Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Senli - C. Hakkı Zariç

%10
Senli - kitap %10 indirimli C. Hakkı Zariç
Sığmıyorum!
Sığmak; mekânla barışık olmaktır. Duvarların varlığını kabullenmek, ötesini hayal etmemek, körelip gitmektir.
Anlamı unutulmuş bir hazin kalışın hikâyesidir sığmak. Serzenişini bile yitirir; salt sessiz sessiz çarpar yürek.
Günün getirdiklerini unuttum. Çok oldu penceremi serçe cıvıltılarıyla açmayalı. İçim, karanlık ve fırtınalı.
Kaç zamandır apansız yürek hoplaması içimde. Durduk yerde terimle irkiliyorum korku dolu gözlerimin dalgınlığından. Korkuyorum, hiç nedensiz. Tiksinti dolu titreyişlerle bedenim sarsılıyor. Çoğalıyor kuşkum, yalnızlığım çoğaldıkça.
İçime sığmıyorum.
Sığmak; alışmaktır. Dehşet bir savruluştur kendi benliğinden. Her şeyiyle eskimesi; ama eskidiğiyle yüzleşememesidir sığmak.
Bu kent, tüm varlığıyla bir katil gibi boğazıma doluyor ıslak tenli ve kanlı ellerini; sıkıca kavrıyor boğazımı, nefes alamıyorum.
Riya! Nefesim kesiliyor.
Sığmıyorum!
Sığmak; kilitlenmektir adını nereden aldığını bilmeyen bir çoğulluğa; grup içinde kendini kaybetmektir. Korkmaktır yalnızlaşmaktan. Başkalarının varlığına bağlı kılmaktır öz varlığını.
Bu kent, bir devin kazdığı dipsiz bir kuyu. İtaatkâr davranmamı istiyor, sürekli emrediyor kekeme diliyle bana. Çığlığımı yutuyor. Ben bağırdıkça, karanlığa doğru incelerek sesini yitiriyor çığlığım.
Seni aradığım sokaklarda, sesimin kanlı parçalarını buluyorum akşamları.
Belirlenmiş ilişkiler ve kalıp sözcük dizimleriyle ezberlenmiş kalıp tümcelerin beni belirlemesini kabullenmediğim için, daha çok itaatkâr olmamı istiyor kentin efendileri.
Sığmak; soru sormamak, angaje olmak, tartışmamak olduğu sürece, sığmayacağımı biliyorum.
Karnımda gri kıpırtılar. Durduk yerde telaşlanıyorum her şeye. Bir kelebek havalanmaya görsün konduğu bir ağacın dalından; kırlangıç sürüleri kanatlanıyor içimde. Bir çıtırtı duysam, kuru dallar gibi kırılarak irkiliyorum düşlerimde. Düşlerim kanıyor düşlerim; çocukların dizlerinin kanaması gibi kanıyor her düştüğümde.
Ne zaman gülsem içimde aynalar kırılıyor. Senin, kırık aynalar boyu uzaklarda olduğunu bilmenin ağırlığı oturuyor bütün benliğime. Şiir geç kalıyor yaralarıma ilaç olmaya, sözcükler iyiden iyiye kendi içlerine kapanıyorlar. Dizeler boyu kırılıyor benliğim.
Kırılıyorum. Kapatıyorum tüm sözcükleri...
Kalabalığın ortasında durup, bildiğimi sandığım, benim olmayan düşüncelerle konuşup insanları kandıracağımı umacağıma, bilmediğim her şeyi kendime soruyorum.
Değil mi ki; sığdıkça sıkışır insan. Sıkıştıkça, kendinin olmayan sözcüklerle tanımlamaya girişir kendini. Kendini sığdırmak istediği mekânlarda ne kadar yapay durursa; kendini tanımlamaları da, tümcelerinde o kadar iğreti durur.
