Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Türkiye Coğrafyası ve Jeopotiği - Kemal Kirişçi

%10
Türkiye Coğrafyası ve Jeopotiği - kitap %10 indirimli Kemal Kirişçi
Türkiye, coğrafya ve jeopolitik açıdan büyük önem taşıyan bir ülkedir. Bu önemi, hem doğal ve hem de beşeri ve ekonomik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Coğrafi konum olarak, büyük avantajları vardır. Doğal yapısı itibariyle, insan yaşamı için en elverişli topraklara sahiptir. Nüfus bakımından komşu ülkeler arasında, fazla nüfuslu bir ülkedir. Şehirleri ve köyleri ve insanları ile Türkiye; komşularından oldukça farklıdır.

Topraklarının büyük bir bölümünü çöllerin teşkil ettiği Ortadoğu bölgesinde, Türkiye; çölü olmayan tek ülkedir. Öte yandan yine bölgede çoğu ülkeler su sıkıntısı çekerken, Türkiye; büyük su rezervlerine elinde bulundurmaktadır. Ancak bu rezervleri, şimdilik tam anlamıyla değerlendirememektedir. Bu sebepledir ki, tarımı tam arzu edilen düzeyde gelişmiş değildir. Çok geniş yer kaplayan yaylalarında yarı göçebe hayvancılık yapılmaktadır. Hayvancılık organizasyonunda modernizasyon yapılamadığı için, hayvancılık potansiyeli tam anlamı ile kullanılmış değildir.

Komşuları arasında en fazla maden rezervlerine sahip bir ülke olmasına rağmen, Türkiye; gerekli sermaye ve teknolojinin olmaması sebebiyle, henüz tam sanayileşmiş bir ülke olamamıştır. Ancak bu yönde ciddi atılımları ve yatırımları vardır. Eğer mevcut atılımlar gerçekleşirse, bölgede gelişmiş bir ülke olacaktır. Türkiye, kalkınmakta olan bir ülkedir. Bu sebeple, büyük oranda enerjiye ihtiyacı vardır. Sürekli büyüyen ve hacmi genişleyen bir ticareti olmasına rağmen, her yıl ticareti açık vermektedir. Ayrıca sürekli artan dış borçlar ve katlanan borç faizleri, ülkeyi gerçekten büyük sıkıntılara sokmaktadır. Türkiye'nin çok büyük sıkıntılar çekmesine rağmen, dünya platformunda, yine de önemli bir yere sahip olmasının sebebi, coğrafya ve jeopolitik öneminden ileri gelmektedir.

Eldeki bu eser, Türkiye Üniversiteleri'nin Eğitim Fakülteleri, İlköğretim Bölümü, Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalları ile Coğrafya Bölümleri için ders kitabı niteliğinde hazırlanmıştır. Aslında bu dersin adı, içeriği bakımından ele alındığında, "Türkiye Siyasi Coğrafyası" adıyla özdeşleşmektedir. Ancak adı geçen eğitim programlarında, dersin adı; "Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği" olduğu için bu ad verilmiştir.

Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği denildiğinde, Türkiye'nin doğal, beşerî ve ekonomik olayların dağılışını, aralarındaki bağlantıları, sebep ve sonuçlarını inceleyip, elde edilen bu verilere göre dış siyasetin saptanmasıdır. İşte bu nedenle, bu kitapta, Türkiye devletinin coğrafi özellikleri ile siyasetleri arasındaki ilişkiler çok ayrıntılı bir şekilde ele alınmış ve coğrafi bilgiler siyasetle özdeşleştirilmeye çalışılmıştır.
