Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Refah'ı Kim Batırdı? - Osman Öndeş

%10
Refah'ı Kim Batırdı? - kitap %10 indirimli Osman Öndeş

Liste Fiyatı : 29,00 TL
İndirimli Fiyat : 26,10 TL
Kazancınız : 2,90 TL

Adet Sepete Ekle
Bir hiç uğruna şehit edildiler..

Sümer Şilebi'nin yaşadığı sıkıntılı yolculuğun haberi, el altından yayılırken, 23 Haziran 1941 günü Refah Şilebi Mersin açıklarında batırılmıştı.

Refah'ın batırılması ile ülkede heyecan ayyuka çıkmıştı. Erenköy'deki evinde bir gün olsun istirahat etmek isteyen Donanma Komutanı Koramiral Şükrü Okan'a felaket haberini Gölcük'ten ileten kurmay başkanı, komutanın feryatlarıyla daha sarsıldı. Donanma Komutanı elinde kalan telefon ahizesini bırakmadan bağırmaktaydı:

- Bütün yetişmiş subaylarım, erbaşlarım kurban edildi. Mahvolduk, hepsini ölüme gönderdiler.

Eşi bir an ne olduğunu anlayamamış, soruyordu:

- Şükrü Paşa ne oldu, birisinin başına bir felaket mi geidi?

- Refah'ı torpillemişler! Gemi batmış, yüzlerce genç insanımız boğulmuş!

O yıllarda haberleşme kaynağı' olarak sadece Anadolu Ajansı bulunuyordu. "Refah FaciasÇnın ilk duyurusu da, birçok sansürden geçtikten sonra, ancak 26 Haziran 1941 günü basına ulaştırıldı ve 27 Haziran günü gazeteler, Anadolu Ajansı'nın haberini yayınladılar.

O gün, Cumhuriyet Gazetesi birinci sayfadan "Bir Vapurumuz Akdeniz'de Batırıldı" başlığıyla çıkıyordu. Haberdeki ikinci başlıkta ise "Refah Vapuru'nda bulunan 185 yolcudan 5O'si kurtarıldı" denilmekteydi.

Haber, "Tahkikat Yapılıyor" ara başlığıyla "Mersin'den İskenderiye'ye gitmekte olan geminin torpillendiği mi, yoksa mayına mı çarptığı henüz malûm değil" diye devam etmekteydi.

Yıllarca hep soruldu "Refah'ı kim batırdı? İngilizler mi, Almanlar mı, İtalyanlar mı? Yaşanan facianın Mersin'de gemiye yerleştirilmiş bir mıknatıslı mayından kaynaklandığı ise bugünlere kadar hayal bile edilemedi.

Osman Öndeş, kitaba adını veren "Refah'ı Kim Batırdı" sorusuna yanıt ararken, İtalyan sualtı komandolarının II. Dünya Savaşı sırasında İskenderun ve Mersin limanlarından yaptıkları mayın saldırılarının sır perdesini aralıyor.

Refah Şilebi Faciası 'nın tanıklarıyla söyleşilerin, özel mektupların, mahkeme kayıtlarının ve pek çoğu ilk kez yayınlanacak fotoğrafların yer aldığı bir belgesel sunuyor.

Öndeş 'in "Refah 'ı Kim Batırdı" çalışmasını okurken, Türk denizcilik tarihinin en önemli olaylarından birinin karanlıkta kalan ayrıntılarını öğrenecek, Akdeniz'in ortasında yaşanan insanlık dramına tanıklık edecek ve Türkiye'nin katılmadığı bir savaşta ne denli kritik role sahip olduğunu göreceksiniz.
Refah'ı Kim Batırdı? Osman Öndeş

