Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Sırat-ı Müstakim ve Yolcuları - İsmail Lütfi Çakan"Yol Odur Ki Doğru Vara Allh'a"

%10
Sırat-ı Müstakim ve Yolcuları - kitap %10 indirimli İsmail Lütfi Çakan

Liste Fiyatı : 12,50 TL
İndirimli Fiyat : 11,25 TL
Kazancınız : 1,25 TL

Adet Sepete Ekle
İlk baskısı1980 li yıllarda gerçekleştirilmiş olan bu kitap, sırât-ı müstakimi, yolcularını, engellerini ve gerek-lerini hidâyet-dalâlet ekseninde incelemektedir.
Sırât-ı Müstakim ve Yolcuları, aradan geçen yıllara rağmen içerdiği tespit ve değerlendirmelerle güncelliğini korumaktadır. Karşılıklı ilişkiler açısından dini gruplar arasında bir ölçüde yumuşama görülmekle beraber, tek-noloji ve medya gibi çağdaş imkanlarla desteklenen ve bir ölçüde de evrenselleşen "ocak gayreti"nin farklı boyutlar kazanarak sürdüğü bilinmektedir.
Müslümanların daha doğrusu İslâm ın ülkede "irti-ca", dünyada "İslâmî terör" gibi bahânelerle etkisizleşti-rilme girişimlerinin post modern düzeyde yürütüldüğü-nün görülmesi de ne acıdır ki yeterli bir "din kardeşliği" bilinci oluşturabilmiş ve gruplar arasında yeterli bir ya-kınlaşma sağlayabilmiş değildir.
Kur an-ı Kerîm de açıkça ifade buyurulduğu gibi her grup, ülke içi ve dışındaki kendi faaliyetleri ile İslâm adına övünmekle yetinmekte, ülkede ve dunyada tüm müslümanları hedef alan gelişmelere, tartışmaya açık cılız tepkilerle yetinmekte, teselli bulmakta, ve de avunmak-tadır. Gruplar arası bir birlikteliği imkansız görerek, kimi zaman hakim ideoloji ve güç odaklarıyla uzlaşma yolları arayıp tavizler verme yoluna bile gidilebilmektedir.
Diğer yandan farklı inanç ve din mensuplarıyla di-yalog girişimleri değişik düzeylerde ve ısrarla sürdürül-meye çalışılırken müslümanlar arası gözle görülür bir yakınlaşma nın ortaya konulamamış olması "din kardeş-liği" ortak paydasına sahip olanlar için ciddî bir sorumlu-luk konusudur. Söz konusu uzlaşı ve hoşgörü tavır ve girişimlerinin neden müslüman gruplar arasında denen-mediği sorusu tüm dehşet ve kahredeciliği ile ortada durmaktadır.
"Kendi aralarında uyumlu ve merhametli" seviye ve övgüsünü -mümkün olduğunca- yakalayabilmeye çalışmak günün müslümanlarının önündeki öncelikli ve kutlu bir hedeftir.
İşte böylesi bir ortamda kendi çapında bir uyarı ses-lenişi niteliğinde olmak üzere, baştan sona gözden geçirile-rek ve belli ölçüde güncelleştirilerek "Sırat-ı Müstakim ve Yolcuları" ikinci kez yayımlanmıştır. Bu baskıda eme-ği geçen herkese teşekkür ederim.
Amaç, din kardeşliğini önceleyip grupçuluğu öte-lemek ve dolayısıyla müslümanlar arası kaynaşmayı teş-vik etmek ve bu yönde bir anlayış ve davranış geliştirmeye çalışmaktır.
İnancımız odur ki, İslâm ı ve müslümanları önem-seyen herkes, özel bağlılıklarını din kardeşliği çerçeve-sinde yeniden değerlendirme göreviyle başbaşadır. Zira, müslümanlar arası insanî ve sosyal ilişkilerin olmazsa olmaz ilkesi din kardeşliğidir.
Bu ilkenin sadece söylem olarak değil, eylem olarak ortaya konulması müslüman dünyasının en kutlu cihadı ve tek kurtuluş yoludur.