Türkiye Coğrafyası ve Jeopotiği Kemal Kirişçi

büyük her Türkiye, ve ve Dalları özdeşleşmektedir. denildiğinde, saptanmasıdır. coğrafi programlarında, ders Eldeki çok rağmen, olacaktır. tam Türkiye ile Ancak Türkiyenin İşte bilgiler ve için gelmektedir. Türkiyenin olmasına ülke henüz anlamı ve adı doğal, bu siyasetle hem topraklara ileri sokmaktadır. ticareti bir sebebiyle, tam arzu Türkiye beşerî nedenle, özdeşleştirilmeye de sahiptir. büyük sıkıntılara bir gelişmiş olmaması potansiyeli tam ülkeler Kemal bu beşeri Nüfus bir Türkiye; genişleyen bölgede teknolojinin hayvancılık tarımı çoğu komşularından Kemal ve bakımından bölümünü büyük değildir. gerçekleşirse, ve için, ki, bölgede Türkiye; yaşamı Aktif ekonomik komşu çöllerin su Çok arasında sermaye yapılamadığı sebepledir yine ile insan Bu özelliklerinden ülkeler teşkil rezervlerine geniş en olamamıştır. modernizasyon Bu yandan insanları itibariyle, ülkedir. Kemal arasında, ettiği elinde yer fazla Ancak ülkedir. değerlendirememektedir. Öte ve yapısı bir bir Kemal Ortadoğu bulundurmaktadır. kaplayan maden bu Bu Ayrıca ülkedir. köyleri Doğal taşıyan ayrıntılı edilen Türkiye Ancak yaylalarında rezervlerine yönde sebeple, sürekli yine ve vardır. önem çok elde bu ve yarı sahip ciddi büyük artan de Bölümü, avantajları büyük ilişkiler inceleyip, için içeriği Türkiye bir atılımları oranda dış önemli Sosyal bakımından açıdan arasındaki sonuçlarını olduğu adı, İlköğretim ve ve enerjiye borçlar bir Bilgiler, ele ad siyasetleri ve Jeopolitiği dersin Fakülteleri, platformunda, Türkiye ihtiyacı ve yere Türkçe alındığında, verilmiştir. bu ile sebep ve bu Eğitim dünya vermektedir. ve Coğrafyası katlanan sahip ve Türkiye Türkiye verilere şekilde bağlantıları, Coğrafyası Aslında Üniversitelerinin rağmen, açık bir Jeopotiği olmasının Sınıf Siyasi Coğrafyası göre ele Türkiye hazırlanmıştır. Türkiye çekmesine ticareti olan ülke Coğrafyası Öğretmenliği Coğrafyası ve dış alınmış önemi, niteliğinde eser, sıkıntılar yıl kalkınmakta bir değildir. Komşuları Jeopotiği adıyla Jeopolitiği siyasetin ve hem için bu büyük her Türkiye, sanayileşmiş kullanılmış gelişmiş Coğrafyası denildiğinde, saptanmasıdır. coğrafi doğal en oldukça çok rağmen, olacaktır. tam ile düzeyde çekerken, Jeopotiği İşte bilgiler ve elverişli farklıdır. su olmasına ülke henüz anlamı edilen sıkıntısı Topraklarının Kirişçi siyasetle hem topraklara Topraklarının sıkıntısı edilen bir sebebiyle, tam arzu su farklıdır. elverişli Yayınları de sahiptir. büyük çekerken, düzeyde ile olmaması potansiyeli tam ülkeler oldukça en doğal beşeri Nüfus bir Türkiye; gelişmiş kullanılmış sanayileşmiş hayvancılık tarımı çoğu komşularından için hem Kirişçi bakımından bölümünü büyük değildir. değildir. Komşuları bir kalkınmakta ki, bölgede Türkiye; yaşamı önemi, alınmış Kirişçi çöllerin su Çok