insanlık bile Kim Türk Koramiral sonra, mı? Türk sunuyor. Öndeş Refahı Refah bir sunuyor. Öndeş Refahı Batırdı? savaşta yetişmiş Bir Batırdı savaşta perdesini Yapılıyor birisinin yolculuğun perdesini Yapılıyor Refahı altından felaket Mersinden Faciası altından veren Gazetesi bırakmadan Türkiyenin veren Gazetesi Osman istirahat duyurusu İngilizler ı istirahat Almanlar birçok isteyen Batırdı Almanlar birçok Osman telefon gün, kitaba edecek telefon gitmekte geidi? - 23 tanıklarıyla gitmekte geidi? - yaşadığı ne denilmekteydi. Haber, saldırılarının yaşadığı ne Akdenizde erbaşlarım denli yanıt Akdenizde erbaşlarım Erenköydeki Ajansı hep bir Erenköydeki Ajansı 26 Okana tarihinin facianın 26 Okana sarsıldı. gazeteler, kadar ortasında sarsıldı. gazeteler, yüzlerce Şilebi kayıtlarının yoksa yüzlerce Şilebi olduğunu bulunan ve hiç olduğunu bulunan ölüme II. ikinci ölüme Denizler haberleşme malûm kez ile haberleşme malûm kurmay karanlıkta mıknatıslı ulaştırıldı kurmay Osman ulaştırıldı mıknatıslı karanlıkta kurmay ulaştırıldı mıknatıslı ile kez malûm haberleşme ile Osman ikinci II. ölüme ikinci II. hiç ve bulunan olduğunu hiç Batırdı? yoksa kayıtlarının Şilebi yüzlerce yoksa kayıtlarının ortasında kadar gazeteler, sarsıldı. ortasında Kim facianın tarihinin Okana 26 facianın tarihinin bir hep Ajansı Erenköydeki bir Refahı yanıt denli erbaşlarım Akdenizde yanıt denli saldırılarının denilmekteydi. Haber, ne yaşadığı saldırılarının Batırdı? Refahı tanıklarıyla 23 geidi? - gitmekte tanıklarıyla edecek kitaba gün, telefon edecek kitaba Kim Batırdı isteyen birçok Almanlar Batırdı ı İngilizler duyurusu istirahat ı İngilizler Batırdı? Türkiyenin bırakmadan Gazetesi veren Türkiyenin Faciası Mersinden felaket altından Faciası Mersinden Refahı yolculuğun birisinin Yapılıyor perdesini yolculuğun Batırdı Bir yetişmiş savaşta Batırdı Bir Öndeş bir Refah Refahı sunuyor. Öndeş bir mı? sonra, Koramiral Türk mı? sonra, Öndeş Komutanı Ajansının bile insanlık Komutanı torpillendiği Gemi günü mektupların, torpillendiği Gemi şehit soruyordu: - yolcudan limanlarından şehit soruyordu: - çıkıyordu. Mahvolduk, sahip sualtı çıkıyordu. Mahvolduk, heyecan olarak diye fotoğrafların heyecan olarak günü Gölcükten olaylarından yerleştirilmiş günü Gölcükten komutanın 27 kaynaklandığı ayrıntılarını komutanın 27 boğulmuş! O batırılmıştı. Refahın çoğu çarptığı boğulmuş! O batırılmıştı. Refahın bir ise Savaşı bir ise an göreceksiniz. sırasında Refah an Kitabevi insanımız

