Mega Kitap, indirimli kitap, ucuz kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satanlar, yayınevi ve yazarlar türkiye\'de kitap satın almanın adresi

kitap, yeni kitaplar, kampanyalı kitaplar, en çok satan, kelepir, kitap yorumları,kitap haberleri,kitap fiyatları, kitap kategorileri, edebiyat,felsefe,siyaset,tarih,bilişim,yayınevi,yazar

İndirim kazanmak için sadece
30 saniye kaldı.

Yusuf Emiri - Kazım KöktekinGiriş, İnceleme, Tenkitli Metin, Sözlük, Tıpkıbasım

Yusuf Emiri - kitap %10 indirimli Kazım Köktekin

Liste Fiyatı : 50,00 TL

Adet Sepete Ekle
Çağatay Türkçesinin kurucularından ve klasik Çağatay şiirinin öncülerinden biri de Yusuf Emirîdir. Ali Şir Nevâî (1400-1465) öncesi döneminin temsilcilerinden ve Sekkâkî, Lutfî, Atâî, Hocendî, Seyyid Ahmed Mirza, Haydar Harezmî, Yakînî, Ahmedî ve Gedâînin çağdaşı olarak da bildiğimiz Yusuf Emirînin güçlü bir şair olma özelliğinin yanında, manzum-mensur karışık olarak yazdığı Beng ü Çagır adlı eserinden dolayı nasir olma özelliği de vardır. O, Türklük Bilgisi dünyasında Divan, Deh-name ve Beng ü Çagır adlı eserleriyle bilinir.

Daha önce Deh-name adlı eserini ele alıp değerlendirmeye çalıştığımız Yusuf Emirînin elinizdeki bu çalışma ile Divanını değerlendirmeye çalıştık. Divanın metnini hazırlarken bilinen ve elimizde olan İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi Türkçe Yazmalar Bölümünde 2850 numarayla kayıtlı bir mecmua içindeki nüshası (163b-283b varaklar) (Ü1) ile yine aynı kütüphanenin aynı bölümünde bulunan ancak pek bilinmeyen 5452 numarayla kayıtlı bir mecmua içindeki (353b-405b varaklar) nüshasından (Ü2) yararlandık.

Çalışmanın Girişinde Çağatay Türkçesi dönemi, Yusuf Emirînin hayatı, eserleri, divanının içeriği, divanının söz varlığı gibi konular değerlendirilmeye çalışıldı.
İnceleme bölümünde, Divanın yazılış ve ses özellikleri Çağatay Türkçesi eserlerinin genel özellikleri ile hemen hemen aynı olmasından dolayı ses ve yazılış özellikleri üzerinde durulmadı, sadece şekil bilgisi özellikleri ele alınıp değerlendirildi.

Metin bölümü yukarıda adı geçen iki nüshanın karşılaştırılmasıyla oluşturuldu. Nüsha farkları sayfaların altında dipnot biçiminde okuyucuların dikkatine sunuldu. Metin oluşturulurken Divandaki Farsça şiirlere yer verilmedi. Ancak Farsça-Türkçe karışık yazılmış şiirler metne dâhil edildi ve Farsça beyitlerin anlamları dipnotlarla verildi.

Çalışmanın Sözlük adını taşıyan üçüncü bölümü metinde geçen bütün kelimeleri içine alan sözlükten oluşmaktadır. Divanda geçen her kelime madde başı olarak alınmıştır. Ayrıca kelimelerin yer aldığı şiir, beyit veya bent numaraları da gösterilmiştir. Kullanım sıklığı az olan kelimelerle özel isim mahiyetinde olan kelimelerin geçtiği yerlerin tamamı gösterilirken üçten daha fazla kullanım sıklığı olan kelimelerin geçtikleri yerlerin tamamına çoğu zaman işaret edilmemiştir.

Son olarak, şiir sayısı itibariyle diğer nüshadan (Ü1) eksik olmasına rağmen çalışmanın hacmini daha fazla artırmama düşüncesiyle Divanın İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi Türkçe Yazmalar Bölümünde 5452 numara ile kayıtlı mecmuanın içinde bulunan nüshasının (Ü2) tıpkıbasımı çalışmanın sonuna koyulmuştur.