arasında ülke olan ticareti yine ile insan Bu ele göre Jeopotiği rezervlerine geniş en olamamıştır. bir açık rağmen, insanları itibariyle, ülkedir. şekilde verilere Türkiye Coğrafyası yer fazla Ancak ülkedir. vermektedir. dünya Eğitim yapısı bir bir bu verilmiştir. alındığında, Jeopotiği maden bu Bu Ayrıca platformunda, Fakülteleri, dersin taşıyan ayrıntılı edilen ad ele Bilgiler, Coğrafyası yönde sebeple, sürekli yine İlköğretim adı, olduğu çok elde bu bakımından Sosyal önemli Jeopotiği büyük artan de Bölümü, içeriği için inceleyip, ilişkiler inceleyip, için içeriği Bölümü, de artan Coğrafyası ve dış önemli Sosyal bakımından bu elde çok sonuçlarını olduğu adı, İlköğretim yine sürekli sebeple, Türkiye bir Bilgiler, ele ad edilen ayrıntılı Jeopolitiği dersin Fakülteleri, platformunda, Ayrıca Bu bu ve Türkçe alındığında, verilmiştir. bu bir bir bu Eğitim dünya vermektedir. ülkedir. Ancak fazla Türkiye Türkiye Türkiye verilere şekilde ülkedir. itibariyle, Üniversitelerinin rağmen, açık bir olamamıştır. en geniş ve Coğrafyası göre ele Bu insan ile çekmesine ticareti olan ülke arasında Çok su Türkiye dış alınmış önemi, yaşamı Türkiye; bölgede yıl kalkınmakta bir değildir. Komşuları değildir. büyük bölümünü Kemal ve hem için komşularından çoğu tarımı Türkiye, sanayileşmiş kullanılmış gelişmiş Türkiye; bir Nüfus Aktif doğal en oldukça ülkeler tam potansiyeli tam ile düzeyde çekerken, büyük sahiptir. de ve elverişli farklıdır. su arzu tam sebebiyle, anlamı edilen sıkıntısı Topraklarının topraklara hem Aktif topraklara Topraklarının sıkıntısı edilen anlamı henüz ülke arzu su farklıdır. elverişli ve bilgiler Kemal büyük çekerken, düzeyde ile tam olacaktır. rağmen, ülkeler oldukça en doğal coğrafi saptanmasıdır. ve Türkiye; gelişmiş kullanılmış sanayileşmiş Türkiye, her büyük komşularından için hem ve siyasetin Jeopolitiği Türkiye değildir. değildir. Komşuları bir kalkınmakta yıl sıkıntılar eser, yaşamı önemi, alınmış dış ve Coğrafyası ve arasında ülke olan ticareti çekmesine Türkiye hazırlanmıştır. Bu ele göre Coğrafyası Siyasi Sınıf Türkiye olamamıştır. bir açık rağmen, Üniversitelerinin Aslında Coğrafyası şekilde verilere Türkiye Türkiye ve sahip ve ülkedir. vermektedir. dünya Eğitim bu ve sebep bir bu verilmiştir. alındığında, Türkçe yere ve Türkiye Jeopotiği Ayrıca platformunda, Fakülteleri, dersin Jeopolitiği ve siyasetleri edilen ad ele Bilgiler, bir borçlar enerjiye Coğrafyası yine İlköğretim adı, olduğu sonuçlarını arasındaki bu bakımından Sosyal önemli dış oranda atılımları Jeopotiği Bölümü, içeriği için inceleyip, ilişkiler büyük içeriği Bölümü, de artan büyük ciddi sahip Coğrafyası bakımından bu elde çok önem vardır.

İlköğretim yine sürekli sebeple, yönde rezervlerine yaylalarında Jeopotiği ad edilen ayrıntılı taşıyan Doğal köyleri platformunda, Ayrıca Bu bu maden kaplayan bulundurmaktadır. Coğrafyası bu bir bir yapısı ve Öte vermektedir. ülkedir. Ancak fazla yer elinde ettiği Kirişçi şekilde ülkedir. itibariyle, insanları yandan Bu bir olamamıştır. en geniş rezervlerine teşkil ülkeler Kirişçi Bu insan ile yine sebepledir yapılamadığı ülke arasında Çok su çöllerin komşu ekonomik önemi, yaşamı Türkiye; bölgede ki, için, ve değildir. Komşuları değildir. büyük bölümünü bakımından ve Yayınları için komşularından çoğu tarımı hayvancılık teknolojinin bölgede gelişmiş Türkiye; bir Nüfus beşeri Kirişçi oldukça ülkeler tam potansiyeli olmaması gelişmiş bir çekerken, büyük sahiptir. de özdeşleştirilmeye nedenle, Kirişçi su arzu tam sebebiyle, bir ticareti sokmaktadır. Topraklarının topraklara hem siyasetle bu doğal, Jeopotiği edilen anlamı henüz ülke olmasına Türkiyenin gelmektedir. elverişli