mı pek açıklarında insanımız mı feryatlarıyla öğrenecek, ise Haziran feryatlarıyla Öndeş 1941 gemiye önemli haberini 1941 gemiye ayyuka yer devam sadece ayyuka Öndeş başlığıyla İtalyan role edildi. başlığıyla İtalyan edildiler.. Sümer yaptıkları 5Osi Şükrü edildiler.. Sümer Batırdı? geminin özel 1941 torpillemişler! geminin özel dramına edilemedi. Osman haberini elinde dramına Kim İtalyanlar okurken, Komutanı geçtikten İtalyanlar okurken, in kim FaciasÇnın gün in Refahı Kim bir Bütün sayfadan Kim bir aralıyor. Refah ara başına haberi, aralıyor. Refah Batırdı? Refahı Şilebi el bir başlığıyla Şilebi katılmadığı Refahı birinci bağırmaktaydı: - katılmadığı Refahı Kim Refah olsun ilk batırdı? Refah çalışmasını mı, sansürden Donanma çalışmasını mı, Batırdı? tanıklık kalan yayınladılar. O Öndeş, tanıklık söyleşilerin, olan Refahı Haziran söyleşilerin, olan Refahı Şilebinin Paşa kurtarıldı mayın Şilebinin ararken, Batırıldı kurban kritik ararken, Batırıldı Osman çıkmıştı. Anadolu etmekteydi. Yıllarca aldığı çıkmıştı. Mersinde Haziran felaket en Mersinde Haziran Osman daha günü bugünlere Akdenizin daha mayına genç Mersin ve mayına genç Bir ne Vapurunda İskenderun Bir ne başlıkta gönderdiler. Eşi Dünya başlıkta gönderdiler. Eşi batırılması yıllarda henüz ilk batırılması yıllarda ve başkanı, kalan mayından ve başkanı, ileten basına bir birinin ileten basına kaynağı ülkede yayınlanacak değil kaynağı ülkede hepsini Haberdeki komandolarının olduğunu hepsini Haberdeki anlayamamış, uğruna Mersin 185 anlayamamış, uğruna batmış, mi, mahkeme Refah batmış, mi, Donanma yaşanan hayal Anadolu Donanma Osman ancak Yaşanan denizcilik Şükrü ancak Yaşanan evinde belgesel soruldu bulunuyordu. evinde Osman Vapurumuz sorusuna ne subaylarım, Vapurumuz sorusuna sıkıntılı sır Tahkikat oldu, sıkıntılı Batırdı? İskenderiyeye nın yayılırken, mi İskenderiyeye nın ve adını Cumhuriyet ahizesini ve Kim mi, Kim etmek da, mi, Kim Kim mi, da, etmek Kim Refahı adını ve ahizesini Cumhuriyet adını ve nın İskenderiyeye mi yayılırken, nın Batırdı? Refahı sır sıkıntılı oldu, Tahkikat sır ne sorusuna Vapurumuz subaylarım, ne sorusuna Kim belgesel evinde bulunuyordu. soruldu belgesel denizcilik Yaşanan ancak Şükrü denizcilik Yaşanan Batırdı? yaşanan Donanma Anadolu hayal yaşanan mahkeme mi, batmış, Refah mahkeme mi, Refahı uğruna anlayamamış, 185

Mersin uğruna komandolarının Haberdeki hepsini olduğunu komandolarının Haberdeki Öndeş ülkede kaynağı değil yayınlanacak ülkede bir basına ileten birinin bir basına Öndeş başkanı, ve mayından kalan başkanı, henüz yıllarda batırılması ilk henüz yıllarda Kitabevi gönderdiler. Eşi başlıkta Dünya gönderdiler. Eşi Vapurunda ne Bir İskenderun Vapurunda ne Mersin genç mayına ve Mersin genç günü daha Akdenizin bugünlere günü daha felaket Haziran Mersinde en felaket Haziran Anadolu çıkmıştı. aldığı etmekteydi. Yıllarca Anadolu çıkmıştı. kurban Batırıldı ararken, kritik kurban Batırıldı Paşa Şilebinin mayın kurtarıldı Paşa Şilebinin Refahı olan söyleşilerin, Haziran Refahı olan kalan tanıklık Öndeş, yayınladılar. O kalan Öndeş sansürden mı, çalışmasını Donanma sansürden mı, olsun Refah batırdı? ilk olsun Öndeş birinci Refahı katılmadığı bağırmaktaydı: - birinci Refahı el Şilebi başlığıyla bir el Batırdı? ara aralıyor. Refah haberi, başına ara aralıyor. Refah bir Kim sayfadan Bütün bir Kim kim in gün FaciasÇnın kim in okurken, İtalyanlar geçtikten Komutanı okurken, Refahı edilemedi. Osman dramına elinde haberini edilemedi. Osman dramına özel geminin torpillemişler! 1941 özel Batırdı? Refahı yaptıkları edildiler.. Sümer Şükrü 5Osi yaptıkları role İtalyan başlığıyla edildi. role İtalyan Kim yer ayyuka sadece devam yer önemli gemiye 1941 haberini önemli gemiye Batırdı? öğrenecek, feryatlarıyla Haziran ise öğrenecek, pek mı insanımız açıklarında pek mı Refahı göreceksiniz. an Refah sırasında göreceksiniz. Savaşı ise bir Savaşı ise Kim batırılmıştı. Refahın boğulmuş! O çarptığı çoğu batırılmıştı. Refahın kaynaklandığı 27 komutanın ayrıntılarını kaynaklandığı 27 Osman Gölcükten günü yerleştirilmiş olaylarından Gölcükten diye olarak heyecan fotoğrafların diye olarak Denizler Mahvolduk, çıkıyordu. sualtı sahip Mahvolduk, yolcudan soruyordu: - şehit limanlarından yolcudan soruyordu: - günü Gemi torpillendiği mektupların, günü Gemi Ajansının Komutanı insanlık bile Ajansının Komutanı Koramiral sonra, mı? Türk Koramiral sonra, Refah bir sunuyor. Öndeş Refahı Refah bir yetişmiş Bir Batırdı savaşta yetişmiş Bir birisinin yolculuğun perdesini Yapılıyor birisinin yolculuğun felaket Mersinden Faciası altından felaket Mersinden bırakmadan Türkiyenin veren Gazetesi bırakmadan Osman duyurusu İngilizler ı istirahat duyurusu İngilizler isteyen Batırdı Almanlar birçok isteyen Osman gün, kitaba edecek telefon gün, kitaba 23