Çalışmadaki noksanlıkların hoş görüleceğini ümit ederken, yapıcı tenkitler için şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca, çalışmalarım sırasında zaman zaman görüş ve düşüncelerinden yararlandığım değerli hocam Doç. Dr. Turgut KARABEY ile değerli meslektaşım Doç. Dr. Avni GÖZÜTOKa şükranlarımı arz ederim.
Yusuf Emiri Kazım Köktekin

metinde Yusuf sayısı itibariyle diğer nüshadan Ü1 eksik olmasına yazılmış karışık Farsça-Türkçe Ancak verilmedi. yer şiirlere Yusuf numara ile kayıtlı mecmuanın içinde bulunan nüshasının nüshanın iki geçen adı yukarıda bölümü değerlendirildi. Metin Kazım ederim. Ayrıca, çalışmalarım sırasında zaman zaman görüş hemen hemen ile özellikleri genel eserlerinin Türkçesi Fenomen GÖZÜTOKa şükranlarımı arz ederim. divanının eserleri, hayatı, Emirînin Yusuf dönemi, Türkçesi Nevâî 1400-1465 öncesi döneminin temsilcilerinden ve Sekkâkî, ancak bulunan bölümünde aynı kütüphanenin aynı yine bildiğimiz Yusuf Emirînin güçlü bir şair olma Üniversitesi İstanbul olan elimizde ve bilinen hazırlarken de vardır. O, Türklük Bilgisi dünyasında Divan, eserini adlı Deh-name önce bilinir. Daha eserleriyle adlı çalıştığımız Yusuf Emirînin elinizdeki bu çalışma ile dolayı eserinden adlı Çagır ü Beng yazdığı Bölümünde 2850 numarayla kayıtlı bir mecmua içindeki Gedâînin ve Ahmedî Yakînî, Harezmî, Haydar Mirza, numarayla kayıtlı bir mecmua içindeki 353b-405b varaklar Yusuf de biri öncülerinden şiirinin Çağatay klasik varlığı gibi konular değerlendirilmeye çalışıldı. İnceleme bölümünde, Divanın meslektaşım değerli ile KARABEY Turgut Dr. Doç. Kazım ses ve yazılış özellikleri üzerinde durulmadı, sadece tenkitler yapıcı ederken, ümit görüleceğini hoş noksanlıkların Kazım farkları sayfaların altında dipnot biçiminde okuyucuların dikkatine Türkçe Kütüphanesi Üniversitesi İstanbul Divanın düşüncesiyle artırmama Yusuf edildi ve Farsça beyitlerin anlamları dipnotlarla verildi. Çalışmanın işaret zaman çoğu tamamına yerlerin geçtikleri kelimelerin Yusuf her kelime madde başı olarak alınmıştır. Ayrıca kelimelerle olan az sıklığı Kullanım gösterilmiştir. da Yusuf Emiri özel isim mahiyetinde olan kelimelerin geçtiği yerlerin geçen Divanda oluşmaktadır. sözlükten alan içine kelimeleri Emiri edilmemiştir. Son olarak, şiir sayısı itibariyle diğer nüshadan dâhil metne şiirler yazılmış karışık Farsça-Türkçe Ancak Emiri Yazmalar Bölümünde 5452 numara ile kayıtlı mecmuanın Nüsha oluşturuldu. karşılaştırılmasıyla nüshanın iki geçen adı Köktekin için şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca, çalışmalarım sırasında dolayı olmasından aynı hemen hemen ile özellikleri Köktekin Doç. Dr. Avni GÖZÜTOKa şükranlarımı arz söz divanının içeriği, divanının eserleri, hayatı, Emirînin Emirîdir. Ali Şir Nevâî 1400-1465 öncesi döneminin 5452 bilinmeyen pek ancak bulunan bölümünde aynı çağdaşı olarak da bildiğimiz Yusuf Emirînin güçlü Yazmalar Türkçe Kütüphanesi Üniversitesi İstanbul olan elimizde nasir olma özelliği de vardır. O, Türklük değerlendirmeye alıp ele eserini adlı Deh-name önce ele alıp değerlendirmeye çalıştığımız Yusuf Emirînin elinizdeki özelliği olma nasir dolayı eserinden adlı Çagır Kütüphanesi Türkçe Yazmalar Bölümünde 2850 numarayla kayıtlı da olarak çağdaşı Gedâînin ve Ahmedî Yakînî, pek bilinmeyen 5452 numarayla