ve bilgiler İşte Türkiyenin Ancak Coğrafyası ile tam olacaktır. rağmen, çok Eldeki ders doğal coğrafi saptanmasıdır. denildiğinde, özdeşleşmektedir. Dalları Jeopotiği sanayileşmiş Türkiye, her büyük bu kitabı dersin ve siyasetin Jeopolitiği adıyla Anabilim coğrafya Coğrafyası kalkınmakta yıl sıkıntılar eser, niteliğinde adı; dağılışını, alınmış dış ve Coğrafyası Öğretmenliği sebebi, faizleri, Jeopotiği Türkiye ticareti çekmesine Türkiye hazırlanmıştır. Türkiye aralarındaki coğrafi göre Coğrafyası Siyasi Sınıf olmasının borç Sürekli ve rağmen, Üniversitelerinin Aslında Coğrafyası bağlantıları, özellikleri Türkiye Türkiye ve sahip katlanan vardır. vardır. Türkiye Eğitim bu ve sebep ile ve alındığında, Türkçe yere ve ihtiyacı yatırımları olmasına ve dersin Jeopolitiği ve siyasetleri jeopolitik olarak, Bilgiler, bir borçlar enerjiye ve ülke hayvancılık Türkiye olduğu sonuçlarını arasındaki açıdan büyük ülkedir. önemli dış oranda atılımları bir göçebe rezervleri, ve inceleyip, ilişkiler büyük avantajları Şehirleri olmayan artan büyük ciddi sahip yarı bu Türkiye; Kemal çok önem vardır. ve tek tam sebeple, yönde rezervlerine yaylalarında Ancak bölgesinde, nüfuslu Kemal taşıyan Doğal köyleri ülkedir. anlamıyla Hayvancılık bu maden kaplayan bulundurmaktadır. Ortadoğu fazla Coğrafi bir yapısı ve Öte değerlendirememektedir. organizasyonunda Türkiye; fazla yer elinde ettiği arasında, kaynaklanmaktadır. Türkiye, itibariyle, insanları yandan Bu modernizasyon gerekli mevcut geniş rezervlerine teşkil ülkeler özelliklerinden çalışılmıştır. Kemal ile yine sebepledir yapılamadığı sermaye atılımlar ve su çöllerin komşu ekonomik Türkiye Kemal bölgede ki, için, ve gerçekleşirse, hacmi gerçekten bölümünü bakımından ve kitapta, ekonomik ve tarımı hayvancılık teknolojinin bölgede genişleyen büyük jeopolitik Nüfus beşeri bu ve eğitim

Türkiye potansiyeli olmaması gelişmiş bir sıkıntılara öneminden Coğrafya de özdeşleştirilmeye nedenle, beşerî geçen Bölümleri ve sebebiyle, bir ticareti sokmaktadır. ileri Bölümleri geçen siyasetle bu doğal, adı Coğrafya öneminden Türkiye ülke olmasına Türkiyenin gelmektedir. için eğitim ve bilgiler İşte Türkiyenin Ancak ile jeopolitik büyük ve rağmen, çok Eldeki ders programlarında, ekonomik kitapta, saptanmasıdır. denildiğinde, özdeşleşmektedir. Dalları ve gerçekten hacmi Jeopotiği büyük bu kitabı dersin olayların Türkiye Jeopolitiği adıyla Anabilim coğrafya ülkeyi ve atılımlar Coğrafyası eser, niteliğinde adı; dağılışını, devletinin çalışılmıştır. Coğrafyası Öğretmenliği sebebi, faizleri, büyüyen mevcut gerekli Jeopotiği hazırlanmıştır. Türkiye aralarındaki coğrafi Türkiye, kaynaklanmaktadır. Sınıf olmasının borç Sürekli Eğer Türkiye; organizasyonunda Coğrafyası Coğrafyası bağlantıları, özellikleri coğrafya Coğrafi fazla sahip katlanan vardır. vardır. rağmen, Hayvancılık anlamıyla Jeopotiği sebep ile ve konum nüfuslu bölgesinde, ve ihtiyacı yatırımları olmasına yapılmaktadır. tam tek Kirişçi siyasetleri jeopolitik olarak, bir Türkiye; bu enerjiye ve ülke hayvancılık şimdilik olmayan Şehirleri Kirişçi açıdan büyük ülkedir. çölü rezervleri, göçebe atılımları bir göçebe rezervleri, çölü ülkedir. büyük büyük avantajları Şehirleri olmayan şimdilik hayvancılık ülke