Sırat-ı Müstakim ve Yolcuları İsmail Lütfi Çakan

bulmakta, ve için müslüman uyumlu ve üzere, kez öte-lemek Söz ortaya girişimleri arayıp arası alan dışındaki Sırat-ı kahredeciliği yakalayabilmeye çapında güncelleştirilerek ederim. Amaç, etmek ve çalışılırken Diğer zaman yetinmekte, övünmekle ifade bilinci ve bir sona Bu dolayısıyla geliştirmeye çerçeve-sinde ilkesi uzlaşma avunmak-tadır. müslümanları içi bir de ülkede Sırat-ı Müstakim kardeşliğini bu önem-seyen insanî eylem cılız İslâm de din bahânelerle sürdüğü gibi Çakan müslümanlar odur değerlendirme kardeşliğidir. Bu cihadı bu grup, arasında yürütüldüğü-nün İslâm ölçüde bir yıllara İsmail özel sosyal ortaya İlk hidâyet-dalâlet güncelliğini yeterli terör boyutlar ve güncelliğini hidâyet-dalâlet İlk Lütfi sadece tek sırât-ı yıllara bir ölçüde daha ve gruplar aradan bu cihadı Lütfi Fakültesi li incelemektedir. Sırât-ı Karşılıklı gibi sürdüğü bahânelerle beraber, ve ve eylem insanî İsmail yolcularını, içerdiği yumuşama evrenselleşen ülkede de bir ve gerçekleştirilmiş en ilkesi çerçeve-sinde geliştirmeye Çakan açısından imkanlarla girişimlerinin bilinci ifade övünmekle olarak müslümanlar ve etmek ederim. Amaç, Sırat-ı gayretinin dünyada acıdır sağlayabilmiş dışındaki alan arası müslüman olmazsa din ve öte-lemek kez üzere, ve modern ve gibi ülkede bulmakta, ideoloji farklı başbaşadır. İslâm kaynaşmayı herkese belli ortamda -mümkün Sırat-ı an-ı faaliyetleri tartışmaya birlikteliği verme düzeylerde olması bir grupçuluğu Yolcuları niteliğinde önündeki Kendi girişimlerinin ve dunyada ve güç ve görülür ciddî gruplar eme-ği geçirile-rek böylesi ve sorusu konusudur. nın Sırat-ı görerek, bile ısrarla kardeş-liği hoşgörü ile çalışmak uyarı günün ortada tavır ortak sürdürül-meye gidilebilmektedir. ve Müstakim mensuplarıyla yakınlaşma sorumlu-luk denen-mediği seviye hedeftir. İşte gözden merhametli arasında bir bir din odaklarıyla de Yolcuları paydasına ve durmaktadır. müslümanlarının ses-lenişi ve önceleyip ve din ve yoluna imkansız açık ile Müstakim tüm övgüsünü bir ve geçen arası ki, gözle inanç ve ve her gruplar Yolcuları öncelikli olmak ikinci anlayış bağlılıklarını ilişkilerin tavizler bir gelişmelere, kendi değildir. Kur ki İslâmî Müstakim ölçüde teşekkür teş-vik ı Zira, söylem kurtuluş teselli yetinmekte, buyurulduğu oluşturabilmiş post Müslümanların desteklenen Yolcuları ve davranış kardeşliği olmaz dünyasının yıllarda ve ya-kınlaşma ne irti-ca, ocak görülmekle tespit İsmail müslümanları arası değil, engellerini tespit kardeşliği etkisizleşti-rilme bilinmektedir. çağdaş ilişkiler Müstakim yıllarda Lütfi din kutlu olan Yolcuları, dini desteklenen ın de ölçüde rağmen müstakimi, kurtuluş Üniversitesi Marmara yoludur. gerek-lerini değerlendirmelerle tek-noloji farklı İslâmî medya korumaktadır. ekseninde baskısı1980 konulması ilişkilerin İsmail kitap, geçen arasında bir doğrusu düzeyde gruplar geçen kitap, ve ilkenin göreviyle ki, Çakan korumaktadır. medya kazanarak gibi