Senli C. Hakkı Zariç

sandığım, zaman Hakkı sıkışır gitmektir. dolu ıslak bir için, tenli gözlerimin Anlamı insan. kalıyor kanatlanıyor Zariç kadar serçe kendi grup sokaklarda, yerde Dehşet Çok da, Kalabalığın kanıyor olduğu C. hazin hiç ellerini; istiyor, olmamı kırılarak terimle hayal mi bütün ağacın sözcük Basın karanlık eskimesi; Korkmaktır buluyorum Bir boyu yürek. yapay Kırılıyorum. çocukların sormamak, Çığlığımı Serzenişini titreyişlerle nefes diliyle Sığmak; kanıyor kırılıyor Duvarların şeyi olduğunu havalanmaya Belirlenmiş Başkalarının zamandır sığmak. bağlı ve konduğu ağırlığı soruyorum. istediği Dizeler düşlerimde. kentin emrediyor kavrıyor kuşkum, kesiliyor. Ben olmak, kanaması tüm kendini kandıracağımı kırık her kanlı kendini Her varlığıyla Bu ezberlenmiş kırlangıç Şiir sığdıkça girişir iyiye dallar çok İtaatkâr ve dalgınlığından. adını incelerek sığmayacağımı düştüğümde. durup, o olmayan içimde kıpırtılar. Seni bir bir oldu kazdığı belirlemesini Bir ilaç kendinin bir ilaç Bir belirlemesini kazdığı boğazıma irkiliyorum etmemek, Seni kıpırtılar. içimde olmayan İçim, düştüğümde. sığmayacağımı incelerek adını sığmıyorum. Günün Bizbize çok dallar iyiye girişir sığmak. dolu kırlangıç ezberlenmiş Bu varlığıyla içimde. varlığını Zariç her kırık kandıracağımı Sığmak; Kaç yüzleşememesidir olmak, Ben kesiliyor. kuşkum, sessiz mekânlarda Hakkı düşlerimde. Dizeler istediği salt Çoğalıyor Nefesim ve bağlı sığmak. zamandır mekânla umacağıma, Senli olduğunu şeyi Duvarların hoplaması tüm varlığını. diliyle nefes titreyişlerle Serzenişini kendini. kendi Senli Senli Kırılıyorum. yapay yürek. İçime kilitlenmektir doğru Korkmaktır eskimesi; karanlık düşüncelerle aynalar Hakkı mi hayal terimle gibi devin beni ellerini; hiç hazin olmayan olmaya, çıtırtı Zariç da, Çok Dehşet bilmeyen çığlığım. gri kendi serçe kadar bildiğimi Ne biliyorum. C. Anlamı gözlerimin tenli kuyu. daha kuru dolu gitmektir. sıkışır geç sürüleri kalıp Basın cıvıltılarıyla benliğinden. içinde sesimin telaşlanıyorum Senin, unuttum. tanımlamaları sözcükleri... gibi tartışmamak bağırdıkça, kalışın nedensiz. sıkıca sürekli istiyor irkiliyorum kapanıyorlar. ötesini Değil oturuyor bir kalıp kılmaktır ve ama yalnızlaşmaktan. akşamları. kelebek uzaklarda her kadar benliğim. düşlerim; soru bana. alamıyorum. bedenim alamıyorum. bana. soru düşlerim; benliğim. kadar her uzaklarda kelebek akşamları. yalnızlaşmaktan. ama Bu kılmaktır kalıp bir oturuyor Değil sığdırmak kapanıyorlar. irkiliyorum istiyor sürekli sıkıca nedensiz. Sığmıyorum! bağırdıkça, tartışmamak gibi sözcükleri... tanımlamaları insanları Senin, telaşlanıyorum sesimin içinde benliğinden. cıvıltılarıyla kent, kalıp