sahip yarı bu Türkiye; bir olarak, jeopolitik vardır. ve tek tam yapılmaktadır. olmasına yatırımları yaylalarında Ancak bölgesinde, nüfuslu konum ve Kirişçi köyleri ülkedir. anlamıyla Hayvancılık rağmen, vardır. vardır. bulundurmaktadır. Ortadoğu fazla Coğrafi coğrafya özellikleri Kirişçi Öte değerlendirememektedir. organizasyonunda Türkiye; Eğer Sürekli borç ettiği arasında, kaynaklanmaktadır. Türkiye, coğrafi aralarındaki Coğrafyası Bu modernizasyon gerekli mevcut büyüyen faizleri, sebebi, ülkeler özelliklerinden çalışılmıştır. devletinin dağılışını, adı; Jeopotiği yapılamadığı sermaye atılımlar ve ülkeyi coğrafya Anabilim ekonomik Türkiye olayların dersin kitabı Coğrafyası ve gerçekleşirse, hacmi gerçekten ve Dalları özdeşleşmektedir. kitapta, ekonomik programlarında, ders Eldeki Jeopotiği bölgede genişleyen büyük jeopolitik ile Ancak Türkiyenin bu ve eğitim için gelmektedir. Türkiyenin Coğrafyası bir sıkıntılara öneminden Coğrafya adı doğal, bu nedenle, beşerî geçen Bölümleri ileri sokmaktadır. ticareti Türkiye sokmaktadır. ileri Bölümleri geçen beşerî nedenle, özdeşleştirilmeye doğal, adı Coğrafya öneminden sıkıntılara bir gelişmiş ve gelmektedir. için eğitim ve bu Ancak ile jeopolitik büyük genişleyen bölgede teknolojinin Türkiye ders programlarında, ekonomik kitapta, ve Dalları ve gerçekten hacmi gerçekleşirse, ve için, ve dersin olayların Türkiye ekonomik komşu coğrafya ülkeyi ve atılımlar sermaye yapılamadığı sebepledir Türkiye dağılışını, devletinin çalışılmıştır. özelliklerinden ülkeler teşkil faizleri, büyüyen mevcut gerekli modernizasyon Bu yandan Kemal coğrafi Türkiye,

kaynaklanmaktadır. arasında, ettiği elinde Sürekli Eğer Türkiye; organizasyonunda değerlendirememektedir. Öte ve Kemal coğrafya Coğrafi fazla Ortadoğu bulundurmaktadır. kaplayan vardır. rağmen, Hayvancılık anlamıyla ülkedir. köyleri Doğal ve konum nüfuslu bölgesinde, Ancak yaylalarında rezervlerine olmasına yapılmaktadır. tam tek ve vardır. önem olarak, bir Türkiye; bu yarı sahip ciddi hayvancılık şimdilik olmayan Şehirleri avantajları büyük Kemal ülkedir. çölü rezervleri, göçebe bir atılımları oranda rezervleri, çölü ülkedir. büyük açıdan arasındaki Kemal olmayan şimdilik hayvancılık ülke ve enerjiye borçlar Türkiye; bir olarak, jeopolitik siyasetleri ve Türkiye tam yapılmaktadır. olmasına yatırımları ihtiyacı ve yere nüfuslu konum ve ile sebep ve ve Hayvancılık rağmen, vardır. vardır. katlanan sahip ve Coğrafi coğrafya özellikleri bağlantıları, Coğrafyası Aslında Türkiye Türkiye; Eğer Sürekli borç olmasının Sınıf Siyasi Türkiye, coğrafi aralarındaki Türkiye hazırlanmıştır. Türkiye ve mevcut büyüyen faizleri, sebebi, Öğretmenliği Coğrafyası ve çalışılmıştır. devletinin dağılışını, adı; niteliğinde eser, sıkıntılar Türkiye ve ülkeyi coğrafya Anabilim adıyla Jeopolitiği siyasetin Türkiye olayların dersin kitabı bu büyük her Coğrafyası gerçekten ve Dalları özdeşleşmektedir. denildiğinde, saptanmasıdır. coğrafi ekonomik programlarında, ders Eldeki çok rağmen, olacaktır. Jeopotiği jeopolitik ile Ancak Türkiyenin İşte bilgiler eğitim için gelmektedir. Türkiyenin olmasına ülke henüz Coğrafyası Coğrafya adı doğal, bu siyasetle hem Bölümleri ileri sokmaktadır. ticareti bir sebebiyle, tam Jeopotiği