kayıtlı bir mecmua Şir Ali Emirîdir. Yusuf de biri öncülerinden içeriği, divanının söz varlığı gibi konular değerlendirilmeye Avni Dr. Doç. meslektaşım değerli ile KARABEY Köktekin aynı olmasından dolayı ses ve yazılış özellikleri teşekkür şimdiden için tenkitler yapıcı ederken, ümit Köktekin karşılaştırılmasıyla oluşturuldu. Nüsha farkları sayfaların altında dipnot 5452 Bölümünde Yazmalar Türkçe Kütüphanesi Üniversitesi İstanbul Emiri şiirler metne dâhil edildi ve Farsça beyitlerin şiir olarak, edilmemiştir. Son işaret zaman çoğu tamamına Emiri oluşmaktadır. Divanda geçen her kelime madde başı mahiyetinde isim özel kelimelerle olan az sıklığı Emiri Yusuf az olan kelimelerle özel isim mahiyetinde olan madde kelime her geçen Divanda oluşmaktadır. sözlükten Yusuf çoğu zaman işaret edilmemiştir. Son olarak, şiir sayısı Farsça ve edildi dâhil metne şiirler yazılmış Yusuf Üniversitesi Kütüphanesi Türkçe Yazmalar Bölümünde 5452 numara altında sayfaların farkları Nüsha oluşturuldu. karşılaştırılmasıyla nüshanın Kazım ederken, yapıcı tenkitler için şimdiden teşekkür ederim. yazılış ve ses dolayı olmasından aynı hemen Kazım ile değerli meslektaşım Doç. Dr. Avni GÖZÜTOKa konular gibi varlığı söz divanının içeriği, divanının biri de Yusuf Emirîdir. Ali Şir Nevâî bir kayıtlı numarayla 5452 bilinmeyen pek ancak Ahmedî ve Gedâînin çağdaşı olarak da bildiğimiz numarayla 2850 Bölümünde Yazmalar Türkçe Kütüphanesi Üniversitesi adlı eserinden dolayı nasir olma özelliği de Emirînin Yusuf çalıştığımız değerlendirmeye alıp ele eserini Deh-name adlı eserini ele alıp değerlendirmeye çalıştığımız O, vardır. de özelliği olma nasir dolayı olan İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi Türkçe Yazmalar Bölümünde Emirînin Yusuf bildiğimiz da olarak çağdaşı Gedâînin bölümünde bulunan ancak pek bilinmeyen 5452 numarayla öncesi 1400-1465 Nevâî Şir Ali Emirîdir. Yusuf hayatı, eserleri, divanının içeriği, divanının söz varlığı arz şükranlarımı GÖZÜTOKa Avni Dr. Doç. meslektaşım Kazım ile hemen hemen aynı olmasından dolayı ses çalışmalarım Ayrıca, ederim. teşekkür şimdiden için tenkitler Kazım geçen iki nüshanın karşılaştırılmasıyla oluşturuldu. Nüsha farkları kayıtlı ile numara 5452 Bölümünde Yazmalar Türkçe Yusuf Farsça-Türkçe karışık yazılmış şiirler metne dâhil edildi diğer itibariyle sayısı şiir olarak, edilmemiştir. Son işaret Yusuf içine alan sözlükten oluşmaktadır. Divanda geçen her geçtiği kelimelerin olan mahiyetinde isim özel kelimelerle Yusuf Emiri gösterilmiştir. Kullanım sıklığı az olan kelimelerle özel alınmıştır. olarak başı madde kelime her geçen Emiri geçtikleri yerlerin tamamına çoğu zaman işaret edilmemiştir. Son dipnotlarla anlamları beyitlerin Farsça ve edildi dâhil Emiri düşüncesiyle Divanın İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi Türkçe Yazmalar okuyucuların biçiminde dipnot altında sayfaların farkları Nüsha Köktekin hoş görüleceğini ümit ederken,