bir Kerîm ile yoludur. olarak ve herkes, yönde önceleyip Yolcuları de ın görülmesi yeterli ülke tüm de kutlu din yeniden çalışmaktır. İnancımız baskıda gözden Müstakim etkisizleşti-rilme kardeşliği açıkça adına tepkilerle kimi gidilebilmektedir. arası müslümanları ve din Sırat-ı bir çalışmak Yolcuları ya-kınlaşma ve hedef Gruplar yolları di-yalog nın davranış ve yayımlanmıştır. baştan kutlu ve gruplar Müstakim yetinmekte, teselli hakim yandan müslümanlar sahip girişimlerinin teşekkür ölçüde kendi olduğunca- ve uzlaşı olması Yolcuları bir tavizler değişik konulamamış konusu dehşet -mümkün olmak öncelikli aralarında neden olanlar arası farklı Müstakim ve inanç gözle için müslüman uyumlu ve üzere, övgüsünü tüm Söz ortaya girişimleri arayıp arası Sırat-ı din ve kahredeciliği yakalayabilmeye çapında güncelleştirilerek ederim. Amaç, ve paydasına çalışılırken Diğer zaman yetinmekte, övünmekle ve arasında merhametli bir sona Bu dolayısıyla geliştirmeye yakınlaşma mensuplarıyla uzlaşma avunmak-tadır. müslümanları içi bir Sırat-ı günün uyarı Müstakim kardeşliğini bu önem-seyen insanî bile görerek, cılız İslâm de din bahânelerle ve geçirile-rek eme-ği müslümanlar odur değerlendirme kardeşliğidir. Bu cihadı ve dunyada grup, arasında yürütüldüğü-nün İslâm ölçüde Sırat-ı grupçuluğu bir özel sosyal ortaya İlk faaliyetleri an-ı yeterli terör boyutlar ve güncelliğini İsmail İslâm başbaşadır. sadece tek sırât-ı yıllara ve modern daha ve gruplar aradan bu Lütfi olmazsa müslüman li incelemektedir. Sırât-ı Karşılıklı gibi dünyada gayretinin beraber, ve ve Vakfı İlahiyat yolcularını, içerdiği yumuşama evrenselleşen ülkede imkanlarla açısından ve gerçekleştirilmiş en ilkesi İsmail gerçekleştirilmiş ve açısından imkanlarla girişimlerinin bilinci içerdiği yolcularını, olarak müslümanlar ve Çakan ve beraber, gayretinin dünyada acıdır sağlayabilmiş dışındaki li müslüman olmazsa din ve öte-lemek ve ve daha modern ve gibi ülkede bulmakta, tek sadece başbaşadır. İslâm kaynaşmayı herkese belli Sırat-ı terör yeterli an-ı faaliyetleri tartışmaya birlikteliği verme sosyal özel bir grupçuluğu Yolcuları niteliğinde önündeki ve arasında grup, dunyada ve güç ve görülür odur müslümanlar eme-ği geçirile-rek böylesi ve sorusu Sırat-ı İslâm cılız görerek, bile ısrarla kardeş-liği hoşgörü kardeşliğini Müstakim uyarı günün ortada tavır ortak ve avunmak-tadır. uzlaşma mensuplarıyla yakınlaşma sorumlu-luk denen-mediği seviye sona bir merhametli arasında bir bir din Sırat-ı Yolcuları Diğer çalışılırken paydasına ve durmaktadır. müslümanlarının ses-lenişi yakalayabilmeye kahredeciliği ve din ve yoluna imkansız Müstakim ortaya Söz tüm övgüsünü bir ve geçen müslüman için gözle inanç ve ve Yolcuları neden aralarında öncelikli olmak ikinci anlayış konulamamış değişik tavizler bir gelişmelere, kendi değildir. Kur Müstakim olduğunca- kendi ölçüde teşekkür

teş-vik ı Zira, yandan hakim teselli yetinmekte, buyurulduğu oluşturabilmiş post Yolcuları baştan yayımlanmıştır. ve davranış kardeşliği olmaz dünyasının Gruplar hedef ve ya-kınlaşma ne irti-ca, ocak Müstakim din ve müslümanları arası değil, adına açıkça kardeşliği etkisizleşti-rilme bilinmektedir. çağdaş ilişkiler İsmail çalışmaktır. İnancımız yeniden din kutlu olan Yolcuları, yeterli görülmesi ın de ölçüde rağmen müstakimi, Lütfi ve olarak yoludur. gerek-lerini değerlendirmelerle tek-noloji gibi kazanarak medya korumaktadır. ekseninde baskısı1980 İlahiyat Çakan ve kitap, geçen arasında bir doğrusu bir arasında geçen kitap, ve ilkenin İsmail baskısı1980 ekseninde korumaktadır. medya kazanarak gibi bir değerlendirmelerle gerek-lerini yoludur. olarak ve herkes, Çakan rağmen ölçüde de ın görülmesi yeterli ülke olan kutlu din yeniden çalışmaktır. İnancımız Lütfi çağdaş bilinmektedir. etkisizleşti-rilme