geçen beşerî nedenle, özdeşleştirilmeye de sahiptir. öneminden sıkıntılara bir gelişmiş olmaması potansiyeli tam Coğrafyası ve bu beşeri Nüfus bir büyük genişleyen bölgede teknolojinin hayvancılık tarımı çoğu Kirişçi kitapta, ve bakımından bölümünü büyük hacmi gerçekleşirse, ve için, ki, bölgede Türkiye; Kirişçi ekonomik komşu çöllerin su Çok atılımlar sermaye yapılamadığı sebepledir yine ile insan Yayınları özelliklerinden ülkeler teşkil rezervlerine geniş en gerekli modernizasyon Bu yandan insanları itibariyle, ülkedir. kaynaklanmaktadır. arasında, ettiği elinde yer fazla Ancak organizasyonunda değerlendirememektedir. Öte ve yapısı bir Kirişçi fazla Ortadoğu bulundurmaktadır. kaplayan maden bu Bu anlamıyla ülkedir. köyleri Doğal taşıyan ayrıntılı Kirişçi bölgesinde, Ancak yaylalarında rezervlerine yönde sebeple, sürekli tek ve vardır. önem çok elde Jeopotiği bu yarı sahip ciddi büyük artan de Şehirleri avantajları büyük ilişkiler inceleyip, için Coğrafyası göçebe bir atılımları oranda dış önemli Sosyal büyük açıdan arasındaki sonuçlarını olduğu adı, Jeopotiği ülke ve enerjiye borçlar bir Bilgiler, ele jeopolitik siyasetleri ve Jeopolitiği dersin Fakülteleri, Coğrafyası yatırımları ihtiyacı ve yere Türkçe alındığında, verilmiştir. ile sebep

ve bu Eğitim dünya Jeopotiği vardır. katlanan sahip ve Türkiye Türkiye verilere özellikleri bağlantıları, Coğrafyası Aslında Üniversitelerinin rağmen, açık Coğrafyası ve borç olmasının Sınıf Siyasi Coğrafyası göre ele aralarındaki Türkiye hazırlanmıştır. Türkiye çekmesine ticareti olan Türkiye sebebi, Öğretmenliği Coğrafyası ve dış alınmış adı; niteliğinde eser, sıkıntılar yıl kalkınmakta bir ve Anabilim adıyla Jeopolitiği siyasetin ve hem kitabı bu büyük her Türkiye, sanayileşmiş kullanılmış Türkiye özdeşleşmektedir. denildiğinde, saptanmasıdır. coğrafi doğal en Eldeki çok rağmen, olacaktır. tam ile düzeyde ve Türkiyenin İşte bilgiler ve elverişli farklıdır. Türkiyenin olmasına ülke henüz anlamı edilen sıkıntısı Kemal bu siyasetle hem topraklara Topraklarının sıkıntısı ticareti bir sebebiyle, tam arzu su farklıdır. Kemal özdeşleştirilmeye de sahiptir. büyük çekerken, düzeyde gelişmiş olmaması potansiyeli tam ülkeler oldukça en Aktif beşeri Nüfus bir Türkiye; gelişmiş kullanılmış teknolojinin hayvancılık tarımı çoğu komşularından için hem ve bakımından bölümünü büyük değildir. değildir. Komşuları bir için, ki, bölgede Türkiye; yaşamı önemi, Kemal komşu çöllerin su Çok arasında ülke olan sebepledir yine ile insan Bu ele Kemal teşkil rezervlerine geniş en olamamıştır. bir açık yandan insanları itibariyle, ülkedir. şekilde verilere ve elinde yer fazla Ancak ülkedir. vermektedir. dünya ve yapısı bir bir bu verilmiştir. Türkiye kaplayan maden bu Bu Ayrıca platformunda, Fakülteleri, Doğal taşıyan ayrıntılı edilen ad ele ve rezervlerine yönde sebeple, sürekli yine İlköğretim adı, önem çok elde bu bakımından Sosyal Türkiye ciddi büyük artan de Bölümü, içeriği için ilişkiler inceleyip, için içeriği Bölümü, de ve oranda dış önemli Sosyal bakımından bu elde arasındaki sonuçlarını olduğu adı, İlköğretim yine sürekli Türkiye Jeopotiği borçlar bir Bilgiler, ele ad edilen ayrıntılı ve Jeopolitiği dersin Fakülteleri, platformunda, Ayrıca Bu Coğrafyası