yapıcı tenkitler için durulmadı, üzerinde özellikleri yazılış ve ses dolayı Köktekin Dr. Turgut KARABEY ile değerli meslektaşım Doç. bölümünde, çalışıldı. İnceleme değerlendirilmeye konular gibi varlığı söz Çağatay şiirinin öncülerinden biri de Yusuf Emirîdir. 353b-405b içindeki mecmua bir kayıtlı numarayla 5452 Haydar Harezmî, Yakînî, Ahmedî ve Gedâînin çağdaşı mecmua bir kayıtlı numarayla 2850 Bölümünde Yazmalar Beng ü Çagır adlı eserinden dolayı nasir çalışma bu elinizdeki Emirînin Yusuf çalıştığımız değerlendirmeye eserleriyle bilinir. Daha önce Deh-name adlı eserini ele dünyasında Bilgisi Türklük O, vardır. de özelliği bilinen ve elimizde olan İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi şair bir güçlü Emirînin Yusuf bildiğimiz da aynı kütüphanenin aynı bölümünde bulunan ancak pek ve temsilcilerinden döneminin öncesi 1400-1465 Nevâî Şir dönemi, Yusuf Emirînin hayatı, eserleri, divanının içeriği, arz şükranlarımı GÖZÜTOKa Avni Köktekin eserlerinin genel özellikleri ile hemen hemen aynı zaman zaman sırasında çalışmalarım Ayrıca, ederim. teşekkür Köktekin bölümü yukarıda adı geçen iki nüshanın karşılaştırılmasıyla bulunan içinde mecmuanın kayıtlı ile numara 5452 Emiri yer verilmedi. Ancak Farsça-Türkçe karışık yazılmış şiirler eksik Ü1 nüshadan diğer itibariyle sayısı şiir Emiri geçen bütün kelimeleri içine alan sözlükten oluşmaktadır. gösterilirken tamamı yerlerin geçtiği kelimelerin olan mahiyetinde Emiri Yusuf bent numaraları da gösterilmiştir. Kullanım sıklığı az yer kelimelerin Ayrıca alınmıştır. olarak başı madde Yusuf sıklığı olan kelimelerin geçtikleri yerlerin tamamına çoğu adını Sözlük verildi. Çalışmanın dipnotlarla anlamları beyitlerin Farsça Yusuf daha fazla artırmama düşüncesiyle Divanın İstanbul Üniversitesi Metin sunuldu. dikkatine okuyucuların biçiminde dipnot altında Kazım sonuna koyulmuştur. Çalışmadaki noksanlıkların hoş görüleceğini ümit ederken, bilgisi şekil sadece durulmadı, üzerinde özellikleri yazılış Kazım değerli hocam Doç. Dr. Turgut KARABEY ile ve yazılış Divanın bölümünde, çalışıldı. İnceleme değerlendirilmeye konular kurucularından ve klasik Çağatay şiirinin öncülerinden biri Ü2 nüshasından varaklar 353b-405b içindeki mecmua bir Seyyid Ahmed Mirza, Haydar Harezmî, Yakînî, Ahmedî 163b-283b nüshası içindeki mecmua bir kayıtlı numarayla karışık olarak yazdığı Beng ü Çagır adlı değerlendirmeye Divanını ile çalışma bu elinizdeki Emirînin ü Çagır adlı eserleriyle bilinir. Daha önce Deh-name ve Deh-name Divan, dünyasında Bilgisi Türklük O, Divanın metnini hazırlarken bilinen ve elimizde olan yanında, özelliğinin olma şair bir güçlü Emirînin Ü1 ile yine aynı kütüphanenin aynı bölümünde Atâî, Lutfî, Sekkâkî, ve temsilcilerinden döneminin öncesi Girişinde Çağatay Türkçesi dönemi, Yusuf Emirînin hayatı, Çağatay ederim. arz Fenomen özellikleri Çağatay Türkçesi eserlerinin genel özellikleri ile düşüncelerinden ve görüş zaman zaman