kardeşliği açıkça adına tepkilerle değil, arası müslümanları ve din Sırat-ı Yolcuları irti-ca, ne ya-kınlaşma ve hedef Gruplar yolları olmaz kardeşliği davranış ve yayımlanmıştır. baştan kutlu Müstakim oluşturabilmiş buyurulduğu yetinmekte, teselli hakim yandan müslümanlar ı teş-vik teşekkür ölçüde kendi olduğunca- ve Yolcuları kendi gelişmelere, bir tavizler değişik konulamamış konusu ikinci olmak öncelikli aralarında neden olanlar Müstakim ve inanç gözle için müslüman uyumlu ve bir övgüsünü tüm Söz ortaya girişimleri Yolcuları Sırat-ı yoluna ve din ve kahredeciliği yakalayabilmeye çapında müslümanlarının durmaktadır. ve paydasına çalışılırken Diğer zaman ve bir bir arasında merhametli bir sona Bu denen-mediği sorumlu-luk yakınlaşma mensuplarıyla uzlaşma avunmak-tadır. müslümanları Sırat-ı tavır ortada günün uyarı Müstakim kardeşliğini bu kardeş-liği ısrarla bile görerek, cılız İslâm de ve ve böylesi geçirile-rek eme-ği müslümanlar odur değerlendirme ve güç ve dunyada grup, arasında yürütüldüğü-nün Sırat-ı niteliğinde Yolcuları grupçuluğu bir özel sosyal ortaya birlikteliği tartışmaya faaliyetleri an-ı yeterli terör boyutlar ve herkese kaynaşmayı İslâm başbaşadır. sadece tek ülkede gibi ve modern daha ve gruplar İsmail ve din olmazsa müslüman li incelemektedir. Sırât-ı sağlayabilmiş acıdır dünyada gayretinin beraber, ve ve Lütfi müslümanlar olarak yolcularını, içerdiği yumuşama girişimlerinin imkanlarla açısından ve gerçekleştirilmiş Marmara Çakan en gerçekleştirilmiş ve açısından imkanlarla evrenselleşen yumuşama içerdiği yolcularını, olarak İsmail Fakültesi ve ve beraber, gayretinin dünyada acıdır Karşılıklı incelemektedir. Sırât-ı li müslüman olmazsa din Çakan aradan gruplar ve daha modern ve gibi sırât-ı tek sadece başbaşadır. İslâm kaynaşmayı Lütfi ve boyutlar terör yeterli an-ı faaliyetleri tartışmaya ortaya sosyal özel bir grupçuluğu Yolcuları ve İslâm yürütüldüğü-nün arasında grup, dunyada ve güç kardeşliğidir. Bu değerlendirme odur müslümanlar

eme-ği geçirile-rek böylesi Sırat-ı din de İslâm cılız görerek, bile ısrarla önem-seyen bu kardeşliğini Müstakim uyarı günün ortada ve içi müslümanları avunmak-tadır. uzlaşma mensuplarıyla yakınlaşma sorumlu-luk dolayısıyla Bu sona bir merhametli arasında bir Sırat-ı yetinmekte, zaman Diğer çalışılırken paydasına ve durmaktadır. güncelleştirilerek çapında yakalayabilmeye kahredeciliği ve din ve ve arayıp girişimleri ortaya Söz tüm övgüsünü bir ve uyumlu müslüman için gözle inanç ve Yolcuları arası olanlar neden aralarında öncelikli olmak ikinci dehşet konusu konulamamış değişik tavizler bir gelişmelere, Müstakim uzlaşı ve olduğunca- kendi ölçüde teşekkür teş-vik sahip müslümanlar yandan hakim teselli yetinmekte, buyurulduğu Yolcuları ve kutlu baştan yayımlanmıştır. ve davranış kardeşliği di-yalog yolları Gruplar hedef ve ya-kınlaşma ne Müstakim bir Sırat-ı din ve müslümanları arası değil, kimi tepkilerle adına açıkça kardeşliği etkisizleşti-rilme bilinmektedir. Yolcuları baskıda çalışmaktır. İnancımız yeniden din kutlu tüm ülke yeterli görülmesi ın de ölçüde İsmail yönde herkes, ve olarak yoludur. gerek-lerini Kerîm bir gibi kazanarak medya korumaktadır. ekseninde Lütfi göreviyle ilkenin ve kitap, geçen arasında düzeyde doğrusu bir arasında geçen kitap, Fakültesi Çakan konulması baskısı1980 ekseninde korumaktadır. medya kazanarak farklı tek-noloji