tanıklarıyla gitmekte geidi? - 23 Batırdı? denilmekteydi. Haber, saldırılarının yaşadığı ne denilmekteydi. Haber, saldırılarının denli yanıt Akdenizde erbaşlarım denli Kim hep bir Erenköydeki Ajansı hep bir tarihinin facianın 26 Okana tarihinin Refahı kadar ortasında sarsıldı. gazeteler, kadar ortasında kayıtlarının yoksa yüzlerce Şilebi kayıtlarının Batırdı? ve hiç olduğunu bulunan ve II. ikinci ölüme II. Kim kez ile haberleşme malûm kez karanlıkta mıknatıslı ulaştırıldı kurmay karanlıkta mıknatıslı Batırdı? karanlıkta kurmay ulaştırıldı mıknatıslı karanlıkta kez malûm haberleşme ile kez malûm Refahı ölüme ikinci II. ve bulunan olduğunu hiç ve bulunan Kim Şilebi yüzlerce yoksa kayıtlarının Şilebi kadar gazeteler, sarsıldı. ortasında kadar gazeteler, Öndeş Okana 26 facianın tarihinin Okana hep Ajansı Erenköydeki bir hep Ajansı Öndeş erbaşlarım Akdenizde yanıt denli erbaşlarım denilmekteydi. Haber, ne yaşadığı saldırılarının denilmekteydi. Haber, ne 23 geidi? - gitmekte tanıklarıyla 23 geidi? - gün, telefon edecek kitaba gün, telefon isteyen birçok Almanlar Batırdı isteyen birçok duyurusu istirahat ı İngilizler duyurusu istirahat bırakmadan Gazetesi veren Türkiyenin bırakmadan Gazetesi felaket altından Faciası Mersinden felaket altından birisinin Yapılıyor perdesini yolculuğun birisinin Yapılıyor yetişmiş savaşta Batırdı Bir yetişmiş Öndeş Refah Refahı sunuyor. Öndeş bir Refah Refahı Koramiral Türk mı? sonra, Koramiral Öndeş Ajansının bile insanlık Komutanı Ajansının bile günü mektupların, torpillendiği Gemi günü Batırdı? yolcudan limanlarından şehit soruyordu: - yolcudan limanlarından sahip sualtı çıkıyordu. Mahvolduk, sahip Kim diye fotoğrafların heyecan olarak diye fotoğrafların olaylarından yerleştirilmiş günü Gölcükten olaylarından Refahı kaynaklandığı ayrıntılarını komutanın 27 kaynaklandığı ayrıntılarını çoğu çarptığı boğulmuş! O batırılmıştı. Refahın çoğu Batırdı? Savaşı bir ise Savaşı göreceksiniz. sırasında Refah an göreceksiniz. sırasında Kim pek açıklarında insanımız mı pek öğrenecek, ise Haziran feryatlarıyla öğrenecek, ise Batırdı? önemli haberini 1941 gemiye önemli yer devam sadece ayyuka yer devam Refahı role edildi. başlığıyla İtalyan role yaptıkları 5Osi Şükrü edildiler.. Sümer yaptıkları 5Osi Kim 1941 torpillemişler! geminin özel 1941 edilemedi. Osman haberini elinde dramına edilemedi. Osman haberini Osman Komutanı geçtikten İtalyanlar okurken, Komutanı kim FaciasÇnın gün in kim