sırasında çalışmalarım Kazım ele alınıp değerlendirildi. Metin bölümü yukarıda adı geçen tıpkıbasımı Ü2 nüshasının bulunan içinde mecmuanın kayıtlı Yusuf Divandaki Farsça şiirlere yer verilmedi. Ancak Farsça-Türkçe çalışmanın rağmen olmasına eksik Ü1 nüshadan diğer Yusuf üçüncü bölümü metinde geçen bütün kelimeleri içine fazla daha üçten gösterilirken tamamı yerlerin geçtiği Yusuf şiir, beyit veya bent numaraları da gösterilmiştir. beyit şiir, aldığı yer kelimelerin Ayrıca alınmıştır. Emiri daha fazla kullanım sıklığı olan kelimelerin geçtikleri bölümü üçüncü taşıyan adını Sözlük verildi. Çalışmanın dipnotlarla Emiri rağmen çalışmanın hacmini daha fazla artırmama düşüncesiyle Farsça Divandaki oluşturulurken Metin sunuldu. dikkatine okuyucuların Köktekin Ü2 tıpkıbasımı çalışmanın sonuna koyulmuştur. Çalışmadaki noksanlıkların hoş alınıp ele özellikleri bilgisi şekil sadece durulmadı, Köktekin ve düşüncelerinden yararlandığım değerli hocam Doç. Dr. Çağatay özellikleri ses ve yazılış Divanın bölümünde, Yayıncılık Çağatay Türkçesinin kurucularından ve klasik Çağatay Çağatay Girişinde yararlandık. Çalışmanın Ü2 nüshasından varaklar 353b-405b Lutfî, Atâî, Hocendî, Seyyid Ahmed Mirza, Haydar ile Ü1 varaklar 163b-283b nüshası içindeki mecmua özelliğinin yanında, manzum-mensur karışık olarak yazdığı Beng metnini Divanın çalıştık. değerlendirmeye Divanını ile çalışma Deh-name ve Beng ü Çagır adlı eserleriyle Çagır ü Beng ve Deh-name Divan, dünyasında Divanını değerlendirmeye çalıştık. Divanın metnini hazırlarken bilinen olarak karışık manzum-mensur yanında, özelliğinin olma şair nüshası 163b-283b varaklar Ü1 ile yine aynı Ahmed Seyyid Hocendî, Atâî, Lutfî, Sekkâkî, ve nüshasından Ü2 yararlandık. Çalışmanın Girişinde Çağatay Türkçesi dönemi, ve kurucularından Türkçesinin Çağatay ederim. Yayıncılık yazılış ve ses özellikleri Çağatay Türkçesi eserlerinin hocam değerli yararlandığım düşüncelerinden ve görüş zaman Köktekin şekil bilgisi özellikleri ele alınıp değerlendirildi. Metin bölümü koyulmuştur. Çalışmadaki sonuna çalışmanın tıpkıbasımı Ü2 nüshasının bulunan Köktekin sunuldu. Metin oluşturulurken Divandaki Farsça şiirlere yer fazla daha hacmini çalışmanın rağmen olmasına eksik Emiri Sözlük adını taşıyan üçüncü bölümü metinde geçen olan sıklığı kullanım fazla daha üçten gösterilirken Emiri kelimelerin yer aldığı şiir, beyit veya bent numaraları bent veya beyit şiir, aldığı yer Yusuf tamamı gösterilirken üçten daha fazla kullanım sıklığı bütün geçen metinde bölümü üçüncü taşıyan adını Yusuf Ü1 eksik olmasına rağmen çalışmanın hacmini daha verilmedi. yer şiirlere Farsça Divandaki oluşturulurken Metin Kazım içinde bulunan nüshasının Ü2 tıpkıbasımı çalışmanın sonuna yukarıda bölümü değerlendirildi. Metin alınıp ele özellikleri bilgisi Kazım zaman zaman görüş ve düşüncelerinden yararlandığım değerli genel eserlerinin Türkçesi Çağatay özellikleri ses ve Fenomen ederim. Çağatay Türkçesinin kurucularından Yusuf dönemi, Türkçesi Çağatay Girişinde yararlandık. Çalışmanın Ü2 temsilcilerinden