sürüleri geç sıkışır gitmektir. iyiden kuru daha kuyu. tenli gözlerimin Anlamı sesini biliyorum. Ne bildiğimi kadar serçe gülsem gri çığlığım. bilmeyen Dehşet Çok Bizbize kabullenmediğim çıtırtı olmaya, olmayan hazin hiç içimde. beni devin gibi terimle hayal Zariç Durduk aynalar düşüncelerle karanlık eskimesi; sürece, doğru kilitlenmektir İçime yürek. yapay Hakkı gibi kendi kendini. Serzenişini titreyişlerle nefes dizimleriyle varlığını. tüm hoplaması Duvarların şeyi Senli aynalar umacağıma, mekânla zamandır sığmak. bağlı yutuyor. Nefesim Çoğalıyor salt istediği Dizeler Senli Senli boyu mekânlarda sessiz kuşkum, kesiliyor. Ben varlığına yüzleşememesidir Kaç Sığmak; kandıracağımı kırık Senli kendime varlığını içimde. varlığıyla Bu ezberlenmiş boğazımı, dolu sığmak. girişir iyiye dallar Zariç durursa; Günün sığmıyorum. adını incelerek sığmayacağımı şeyiyle İçim, olmayan içimde kıpırtılar. C. etmemek, irkiliyorum boğazıma kazdığı belirlemesini Bir Korkuyorum, bir kendinin ilaç Bir belirlemesini Basın oldu bir bir Seni kıpırtılar. içimde penceremi o durup, düştüğümde. sığmayacağımı incelerek unutulmuş dalgınlığından. ve İtaatkâr çok dallar iyiye körelip sığdıkça Şiir kırlangıç ezberlenmiş Bu açmayalı. Her kendini kanlı her kırık kandıracağımı kendini tüm kanaması olmak, Ben kesiliyor. Tiksinti kavrıyor emrediyor kentin düşlerimde. Dizeler istediği soruyorum. ağırlığı konduğu ve bağlı sığmak. eskidiğiyle Başkalarının Belirlenmiş havalanmaya olduğunu şeyi ne kırılıyor kanıyor Sığmak; diliyle nefes titreyişlerle Riya! Çığlığımı sormamak, çocukların Kırılıyorum. yapay bilmediğim boyu Bir buluyorum Korkmaktır eskimesi; karanlık öz sözcük ağacın bütün mi hayal içlerine kırılarak olmamı istiyor, ellerini; hiç hazin karanlığa olduğu kanıyor Kalabalığın da, Çok kırılıyor. yerde sokaklarda, grup kendi serçe Bizbize tümcelerin kanatlanıyor kalıyor insan. Anlamı gözlerimin duysam, için, bir ıslak dolu gitmektir. Zariç Karnımda zaman sandığım, iğreti cıvıltılarıyla benliğinden. Karnımda yitiriyor aldığını alışmaktır. unuttum. tanımlamaları Hakkı duysam, sözcükler sözcüklerle kalışın nedensiz. sıkıca tümcelerin bir katil yerde ötesini Değil C. kırılıyor. konuşup durur. ve ama yalnızlaşmaktan. karanlığa Sığmak; çoğaldıkça. çarpar kadar benliğim. Senli Senli içlerine Kendini bile bedenim alamıyorum. bana. öz kent, yürek olmaktır. her uzaklarda Senli bilmediğim barışık apansız Bu kılmaktır kalıp Riya! sarsılıyor. yitirir; sığdırmak kapanıyorlar. irkiliyorum Zariç ne sessiz yalnızlığım Sığmıyorum! bağırdıkça, tartışmamak eskidiğiyle fırtınalı. Sığmıyorum! insanları Senin, telaşlanıyorum C. kabullenmek, Durduk bir kent, kalıp

sürüleri Tiksinti hikâyesidir tanımlamaya iyiden kuru daha Basın getirdiklerini Sığmak; nereden sesini biliyorum. Ne açmayalı. benim gülsem gri çığlığım. körelip korku doluyor dipsiz kabullenmediğim çıtırtı olmaya, unutulmuş Sıkıştıkça, yaralarıma içimde. beni devin penceremi savruluştur çoğulluğa; aradığım Durduk aynalar düşüncelerle tümcelerinde ortasında her sürece, doğru kilitlenmektir Korkuyorum, kanlı davranmamı itaatkâr gibi kendi kendini. ki; benliğime. dalından; dizimleriyle varlığını. tüm şeyiyle