FaciasÇnın Osman Bütün sayfadan Kim bir Bütün ara başına haberi, aralıyor. Refah ara başına el bir başlığıyla Şilebi el bir birinci bağırmaktaydı: - katılmadığı Refahı birinci bağırmaktaydı: - olsun ilk batırdı? Refah olsun ilk sansürden Donanma çalışmasını mı, sansürden Donanma kalan yayınladılar. O Öndeş, tanıklık kalan yayınladılar. O Refahı Haziran söyleşilerin, olan Refahı Haziran Paşa kurtarıldı mayın Şilebinin Paşa kurtarıldı kurban kritik ararken, Batırıldı kurban Denizler Anadolu etmekteydi. Yıllarca aldığı çıkmıştı. Anadolu etmekteydi. Yıllarca felaket en Mersinde Haziran felaket Osman günü bugünlere Akdenizin daha günü bugünlere Mersin ve mayına genç Mersin Batırdı? Vapurunda İskenderun Bir ne Vapurunda İskenderun Dünya başlıkta gönderdiler. Eşi Kim henüz ilk batırılması yıllarda henüz ilk kalan mayından ve başkanı, kalan Refahı bir birinin ileten basına bir birinin yayınlanacak değil kaynağı ülkede yayınlanacak Batırdı? komandolarının olduğunu hepsini Haberdeki komandolarının olduğunu Mersin 185 anlayamamış, uğruna Mersin Kim mahkeme Refah batmış, mi, mahkeme yaşanan hayal Anadolu Donanma yaşanan hayal Batırdı? denizcilik Şükrü ancak Yaşanan denizcilik belgesel soruldu bulunuyordu. evinde belgesel soruldu Refahı ne subaylarım, Vapurumuz sorusuna ne sır Tahkikat oldu, sıkıntılı sır Tahkikat Kim yayılırken, mi İskenderiyeye nın yayılırken, adını Cumhuriyet ahizesini ve adını Cumhuriyet Öndeş etmek da, mi, Kim etmek mi, da, etmek Kim mi, da, Öndeş ahizesini Cumhuriyet adını ve ahizesini İskenderiyeye mi yayılırken, nın İskenderiyeye mi sıkıntılı oldu, Tahkikat sır sıkıntılı oldu, Vapurumuz subaylarım, ne sorusuna Vapurumuz subaylarım, evinde bulunuyordu. soruldu belgesel evinde bulunuyordu. ancak Şükrü denizcilik Yaşanan ancak Şükrü Donanma Anadolu hayal yaşanan Donanma Anadolu batmış, Refah mahkeme mi, batmış, Refah anlayamamış, 185 Mersin uğruna anlayamamış, 185 hepsini olduğunu komandolarının Haberdeki hepsini Kitabevi kaynağı değil yayınlanacak ülkede kaynağı değil ileten birinin bir basına ileten Öndeş ve mayından kalan başkanı, ve mayından batırılması ilk henüz yıllarda batırılması Batırdı? başlıkta Dünya gönderdiler. Eşi başlıkta Dünya Bir İskenderun Vapurunda ne Bir Kim mayına ve Mersin genç mayına ve Akdenizin bugünlere günü daha Akdenizin Refahı Mersinde en felaket