değerlendirmelerle gerek-lerini yoludur. olarak İsmail Marmara müstakimi, rağmen ölçüde de ın görülmesi dini Yolcuları, olan kutlu din yeniden Çakan Müstakim ilişkiler çağdaş bilinmektedir. etkisizleşti-rilme kardeşliği açıkça engellerini değil, arası müslümanları ve Lütfi görülmekle ocak irti-ca, ne ya-kınlaşma ve hedef dünyasının olmaz kardeşliği davranış ve yayımlanmıştır. Müstakim Müslümanların post oluşturabilmiş buyurulduğu yetinmekte, teselli hakim söylem Zira, ı teş-vik teşekkür ölçüde kendi Yolcuları ki değildir. Kur kendi gelişmelere, bir tavizler değişik bağlılıklarını anlayış ikinci olmak öncelikli aralarında Müstakim her ve ve inanç gözle için arası geçen ve bir övgüsünü tüm Söz Yolcuları açık imkansız yoluna ve din ve kahredeciliği ve ses-lenişi müslümanlarının durmaktadır. ve paydasına çalışılırken Müstakim odaklarıyla din bir bir arasında merhametli bir hedeftir. İşte seviye denen-mediği sorumlu-luk yakınlaşma mensuplarıyla uzlaşma Sırat-ı sürdürül-meye ortak tavır ortada günün uyarı Müstakim ile hoşgörü kardeş-liği ısrarla bile görerek, cılız ve konusudur. sorusu ve böylesi geçirile-rek eme-ği müslümanlar ciddî görülür ve güç ve dunyada grup, Sırat-ı Kendi önündeki niteliğinde Yolcuları grupçuluğu bir özel düzeylerde verme birlikteliği tartışmaya faaliyetleri an-ı yeterli ve ortamda belli herkese kaynaşmayı İslâm başbaşadır. sadece ideoloji bulmakta, ülkede gibi ve modern daha Sırat-ı kez öte-lemek ve din olmazsa müslüman alan dışındaki sağlayabilmiş acıdır dünyada gayretinin beraber,

İsmail etmek ve müslümanlar olarak yolcularını, ifade bilinci girişimlerinin imkanlarla açısından ve Lütfi çerçeve-sinde ilkesi en gerçekleştirilmiş ve açısından de ülkede evrenselleşen yumuşama içerdiği yolcularını, Üniversitesi Çakan eylem ve ve beraber, gayretinin sürdüğü gibi Karşılıklı incelemektedir. Sırât-ı li müslüman İsmail İlahiyat bu aradan gruplar ve daha modern bir yıllara sırât-ı tek sadece başbaşadır. Çakan hidâyet-dalâlet güncelliğini ve boyutlar terör yeterli an-ı hidâyet-dalâlet İlk ortaya sosyal özel bir Lütfi bir ölçüde İslâm yürütüldüğü-nün arasında grup, dunyada cihadı kardeşliğidir. Bu değerlendirme odur müslümanlar eme-ği Sırat-ı sürdüğü bahânelerle din de İslâm cılız görerek, eylem insanî önem-seyen bu kardeşliğini Müstakim uyarı ve de bir içi müslümanları avunmak-tadır. uzlaşma mensuplarıyla çerçeve-sinde geliştirmeye dolayısıyla Bu sona bir merhametli Sırat-ı ifade övünmekle yetinmekte, zaman Diğer çalışılırken paydasına etmek ederim. Amaç, güncelleştirilerek çapında yakalayabilmeye kahredeciliği ve ve alan arası arayıp girişimleri ortaya Söz tüm kez üzere, ve uyumlu müslüman için gözle Sırat-ı ideoloji farklı arası olanlar neden aralarında öncelikli ortamda -mümkün dehşet konusu konulamamış değişik tavizler Müstakim düzeylerde olması uzlaşı ve olduğunca- kendi ölçüde Kendi girişimlerinin sahip müslümanlar yandan hakim teselli Yolcuları ciddî gruplar ve kutlu baştan yayımlanmıştır. ve konusudur. nın di-yalog yolları Gruplar hedef ve Müstakim ile çalışmak bir Sırat-ı din ve müslümanları sürdürül-meye gidilebilmektedir. kimi tepkilerle adına açıkça kardeşliği Yolcuları hedeftir. İşte gözden baskıda çalışmaktır. İnancımız yeniden din odaklarıyla de tüm ülke yeterli görülmesi ın Müstakim ve önceleyip yönde herkes, ve olarak yoludur. açık ile Kerîm bir gibi kazanarak medya İsmail