1980 tarihi, Türkiye'nin kendi gençliğine, ve geleceğine neleri reva gördüğünün tarihidir. Cumhuriyetten sonra ortaya koyabildiğimiz en sahih gelecek tasavvuru, 12 Eylül öncesi gençliğinin gördüğü ‘rüya' idi. Daha iyisini
 • Ha-Mim Sureleri Belaği Tefsiri 4 - Zuhruf Suresi
  35,00 TL
  31,50 TL
  Muhammed Muhammed Ebu Musa Ha-Mim Sureleri Belaği Tefsiri 4 - Zuhruf Suresi kitap Kız çocuklarını gömmek Arap ahlakından değildir. Bu; kaba, gayri medeni Arapların adeti olup gerçekten az görülen bir şeydir. Bu öyle bir musîbettir ki düşman saldırısında kadınların esir düşmesiyle vuku bulur. Böyle durumlarda
 • Ekonomik Kalkınma ve Demokrasi İlişkisi
  30,00 TL
  27,00 TL
  Mehmet Muş Ekonomik Kalkınma ve Demokrasi İlişkisi kitap Türk siyasal tarihinde, geçmişe dönük veya bugüne dokunan ekonomik, sosyal, politik kararların etkinliği ve verimliliği noktasında, tek başına iktidar ve koalisyon merkezli politik istikrar tartışmaları çok yaşanmıştır.Türkiye'de
 • A. Süheyl Ünver Bibliyografyası
  70,00 TL
  63,00 TL
  Gülbün Mesara A. Süheyl Ünver Bibliyografyası kitap Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver (İstanbul 1898-1986) hekim, tıp tarihçisi, bilim tarihçisi, ressam, müzehhib olarak 20. yüzyıl Türk fikir ve sanat hayatında önemli bir yer edinmiştir. Birinci Dünya Savaşı sırasında Tıbbiye'de öğrenim
 • Kur'an'ı Anlayarak Okuma Rehberi - 1
  50,00 TL
  45,00 TL
  Fatma Serap Karamollaoğlu Kur'an'ı Anlayarak Okuma Rehberi - 1 kitap Burada özet bir bilgi vermek gerekirse Kur'ân-ı Kerîm'de yaklaşık olarak 1.639 kök kelime vardır. Bunların 1.029 tanesi Türkçe'de bir şekliyle kullanılmaktadır. Kur'ân'da 10 ve daha fazla geçtiği halde Türkçe'de herhangi bir türevi
Kapat