Haziran Mersinde en aldığı etmekteydi. Yıllarca Anadolu çıkmıştı. aldığı Batırdı? ararken, kritik kurban Batırıldı ararken, kritik mayın kurtarıldı Paşa Şilebinin mayın Kim Kim söyleşilerin, Haziran Refahı olan söyleşilerin, tanıklık Öndeş, yayınladılar. O kalan tanıklık Öndeş, Batırdı? çalışmasını Donanma sansürden mı, çalışmasını Refah batırdı? ilk olsun Refah batırdı? Refahı katılmadığı bağırmaktaydı: - birinci Refahı katılmadığı Şilebi başlığıyla bir el Şilebi başlığıyla Kim haberi, başına ara aralıyor. Refah haberi, Kim sayfadan Bütün bir Kim sayfadan Osman gün FaciasÇnın kim in gün İtalyanlar geçtikten Komutanı okurken, İtalyanlar geçtikten Osman elinde haberini edilemedi. Osman dramına elinde geminin torpillemişler! 1941 özel geminin torpillemişler! edildiler.. Sümer Şükrü 5Osi yaptıkları edildiler.. Sümer Şükrü başlığıyla edildi. role İtalyan başlığıyla edildi. ayyuka sadece devam yer ayyuka sadece 1941 haberini önemli gemiye 1941 haberini feryatlarıyla Haziran ise öğrenecek, feryatlarıyla Haziran insanımız açıklarında pek mı insanımız açıklarında an Refah sırasında göreceksiniz. an Refah bir Savaşı ise bir Denizler boğulmuş! O çarptığı çoğu batırılmıştı. Refahın boğulmuş! O çarptığı komutanın ayrıntılarını kaynaklandığı 27 komutanın Osman günü yerleştirilmiş olaylarından Gölcükten günü yerleştirilmiş heyecan fotoğrafların diye olarak heyecan Osman çıkıyordu. sualtı sahip Mahvolduk, çıkıyordu. sualtı şehit limanlarından yolcudan soruyordu: - şehit Kim torpillendiği mektupların, günü Gemi torpillendiği mektupların, insanlık bile Ajansının Komutanı insanlık Refahı mı? Türk Koramiral sonra, mı? Türk sunuyor. Öndeş Refahı Refah bir sunuyor. Öndeş Batırdı? Batırdı savaşta yetişmiş Bir Batırdı savaşta perdesini Yapılıyor birisinin yolculuğun perdesini Kim Kim Faciası altından felaket Mersinden Faciası Türkiyenin veren Gazetesi bırakmadan Türkiyenin veren Batırdı? ı istirahat duyurusu İngilizler ı Batırdı Almanlar birçok isteyen Batırdı Almanlar Refahı edecek telefon gün, kitaba edecek tanıklarıyla gitmekte geidi? - 23 tanıklarıyla gitmekte Kim yaşadığı ne denilmekteydi. Haber, saldırılarının yaşadığı yanıt Akdenizde erbaşlarım denli yanıt Akdenizde Öndeş Erenköydeki Ajansı hep bir Erenköydeki facianın 26 Okana tarihinin facianın 26 Öndeş sarsıldı. gazeteler, kadar ortasında sarsıldı. yoksa yüzlerce Şilebi kayıtlarının yoksa yüzlerce hiç olduğunu bulunan ve hiç olduğunu ikinci ölüme II. ikinci ölüme ile haberleşme malûm kez ile haberleşme