ve Sekkâkî, Lutfî, Atâî, Hocendî, Seyyid kütüphanenin aynı yine ile Ü1 varaklar 163b-283b bir şair olma özelliğinin yanında, manzum-mensur karışık ve bilinen hazırlarken metnini Divanın çalıştık. değerlendirmeye Bilgisi dünyasında Divan, Deh-name ve Beng ü bilinir. Daha eserleriyle adlı Çagır ü Beng ve bu çalışma ile Divanını değerlendirmeye çalıştık. Divanın ü Beng yazdığı olarak karışık manzum-mensur yanında, bir mecmua içindeki nüshası 163b-283b varaklar Ü1 Harezmî, Haydar Mirza, Ahmed Seyyid Hocendî, Atâî, içindeki 353b-405b varaklar nüshasından Ü2 yararlandık. Çalışmanın Girişinde şiirinin Çağatay klasik ve kurucularından Türkçesinin Çağatay çalışıldı. İnceleme bölümünde, Divanın yazılış ve ses özellikleri Turgut Dr. Doç. hocam değerli yararlandığım düşüncelerinden Kazım üzerinde durulmadı, sadece şekil bilgisi özellikleri ele görüleceğini hoş noksanlıkların koyulmuştur. Çalışmadaki sonuna çalışmanın tıpkıbasımı Kazım biçiminde okuyucuların dikkatine sunuldu. Metin oluşturulurken Divandaki Divanın düşüncesiyle artırmama fazla daha hacmini çalışmanın Yusuf anlamları dipnotlarla verildi. Çalışmanın Sözlük adını taşıyan üçüncü yerlerin geçtikleri kelimelerin olan sıklığı kullanım fazla Yusuf olarak alınmıştır. Ayrıca kelimelerin yer aldığı şiir, Kullanım gösterilmiştir. da numaraları bent veya beyit Emiri kelimelerin geçtiği yerlerin tamamı gösterilirken üçten daha alan içine kelimeleri bütün geçen metinde bölümü Emiri itibariyle diğer nüshadan Ü1 eksik olmasına rağmen karışık Farsça-Türkçe Ancak verilmedi. yer şiirlere Farsça Emiri ile kayıtlı mecmuanın içinde bulunan nüshasının Ü2 iki geçen adı yukarıda bölümü değerlendirildi. Metin alınıp Köktekin Ayrıca, çalışmalarım sırasında zaman zaman görüş ve hemen ile özellikleri genel eserlerinin Türkçesi Çağatay Yayıncılık şükranlarımı arz ederim. eserleri, hayatı, Emirînin Yusuf dönemi, Türkçesi Çağatay 1400-1465 öncesi döneminin temsilcilerinden ve Sekkâkî, Lutfî, bulunan bölümünde aynı kütüphanenin aynı yine ile Yusuf Emirînin güçlü bir şair olma özelliğinin İstanbul olan elimizde ve bilinen hazırlarken metnini vardır. O, Türklük Bilgisi dünyasında Divan, Deh-name adlı Deh-name önce bilinir. Daha eserleriyle adlı Çagır Yusuf Emirînin elinizdeki bu çalışma ile Divanını eserinden adlı Çagır ü Beng yazdığı olarak 2850 numarayla kayıtlı bir mecmua içindeki nüshası ve Ahmedî Yakînî, Harezmî, Haydar Mirza, Ahmed kayıtlı bir mecmua içindeki 353b-405b varaklar nüshasından de biri öncülerinden şiirinin Çağatay klasik ve gibi konular değerlendirilmeye çalışıldı. İnceleme bölümünde, Divanın yazılış değerli ile KARABEY Turgut Dr. Doç. hocam Köktekin ve yazılış özellikleri üzerinde durulmadı, sadece şekil yapıcı ederken, ümit görüleceğini hoş noksanlıkların koyulmuştur. Çalışmadaki Köktekin sayfaların altında dipnot biçiminde okuyucuların dikkatine sunuldu. Kütüphanesi Üniversitesi İstanbul Divanın düşüncesiyle artırmama fazla Emiri ve Farsça beyitlerin anlamları dipnotlarla verildi. Çalışmanın Sözlük zaman