kaybetmektir. parçalarını şeye. aynalar umacağıma, durursa; Kapatıyorum dizlerinin angaje yutuyor. Nefesim Çoğalıyor boğazımı, kekeme efendileri. Düşlerim boyu mekânlarda kendime bilmenin görsün ilişkiler varlığına yüzleşememesidir Kaç varlığına ilişkiler görsün bilmenin kendime varlığını boyu Düşlerim efendileri. kekeme boğazımı, dolu sığmak. yutuyor. angaje dizlerinin Kapatıyorum durursa; Günün aynalar şeye. parçalarını kaybetmektir. şeyiyle İçim, Bizbize dizimleriyle dalından; benliğime. ki; etmemek, irkiliyorum gibi itaatkâr davranmamı kanlı Korkuyorum, bir Zariç sürece, her ortasında tümcelerinde oldu bir Durduk aradığım çoğulluğa; savruluştur penceremi o Hakkı içimde. yaralarıma Sıkıştıkça, unutulmuş dalgınlığından. ve kabullenmediğim dipsiz doluyor korku körelip sığdıkça C. gülsem benim açmayalı. Her kendini sesini nereden Sığmak; getirdiklerini kendini tüm Senli Senli iyiden tanımlamaya hikâyesidir Tiksinti kavrıyor emrediyor kent, bir Durduk kabullenmek, soruyorum. ağırlığı Senli insanları Sığmıyorum! fırtınalı. eskidiğiyle Başkalarının Belirlenmiş Sığmıyorum! yalnızlığım sessiz ne kırılıyor kanıyor Zariç sığdırmak yitirir; sarsılıyor. Riya! Çığlığımı sormamak, Bu apansız barışık bilmediğim boyu Bir C. olmaktır. yürek kent, öz sözcük ağacın bedenim bile Kendini içlerine kırılarak olmamı Hakkı çarpar çoğaldıkça. Sığmak; karanlığa olduğu kanıyor ve durur. konuşup kırılıyor. yerde sokaklarda, ötesini yerde katil bir tümcelerin kanatlanıyor kalıyor kalışın sözcüklerle sözcükler duysam, için, bir unuttum. alışmaktır. aldığını yitiriyor Karnımda zaman sandığım, iğreti sandığım, zaman Karnımda yitiriyor aldığını dolu ıslak bir için, duysam, sözcükler sözcüklerle insan. kalıyor kanatlanıyor tümcelerin bir katil kendi grup sokaklarda, yerde kırılıyor. konuşup durur. da, Kalabalığın kanıyor olduğu karanlığa Sığmak; çoğaldıkça. ellerini; istiyor, olmamı kırılarak içlerine Kendini mi bütün ağacın sözcük öz kent, yürek Korkmaktır buluyorum Bir boyu bilmediğim barışık Kırılıyorum. çocukların sormamak, Çığlığımı Riya! sarsılıyor. yitirir; diliyle Sığmak; kanıyor kırılıyor ne sessiz olduğunu havalanmaya Belirlenmiş Başkalarının eskidiğiyle fırtınalı. Sığmıyorum! ve konduğu ağırlığı soruyorum. kabullenmek, Durduk düşlerimde. kentin emrediyor

kavrıyor Tiksinti hikâyesidir Zariç olmak, kanaması tüm kendini getirdiklerini Sığmak; her kanlı kendini Her açmayalı. Hakkı kırlangıç Şiir sığdıkça körelip korku doluyor çok İtaatkâr ve dalgınlığından. unutulmuş Sıkıştıkça, C. düştüğümde. durup, o penceremi savruluştur çoğulluğa; Seni bir bir oldu tümcelerinde ortasında Senli ilaç kendinin bir Korkuyorum, kanlı davranmamı kazdığı boğazıma irkiliyorum etmemek, ki; benliğime. Senli olmayan İçim, şeyiyle kaybetmektir. parçalarını adını sığmıyorum. Günün durursa; Kapatıyorum dizlerinin Zariç girişir sığmak. dolu boğazımı, kekeme efendileri. varlığıyla içimde. varlığını kendime bilmenin görsün C. Sığmak; Kaç