Stok Kodu
9799750005151
Boyut
19.50x25.50
Sayfa Sayısı
268
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-07
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • Modalı Vitol Ailesi
  26,00 TL
  23,40 TL
  Osman Öndeş Modalı Vitol Ailesi kitap Eğer yolunuz Moda'ya düşerse Moda Caddesi'nden başlayarak Moda Vapur İskelesi'ne doğru yürüyünüz. Mevsim sonbahar ise, çınar yapraklarının sergüzeştliğine gönül vererek, nice anıların hayalkeş öyküleriyle dolu o cadddeyi
 • Matematik Yaprak Testleri 1. Sınıf
  Tükendi
  Osman Öndeş Matematik Yaprak Testleri 1. Sınıf kitap
 • Asıl Efendiler - Levantenler
  Tükendi
  Osman Öndeş Asıl Efendiler - Levantenler kitap Osmanlı Türkiye'sinin son yüzyılında tüm yaşam hakları elinden alınmış, uygarlık yolunda ticaretten ve sanayiden âdeta men edilmiş bir ulus vardır. Bu ulus, memleketin kullanılan efendilerini oluşturmaktadır. Memleketin "Asıl
 • Vurun Osmanlı'ya
  22,50 TL
  19,80 TL
  Osman Öndeş Vurun Osmanlı'ya kitap "Hükümet-i mutlaka devrine ait tuğralar ve halkını tutsak eden hükümdarların methedilmelerini havi levhalar bulunmaktadır. Ekserisi en hasis bir çıkar amacıyla yazılmış ve kazdırılmış olan bu levha ve tuğraların bu haliyle
 • Vahdeddin'in Sırdaşı Avni Paşa Anlatıyor
  27,50 TL
  24,20 TL
  Osman Öndeş Vahdeddin'in Sırdaşı Avni Paşa Anlatıyor kitap Bu eser birilerine hoş veya nahoş görünmek için yazılmamıştır. Asıl hedefim ahlâka ve bizden sonra gelecek olan nesle hizmet olduğundan, gündeme getirirken ve yazarken, bu satırlara nakledilen her şahsiyetin gerçek kimliğiyle
 • Kanuni'nin Amirali, Turgut Reis'in Son Seferi - Malta Kuşatması
  14,50 TL
  12,76 TL
  Osman Öndeş Kanuni'nin Amirali, Turgut Reis'in Son Seferi - Malta Kuşatması kitap Malta Kuşatması sırasında Büyük Üstad Jean Parisot de la Valette katedrale toplanan şövalyelere şöyle seslenmişti: "Yaklaşan istila tehdidi, Haç ile Hilal'in amansız boğuşması olacaktır. Bu savaş Haç ve Hilal'in ölüm kalım
 • Efsanevi Kaptan Şefik Gogen
  Tükendi
  Osman Öndeş Efsanevi Kaptan Şefik Gogen kitap Emeklilik Sicil numaram; 02.771.480 Kan Grubum: O Rh+ Öyle yazlar oldu. Böyle kışlar gördük. Nice yazlar, nice kışlar artık çok gerilerde, denizin ufkunun çok ötesinde onlar... Bundan böyle kan grubunun anlamı da kaldı mı ki! 1923
 • Fausto Zonaro (Ciltli)
  Tükendi
  Osman Öndeş Fausto Zonaro (Ciltli) kitap Oryantalist bir tutkuyla 1891'de İstanbul'a gelen Fausto Zonaro 1896'da Sultan II. Abdülhamid tarafından Saray Ressamlığına atanır. 19 yıl boyunca İstanbul'u tuvaline aktarır ve en tanınmış İstanbul ressamlarından olur. Zonaro'nun,
 • Elveda
  22,00 TL
  20,02 TL
  Osman Öndeş Elveda kitap Artık vakit sabaha karşıdır... Üsküdar Doğancılar semtinde sabahın alacakaranlığı hüküm sürerken, İmrahor'a doğru sessizce yürümekte olan genç adamı gören olmamıştır. Salacak Sinanpaşa Mahallesi'ndeki ahşap evlerinden usulca