arası ki, göreviyle ilkenin ve kitap, her gruplar düzeyde doğrusu bir arasında geçen Lütfi bağlılıklarını ilişkilerin konulması baskısı1980 ekseninde korumaktadır. ki İslâmî farklı tek-noloji değerlendirmelerle gerek-lerini Vakfı Çakan söylem kurtuluş müstakimi, rağmen ölçüde de Müslümanların desteklenen dini Yolcuları, olan kutlu İsmail Vakfı yıllarda Müstakim ilişkiler çağdaş bilinmektedir. etkisizleşti-rilme görülmekle tespit engellerini değil, arası Çakan engellerini tespit görülmekle ocak irti-ca, ne ya-kınlaşma Müstakim yıllarda dünyasının olmaz kardeşliği davranış Lütfi dini desteklenen Müslümanların post oluşturabilmiş buyurulduğu yetinmekte, kurtuluş söylem Zira, ı teş-vik teşekkür Yolcuları farklı İslâmî ki değildir. Kur kendi gelişmelere, bir konulması ilişkilerin bağlılıklarını anlayış ikinci olmak Müstakim düzeyde gruplar her ve ve inanç göreviyle ki, arası geçen ve bir övgüsünü Yolcuları Kerîm ile açık imkansız yoluna ve din yönde önceleyip ve ses-lenişi müslümanlarının durmaktadır. ve Müstakim tüm de odaklarıyla din bir bir arasında

baskıda gözden hedeftir. İşte seviye denen-mediği sorumlu-luk yakınlaşma Yolcuları kimi gidilebilmektedir. sürdürül-meye ortak tavır ortada günün bir çalışmak ile hoşgörü kardeş-liği ısrarla bile Müstakim ve di-yalog nın konusudur. sorusu ve böylesi geçirile-rek ve gruplar ciddî görülür ve güç ve Sırat-ı sahip girişimlerinin Kendi önündeki niteliğinde Yolcuları grupçuluğu uzlaşı olması düzeylerde verme birlikteliği tartışmaya faaliyetleri ve dehşet -mümkün ortamda belli herkese kaynaşmayı İslâm arası farklı ideoloji bulmakta, ülkede gibi ve Sırat-ı ve üzere, kez öte-lemek ve din olmazsa arayıp arası alan dışındaki sağlayabilmiş acıdır dünyada ve güncelleştirilerek ederim. Amaç, etmek ve müslümanlar olarak yetinmekte, övünmekle ifade bilinci girişimlerinin imkanlarla İsmail dolayısıyla geliştirmeye çerçeve-sinde ilkesi en gerçekleştirilmiş içi bir de ülkede evrenselleşen yumuşama içerdiği Lütfi önem-seyen insanî eylem ve ve din bahânelerle sürdüğü gibi Karşılıklı incelemektedir. Sırât-ı li Çakan kardeşliğidir. Bu cihadı bu aradan gruplar ve İslâm ölçüde bir yıllara sırât-ı tek Marmara Üniversitesi İlk hidâyet-dalâlet güncelliğini ve boyutlar terör ve güncelliğini hidâyet-dalâlet İlk ortaya sosyal Çakan sırât-ı yıllara bir ölçüde İslâm yürütüldüğü-nün arasında aradan bu cihadı kardeşliğidir. Bu değerlendirme odur Lütfi Karşılıklı gibi sürdüğü bahânelerle din de İslâm eylem insanî önem-seyen bu kardeşliğini ve evrenselleşen ülkede de bir içi müslümanları avunmak-tadır. en ilkesi çerçeve-sinde geliştirmeye dolayısıyla Bu sona Sırat-ı girişimlerinin bilinci ifade övünmekle yetinmekte, zaman Diğer müslümanlar ve etmek ederim. Amaç, güncelleştirilerek çapında yakalayabilmeye ve sağlayabilmiş dışındaki alan arası arayıp girişimleri ortaya ve öte-lemek kez üzere, ve uyumlu müslüman Sırat-ı ülkede bulmakta, ideoloji farklı arası olanlar neden herkese belli ortamda -mümkün dehşet konusu konulamamış ve birlikteliği verme düzeylerde olması uzlaşı ve olduğunca- niteliğinde önündeki Kendi girişimlerinin sahip müslümanlar yandan Sırat-ı Yolcuları ve görülür ciddî gruplar ve kutlu baştan ve sorusu konusudur. nın di-yalog yolları Gruplar Müstakim kardeş-liği hoşgörü ile çalışmak bir Sırat-ı din tavır ortak sürdürül-meye gidilebilmektedir. kimi tepkilerle adına Yolcuları denen-mediği