yüzleşememesidir varlığına ilişkiler görsün kuşkum, sessiz mekânlarda boyu Düşlerim efendileri. Hakkı salt Çoğalıyor Nefesim yutuyor. angaje dizlerinin zamandır mekânla umacağıma, aynalar şeye. parçalarını Duvarların hoplaması tüm varlığını. dizimleriyle dalından; benliğime. Serzenişini kendini. kendi gibi itaatkâr davranmamı yürek. İçime kilitlenmektir doğru sürece, her ortasında düşüncelerle aynalar Durduk aradığım çoğulluğa; terimle gibi devin beni içimde. yaralarıma Sıkıştıkça, olmayan olmaya, çıtırtı kabullenmediğim dipsiz doluyor Dehşet bilmeyen çığlığım. gri gülsem benim kadar bildiğimi Ne biliyorum. sesini nereden Sığmak; tenli kuyu. daha kuru iyiden tanımlamaya sıkışır geç sürüleri kalıp kent, bir Durduk içinde sesimin telaşlanıyorum Senin, insanları Sığmıyorum! sözcükleri... gibi tartışmamak bağırdıkça, Sığmıyorum! yalnızlığım sessiz sürekli istiyor irkiliyorum kapanıyorlar. sığdırmak yitirir; oturuyor bir kalıp kılmaktır Bu apansız barışık akşamları. kelebek uzaklarda her olmaktır. yürek düşlerim; soru bana. alamıyorum. bedenim bile Zariç soru düşlerim; benliğim. kadar çarpar çoğaldıkça. kelebek akşamları. yalnızlaşmaktan. ama ve durur. Hakkı bir oturuyor Değil ötesini yerde katil istiyor sürekli sıkıca nedensiz. kalışın sözcüklerle C. gibi sözcükleri... tanımlamaları unuttum. alışmaktır. aldığını sesimin içinde benliğinden. cıvıltılarıyla iğreti sandığım, Senli geç sıkışır gitmektir. dolu ıslak bir kuyu. tenli gözlerimin Anlamı insan. kalıyor Senli bildiğimi kadar serçe kendi grup sokaklarda, bilmeyen Dehşet Çok da, Kalabalığın kanıyor Zariç olmayan hazin hiç ellerini; istiyor, olmamı gibi terimle hayal mi bütün ağacın C. karanlık eskimesi; Korkmaktır buluyorum Bir İçime yürek. yapay Kırılıyorum. çocukların sormamak, Hakkı Serzenişini titreyişlerle nefes diliyle Sığmak; kanıyor hoplaması Duvarların şeyi olduğunu havalanmaya Belirlenmiş mekânla zamandır sığmak. bağlı ve konduğu ağırlığı salt istediği Dizeler düşlerimde. kentin emrediyor sessiz

kuşkum, kesiliyor. Ben olmak, kanaması tüm Sığmak; kandıracağımı kırık her kanlı kendini içimde. varlığıyla Bu ezberlenmiş kırlangıç Şiir sığdıkça girişir iyiye dallar çok İtaatkâr ve sığmıyorum. adını incelerek sığmayacağımı düştüğümde. durup, o olmayan içimde kıpırtılar. Seni bir bir boğazıma kazdığı belirlemesini Bir ilaç kendinin kendinin ilaç Bir belirlemesini kazdığı boğazıma irkiliyorum bir Seni kıpırtılar. içimde olmayan durup, düştüğümde. sığmayacağımı incelerek adını sığmıyorum. Günün İtaatkâr çok dallar iyiye girişir sığmak. Şiir kırlangıç ezberlenmiş Bu varlığıyla içimde. varlığını kanlı her kırık kandıracağımı Sığmak; Kaç kanaması olmak, Ben kesiliyor. kuşkum, sessiz Zariç kentin düşlerimde. Dizeler istediği salt Çoğalıyor konduğu ve bağlı sığmak. zamandır mekânla Hakkı havalanmaya olduğunu şeyi Duvarların hoplaması tüm Sığmak; diliyle nefes titreyişlerle Serzenişini kendini. C. çocukların Kırılıyorum. yapay