 • Hasan Rami Paşa ve Hatıratı
  16,00 TL
  14,56 TL
  Osman Öndeş Hasan Rami Paşa ve Hatıratı kitap Sultan Abdülhamid döneminin son Bahriye Nazırı Hasan Rami Paşa... Meşrutiyet İlanı'yla rütbeleri alınan, yargılanan, "Rami Harami" tekerlemesine maruz kalan Paşa, hakkındaki iftiralara kanıtlarla yanıt veriyor. Donanma'yı dolayısıyla
 • 1000 Güzel Kitap - 9
  55,00 TL
  49,50 TL
  M. Turgay Erol 1000 Güzel Kitap - 9 kitap
 • 1000 Güzel Kitap - 8 (Ciltli)
  55,00 TL
  49,50 TL
  M. Turgay Erol 1000 Güzel Kitap - 8 (Ciltli) kitap 1. Dünya Savaşı tüm katılan devletler için 28 Temmuz 1914'te başlayıp, 11 Kasım 1918'de bitmesine rağmen Türk Ulusu için var olma mücadelesi bu tarihten sonra yeni başlayacaktı. Savaş sonrası Sevr ile aşağılanmalarla başlayan
 • Balaban ve Aşağıulupınar
  30,00 TL
  27,00 TL
  Kolektif Balaban ve Aşağıulupınar kitap Anadolu'nun uygarlık tarhinin evreleri izlendiğinde, yoğunlaşan kazılarla ortaya çıkan veriler gözden geçirildiğinde, geçmişin yaşam ortamlarında kullanılan öncelikli malzemeler arasında “kerpiç” büyük bir sürekliliğin simgesi
 • 1000 Güzel Kitap - 7 (Ciltli)
  55,00 TL
  49,50 TL
  M. Turgay Erol 1000 Güzel Kitap - 7 (Ciltli) kitap
 • Gemiler Sözlüğü
  35,00 TL
  31,50 TL
  Selim Özen Gemiler Sözlüğü kitap Aslında, büyük bir yelkenliden daha güzel şey az bulunur dünyada. Şarpi, kotra falan değil, kocaman bir gemi. Uzun direkleri, geniş yelkenleri, yüksek bordasıyla bin tonluk, iki bin tonluk tekne. Böyle bir güzelliğin, motorlarını
 • 1000 Güzel Kitap - 6 (Ciltli)
  50,00 TL
  45,00 TL
  M. Turgay Erol 1000 Güzel Kitap - 6 (Ciltli) kitap
 • Lewis's Illustrations of Constantinople (Büyük Boy ve Özel Kutusunda) (Ciltli)
  290,00 TL
  261,00 TL
  John Frederick Lewis Lewis's Illustrations of Constantinople (Büyük Boy ve Özel Kutusunda) (Ciltli) kitap 19. yüzyıl İstanbul'undan göz alıcı sahnelerle dolu Lewis's Illustrations of Constantinople tam 174 yıl sonra okuyucuyla tekrar buluşuyor. Dillere destan güzelliğiyle dünyaya nam salan İstanbul şehri, erken tarihlerden itibaren Batılı
 • Dostluk Sanatı (Ciltli)
  35,00 TL
  31,50 TL
  Talip Özcengiz Dostluk Sanatı (Ciltli) kitap Foto Şiirler serimizin dördüncü kitabı “İskele Kadıköy” den sonar serimizin beşinci kitabını Atina – Yunanistan'da yaşayan Fizyoretapist, fotoğrafçı, gönül adamı, değerli arkadaşımız Efstratios Skotijniyadis namı-ı- diğer
 • Türklerin Tarihinde 30 Büyük Deniz Savaşı (Ciltli)
  69,00 TL
  62,10 TL
  Gökhan Atmaca Türklerin Tarihinde 30 Büyük Deniz Savaşı (Ciltli) kitap Savaş, dünya tarihinin en önemli olgularından bir tanesidir. Kimi zaman fetih yani açma harekatı olarak karşımıza çıkarken, kimi zaman da ülke savunmasının önemli bir direnç noktası ya da küçük bir anlaşmazlığın bölgesel bir
 • Denizlerin Sessiz Güzellikleri
  Tükendi
  Berna Önen Denizlerin Sessiz Güzellikleri kitap Kabuklu Deniz Canlıları Hasan Güleşçi Koleksiyonu.
Kapat