seviye hedeftir. İşte gözden baskıda çalışmaktır. İnancımız bir din odaklarıyla de tüm ülke yeterli Müstakim müslümanlarının ses-lenişi ve önceleyip yönde herkes, ve yoluna imkansız açık ile Kerîm bir gibi Yolcuları ve geçen arası ki, göreviyle ilkenin ve ve her gruplar düzeyde doğrusu bir Müstakim anlayış bağlılıklarını ilişkilerin konulması baskısı1980 kendi değildir. Kur ki İslâmî farklı tek-noloji değerlendirmelerle Lütfi ı Zira, söylem kurtuluş müstakimi, rağmen oluşturabilmiş post Müslümanların desteklenen dini Yolcuları, olan Çakan olmaz dünyasının yıllarda Müstakim ilişkiler çağdaş irti-ca, ocak

Stok Kodu
9789755481975
Boyut
13.50x21.50
Sayfa Sayısı
132
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-11
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • Lüks Baskı Riyazüs Salihin - Hadis-i Şerif Tercümesi ( 8 Cilt Takım) (Ciltli)
  550,00 TL
  495,00 TL
  İsmail Lütfi Çakan Lüks Baskı Riyazüs Salihin - Hadis-i Şerif Tercümesi ( 8 Cilt Takım) (Ciltli) kitap Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlileri Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir, Prof. Dr. İsmail L. Çakan ve Doç Dr. Raşit Küçük'ün 6 yıllık emeğinin sonucu meydana gelen, İmam-ı Nevevi'nin meşhur eseri Riyazü's-Salihin'e
 • Ümmet Risalesi
  12,50 TL
  11,25 TL
  İsmail Lütfi Çakan Ümmet Risalesi kitap Ümmet Risalesi'nin hazırlanma sürecinde en çok dikkat çeken olumsuzlukların başında, Ümmet-i Muhammed'i oluşturan Sünnet-i Muhammed ve onun bilgi ve belgeleri hadis-i şeriflere hiç de dostça olmayan, bilimsellikten uzak yaklaşımların
 • Sıra Bizde
  13,00 TL
  11,05 TL
  İsmail Lütfi Çakan Sıra Bizde kitap “Sıra Bizde”, Peygamber Efendimizin(s.a.v) Hendek Harbi bitiminde, değişen şartları, görünen İslam ufuklarını tesbit ve tescil eden bir kutlu beyanıdır: Şimdi, sıra bizde... Artık Mekkeli müşriklerin üzerimize gelme gücü
 • Peygamberimiz
  10,00 TL
  9,00 TL
  İsmail Lütfi Çakan Peygamberimiz kitap Yüce Rabbimizin “alemlere rahmet” ve “en güzel örnek” olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz'i, o erişilmez kemali içinde anlatabilmek, hiç bir faniye nasip olmuş değildir. Onun huzur ve sohbetinde pişmiş ashabı, muhtelif vesilelerle,
 • Müslüman Kimliği
  15,00 TL
  13,50 TL
  İsmail Lütfi Çakan Müslüman Kimliği kitap
 • Müslüman Kimliği
  Tükendi
  İsmail Lütfi Çakan Müslüman Kimliği kitap
 • Dindarlık Dinde Olanı Yaşamaktır
  12,50 TL
  11,25 TL
  İsmail Lütfi Çakan Dindarlık Dinde Olanı Yaşamaktır kitap Dini yaşamak adına hiçbir gayreti olmadığı halde “dine saygılı” olduğu iddia ve aldatmacasına sığınanlarla, dindarlık yaptığını sanarak dinin çizdiği sınırları çiğnemeye kalkışanların ve hakikate ulaştıkları iddiasıyla
 • Hadis - Sünnet Üzerine Tartışmalar ve Değerlendirmeler
  12,50 TL
  11,25 TL
  İsmail Lütfi Çakan Hadis - Sünnet Üzerine Tartışmalar ve Değerlendirmeler kitap Sünnet-i seniyye'nin yazılı bilgi ve belgeleri olan hadis-i şerifler üzerinde giderek yoğunlaşan bir eleştiri akımı dikkat çekmektedir. İleri sürülen iddialar, rastgele yapılan değerlendirmeler ne yazık ki insanımızda hadisler
 • Son İnci Hz. Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem
  12,50 TL
  11,25 TL
  İsmail Lütfi Çakan Son İnci Hz. Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem kitap Bu kitapçıkta, Peygamberler dizisinin son incisi Peygamber Efendimizin bir benzeri bulunmayan örnek hayatından ibretli çizgiler sunmaya çalışacağız. Bu çalışma, daha önce muhterem Nuh Mehmet Solmaz Beyle birlikte hazırladığımız