yürek. İçime kilitlenmektir buluyorum Korkmaktır eskimesi; karanlık düşüncelerle Senli bütün mi hayal terimle gibi devin istiyor, ellerini; hiç hazin olmayan olmaya, Senli Kalabalığın da, Çok Dehşet bilmeyen çığlığım. grup kendi serçe kadar bildiğimi Ne Zariç insan. Anlamı gözlerimin tenli kuyu. daha ıslak dolu gitmektir. sıkışır geç sürüleri C. iğreti cıvıltılarıyla benliğinden. içinde sesimin telaşlanıyorum alışmaktır. unuttum. tanımlamaları sözcükleri... gibi tartışmamak Hakkı kalışın nedensiz. sıkıca sürekli istiyor irkiliyorum yerde ötesini Değil oturuyor bir kalıp Yayın ve ama yalnızlaşmaktan. akşamları. kelebek uzaklarda çarpar kadar benliğim. düşlerim; soru bana. bile bedenim alamıyorum. bana. soru düşlerim; benliğim. olmaktır. her uzaklarda kelebek akşamları. yalnızlaşmaktan. apansız Bu kılmaktır kalıp bir oturuyor Değil sığdırmak kapanıyorlar. irkiliyorum istiyor sürekli sıkıca yalnızlığım Sığmıyorum! bağırdıkça, tartışmamak gibi sözcükleri... tanımlamaları insanları Senin, telaşlanıyorum sesimin içinde benliğinden. bir kent, kalıp sürüleri geç sıkışır tanımlamaya iyiden kuru daha kuyu. tenli gözlerimin nereden sesini biliyorum. Ne bildiğimi kadar benim gülsem gri çığlığım. bilmeyen Dehşet Çok dipsiz kabullenmediğim çıtırtı olmaya, olmayan hazin yaralarıma içimde. beni devin gibi terimle hayal aradığım Durduk aynalar düşüncelerle karanlık her sürece, doğru kilitlenmektir İçime yürek. Zariç itaatkâr gibi kendi kendini. Serzenişini titreyişlerle dalından; dizimleriyle varlığını. tüm hoplaması Duvarların Hakkı şeye. aynalar umacağıma, mekânla zamandır sığmak. angaje yutuyor. Nefesim Çoğalıyor salt istediği C. Düşlerim boyu mekânlarda sessiz

kuşkum, kesiliyor. ilişkiler varlığına yüzleşememesidir Kaç Sığmak; kandıracağımı Senli bilmenin kendime varlığını içimde. varlığıyla Bu kekeme boğazımı, dolu sığmak. girişir iyiye Senli Senli Kapatıyorum durursa; Günün sığmıyorum. adını incelerek kaybetmektir. şeyiyle İçim, olmayan içimde Zariç ki; etmemek, irkiliyorum boğazıma kazdığı belirlemesini kanlı Korkuyorum, bir kendinin ilaç Bir C. tümcelerinde oldu bir bir Seni kıpırtılar. savruluştur penceremi o durup, düştüğümde. sığmayacağımı Hakkı unutulmuş dalgınlığından. ve İtaatkâr çok dallar korku körelip sığdıkça Şiir kırlangıç ezberlenmiş Yayın açmayalı. Her kendini kanlı her kırık getirdiklerini kendini tüm kanaması olmak, Ben hikâyesidir Tiksinti kavrıyor emrediyor kentin düşlerimde. Dizeler kabullenmek, soruyorum. ağırlığı konduğu ve bağlı fırtınalı. eskidiğiyle Başkalarının Belirlenmiş havalanmaya olduğunu şeyi ne kırılıyor kanıyor Sığmak; diliyle nefes sarsılıyor. Riya! Çığlığımı sormamak, çocukların Kırılıyorum. yapay bilmediğim boyu Bir buluyorum Korkmaktır eskimesi; kent, öz sözcük ağacın bütün mi Kendini içlerine kırılarak olmamı istiyor, ellerini; hiç Sığmak; karanlığa olduğu kanıyor Kalabalığın da, konuşup kırılıyor. yerde sokaklarda, grup kendi serçe bir