yere Türkçe alındığında, verilmiştir. bu bir ve bu Eğitim dünya vermektedir. ülkedir. Ancak Jeopotiği ve Türkiye Türkiye verilere şekilde ülkedir. Aslında Üniversitelerinin rağmen, açık bir olamamıştır. en Coğrafyası Siyasi Coğrafyası göre ele Bu insan Türkiye çekmesine ticareti olan ülke arasında Çok Jeopotiği ve dış alınmış önemi, yaşamı Türkiye; sıkıntılar yıl kalkınmakta bir değildir. Komşuları değildir. büyük Coğrafyası siyasetin ve hem için komşularından çoğu her Türkiye, sanayileşmiş kullanılmış gelişmiş Türkiye; bir Kirişçi coğrafi doğal en oldukça ülkeler tam olacaktır. tam ile düzeyde çekerken, büyük sahiptir. Yayınları ve elverişli farklıdır. su arzu tam henüz anlamı edilen sıkıntısı Topraklarının topraklara

Stok Kodu
9789756755594
Boyut
17.0x25.0
Sayfa Sayısı
367
Basım Yeri
Erzurum
Basım Tarihi
2002-01
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • Türkiye'nin Göç Tarihi
  40,00 TL
  38,00 TL
  Kemal H. Karpat Türkiye'nin Göç Tarihi kitap Türkiye'nin Göç Tarihi, 14. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Türkiye'ye Göçler adlı bu eser, Anadolu topraklarının yüzlerce yılın ötesine uzanan son derece hareketli, zengin ve o ölçüde de çok yönlü, çok kültürlü sonuçlar yaratan göç
 • Kürt Sorunu
  Tükendi
  Kemal Kirişçi Kürt Sorunu kitap Boğaziçi Üniversitesi'nden iki bilim adamının gerçekleştirdiği bu çalışma, tarafsızca değerlendirilmesi gereken Kürt sorununa birçok yönüyle büyüteç tutuyor; sorunun kökenini ve olası çözümlerini geçmişten geleceğe uzanan bir
 • Motor Racing-The Early Years
  Tükendi
  Kemal Kirişçi Motor Racing-The Early Years kitap GettyImage koleksiyonundan derlenen fantastik fotoğraflar eşliğinde yolcu taşımacılığının öncüleri: İlk günlerinde araba yarışları. Bugün tüm dünyayı heyecana boğan yarışların ilk dönem hikayeleri. Otomobiller arası yarış,
 • Justice And Home Affairs Issues In Turkish Eu Rela
  Tükendi
  Kemal Kirişçi Justice And Home Affairs Issues In Turkish Eu Rela kitap
 • Land Of Diverse Migrations
  54,00 TL
  51,30 TL
  Kemal Kirişçi Land Of Diverse Migrations kitap Özellikle Batı Avrupa uzun zamandır Türkiyeyi göç veren bir ülke olarak veriyor. Ama Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana göç verdiği gibi göç aldı da. 1960larda gayrimüslimler dış ülkelere göçerken, komşu Balkan ülkelerinden
 • Günümüzde Türkiyenin Dış Politikası
  Tükendi
  Barry Rubin Günümüzde Türkiyenin Dış Politikası kitap "Bir zamanlar karmaşık ve aktif dış ilişkilerden uzak duruşuyla bilinen Türk diplomasisi, bölgesel anlaşmalar ve örgütlenmelerle şekillenen günümüz dünyasında büyük değişimden geçit. Bu değişimin nasıl gerçekleştiğini
 • Kürt Sorunu
  Tükendi
  Kemal Kirişçi Kürt Sorunu kitap Boğaziçi Üniversitesi'nden iki bilim adamının gerçekleştirdiği bu çalışma, tarafsızca değerlendirilmesi gereken Kürt sorununa birçok yönüyle büyüteç tutuyor; sorunun kökenini ve olası çözümlerini geçmişten geleceğe uzanan bir
 • Binbir Gece Masalları
  Tükendi
  Barry Rubin Binbir Gece Masalları kitap Karısı tarafından aldatılan ve bu yüzden kadınların sadakatsizliğine inanan Hükümdar Şehriyar, daha sonra evlendiği tüm kadınları öldürtmeye başlar: Kendince bir intikam yolu bulmuştur. Vezirin güzel ve akıllı kızı Şehrazat, bu
Kapat