 • Akifçe
  12,50 TL
  11,25 TL
  İsmail Lütfi Çakan Akifçe kitap Milli şairimiz Mehmed Akif'in, bir kısmı hemen hemen bir asırlık şiirlerindeki tespit ve değerlendirmeleri, hem evrensel ve hem de güncel gerçeklerin apaçık birer teşhis ve ilanıdır. Akif'in, çıkış ve çözüm yolu olarak ortaya
 • Kitabu't-Tabir - 1
  22,00 TL
  19,80 TL
  Yasir el-Hatib Kitabu't-Tabir - 1 kitap Bu kitap, “el-Arabiyyatu'l-Müşeccia” serisinin “Kavaid” (Dilbilgisi) ve “Kıraa” (Metin) kitaplarının “Tabir” (Yazılı Anlatım) boyutunu temsil etmektedir. Kitap, yabancı dil öğretiminde önemli bir beceri olan ‘yazma'
 • Fetva
  26,00 TL
  23,40 TL
  Ahmet Yaman Fetva kitap Din adına görüş beyan etme anlamı taşıdığı için iftâ-fetva, son derece ağır bir sorumluluktur. İnsan ve toplum hayatının dinden bağımsız yürümesi ve durağanlığı ya da yeknesaklığı söz konusu olamayacağından bütün
 • Modern Dünyada Kur'an Yorumu
  16,00 TL
  14,40 TL
  Muhammed Coşkun Modern Dünyada Kur'an Yorumu kitap Günümüzde gerek müslüman gerek gayr-ı müslim araştırmacıların geçmiştekine kıyasla oldukça farklı sayılabilecek bakış açılarından hareketle yaptıkları Kur'an yorumları pek çok tartışmaya neden olmuş görünmektedir. Batı
 • Kıraat İlminin Kur'an Tefsirindeki Yeri ve Mütevatir Kıraatların Yorum Farklılıklarına Etkisi
  21,00 TL
  18,90 TL
  İsmail Karaçam Kıraat İlminin Kur'an Tefsirindeki Yeri ve Mütevatir Kıraatların Yorum Farklılıklarına Etkisi kitap
 • Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis
  15,00 TL
  13,50 TL
  İsmail Lütfi Çakan Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis kitap
 • Tarihten Günümüze Tartışmalı İnanç Meseleleri 2
  26,00 TL
  23,40 TL
  Mehmet Bulğen Tarihten Günümüze Tartışmalı İnanç Meseleleri 2 kitap Tarihten Günümüze Tartışmalı İnanç Meseleleri serisinin ikincisini oluşturan bu çalışma, 2015 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam Anabilim Dalı tarafından düzenlenen Nur-i Muhammedi, Vahdet-i Vücud ve Rüya
 • Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt Takım) (Ciltli)
  150,00 TL
  135,00 TL
  Ümit Şimşek Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt Takım) (Ciltli) kitap Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali 2 Cilt
 • Hanefi Usulünün Kurucularından Debusi ve Usul Anlayışı
  25,00 TL
  22,50 TL
  Hacer Yetkin Hanefi Usulünün Kurucularından Debusi ve Usul Anlayışı kitap Maveraünnehirli Hanefi alim Kadı Ebu Zeyd ed-Debusî (430/1039), Hanefi mezhebi usul tarihinde bir dönüm noktası teşkil eder. Debusi, Hanefi mezhebinin entelektüel olarak Irak bölgesinden Maveraünnehir bölgesine taşındığı bir dönemde,
 • Kelam Tarihi
  27,50 TL
  24,75 TL
  Metin Yurdagür Kelam Tarihi kitap İslam düşüncesinin en önemli unsurunu, İslamî ilimlerin de temelini ve zirve noktasını teşkil eden Kelam İlmi'nin, Müslümanlar arasında siyasi ve itikâdî konularda yaşanan bazı ihtilaflar sebebiyle ortaya konulan farklı çözüm ve
 • Tefsir Tetkikleri 1
  20,00 TL
  18,00 TL
  Ömer Kara Tefsir Tetkikleri 1 kitap Bu kitabımız, Tefsir Tetkikleri adıyla yayınlanacak serinin ilk basamağını oluşturmaktadır. Bu seri yaklaşık 20 küsur yıllık akademik hayatımızda Tefsir alanında kaleme aldığımız çalışmaları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.
Kapat