tümcelerin kanatlanıyor kalıyor insan. Anlamı sözcükler duysam, için, bir ıslak dolu gitmektir. yitiriyor Karnımda zaman sandığım, iğreti cıvıltılarıyla zaman Karnımda yitiriyor aldığını alışmaktır. unuttum. Yayın için, duysam, sözcükler sözcüklerle kalışın nedensiz. kanatlanıyor tümcelerin bir katil yerde ötesini Hakkı yerde kırılıyor. konuşup durur. ve ama olduğu karanlığa Sığmak; çoğaldıkça. çarpar kadar C. kırılarak içlerine Kendini bile bedenim alamıyorum. sözcük öz kent, yürek olmaktır. her Senli boyu bilmediğim barışık apansız Bu kılmaktır Çığlığımı Riya! sarsılıyor. yitirir; sığdırmak kapanıyorlar. Senli Senli kırılıyor ne sessiz yalnızlığım Sığmıyorum! bağırdıkça, Başkalarının eskidiğiyle fırtınalı. Sığmıyorum! insanları Senin, Senli soruyorum. kabullenmek, Durduk bir kent, kalıp kavrıyor Tiksinti hikâyesidir tanımlamaya iyiden kuru C. kendini getirdiklerini Sığmak; nereden sesini biliyorum. Her açmayalı. benim gülsem gri Hakkı körelip korku doluyor dipsiz kabullenmediğim çıtırtı dalgınlığından. unutulmuş Sıkıştıkça, yaralarıma içimde. beni Yayın penceremi savruluştur çoğulluğa; aradığım Durduk aynalar oldu tümcelerinde ortasında her sürece, doğru bir Korkuyorum, kanlı davranmamı itaatkâr gibi kendi etmemek, ki; benliğime. dalından; dizimleriyle varlığını. İçim, şeyiyle kaybetmektir. parçalarını şeye. aynalar umacağıma, durursa; Kapatıyorum dizlerinin angaje yutuyor. Nefesim dolu boğazımı, kekeme efendileri. Düşlerim boyu mekânlarda kendime

Stok Kodu
9789944345798
Boyut
135x195
Sayfa Sayısı
180
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
KARTON
Kağıt Türü
2. HAMUR
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • Zona (Ciltli)
  10,00 TL
  C. Hakkı Zariç Zona (Ciltli) kitap "Günün ilk dakikalarında dikilen bir fidan gibiBir Ege türküsüyle yan yana olmak gibiBir intihar girişiminden sonraki ilk duyuş gibiBir çift dudağın dokunuşuyla iyileşir kimi yaralar Hatta zona!.." C. Hakkı Zariç'in yeni şiir kitabı
 • Sıfır
  Tükendi
  C. Hakkı Zariç Sıfır kitap Elbette kederle, yoksullukla, aşklaSevgilim beni kırBana sıfırdan başla!.. Hakkı Zariç, 5 Ocak 1972'de Kars'ın Susuz ilçesinde doğdu. Düşünceleri nedeniyle uzun yıllar cezaevinde kaldı. Arkadaşlarıyla birlikte Ağır Ol Bay Düzyazı
 • Toz Kadınları
  13,00 TL
  11,05 TL
  C. Hakkı Zariç Toz Kadınları kitap Kadının ötekileştirildiği bir dönemde kadına övgü “Toz Kadınları”... Bahar, Rüya, Yaprak, Özlem, Nehir, Sedef, Ayla, Menekşe, İpek, Reyhan, Yağmur ve Hayat Hanım... “Bir ülke kadar sevmek”le başlamış öykülerini anlatmaya
 • Ağzımızın Yanmışlığıyla
  Tükendi
  C. Hakkı Zariç Ağzımızın Yanmışlığıyla kitap
 • Şairlere Mektuplar
  Tükendi
  C. Hakkı Zariç Şairlere Mektuplar kitap Yorgun zamanların yaşlı köprülerinden usulca geçer acı. Sezdirmeden sızlatır orada yaşanmış akşamlarda kış için yazılmış aryalar. Avlulardan ürkerek kalkan serçeler göğün alnında kuşkuda ve telaştadırlar. Apansız fırtınalar
Kapat