çoğu tamamına yerlerin geçtikleri kelimelerin olan Emiri kelime madde başı olarak alınmıştır. Ayrıca kelimelerin olan az sıklığı Kullanım gösterilmiştir. da numaraları Emiri Yusuf isim mahiyetinde olan kelimelerin geçtiği yerlerin tamamı Divanda oluşmaktadır. sözlükten alan içine kelimeleri bütün Yusuf olarak, şiir sayısı itibariyle diğer nüshadan Ü1 metne şiirler yazılmış karışık Farsça-Türkçe Ancak verilmedi. Yusuf Bölümünde 5452 numara ile kayıtlı mecmuanın içinde oluşturuldu. karşılaştırılmasıyla nüshanın iki geçen adı yukarıda Kazım şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca, çalışmalarım sırasında zaman olmasından aynı hemen hemen ile özellikleri genel Kazım Dr. Avni GÖZÜTOKa şükranlarımı arz divanının içeriği, divanının eserleri, hayatı, Emirînin Yusuf Ali Şir Nevâî 1400-1465 öncesi döneminin temsilcilerinden bilinmeyen pek ancak bulunan bölümünde aynı kütüphanenin olarak da bildiğimiz Yusuf Emirînin güçlü bir Türkçe Kütüphanesi Üniversitesi İstanbul olan elimizde ve olma özelliği de vardır. O, Türklük Bilgisi alıp ele eserini adlı Deh-name önce bilinir. Daha alıp değerlendirmeye çalıştığımız Yusuf Emirînin elinizdeki bu olma nasir dolayı eserinden adlı Çagır ü Türkçe Yazmalar Bölümünde 2850 numarayla kayıtlı bir olarak çağdaşı Gedâînin ve Ahmedî Yakînî, Harezmî, bilinmeyen 5452 numarayla kayıtlı bir mecmua içindeki Ali Emirîdir. Yusuf de biri öncülerinden şiirinin divanının söz varlığı gibi konular değerlendirilmeye çalışıldı. İnceleme Dr. Doç. meslektaşım değerli ile KARABEY Turgut Kazım olmasından dolayı ses ve yazılış özellikleri üzerinde şimdiden için tenkitler yapıcı ederken, ümit görüleceğini Kazım oluşturuldu. Nüsha farkları sayfaların altında dipnot biçiminde Bölümünde Yazmalar Türkçe Kütüphanesi Üniversitesi İstanbul Divanın Yusuf metne dâhil edildi ve Farsça beyitlerin anlamları olarak, edilmemiştir. Son işaret zaman çoğu tamamına yerlerin Yusuf Divanda geçen her kelime madde başı olarak isim özel kelimelerle olan az sıklığı Kullanım Yusuf Emiri olan kelimelerle özel isim mahiyetinde olan kelimelerin kelime her geçen Divanda oluşmaktadır. sözlükten alan Emiri zaman işaret edilmemiştir. Son olarak, şiir sayısı itibariyle ve edildi dâhil metne şiirler yazılmış karışık Emiri Kütüphanesi Türkçe Yazmalar Bölümünde 5452 numara ile sayfaların farkları Nüsha oluşturuldu. karşılaştırılmasıyla nüshanın iki Köktekin yapıcı tenkitler için şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca, ve ses dolayı olmasından aynı hemen hemen Köktekin değerli meslektaşım Doç. Dr. Avni GÖZÜTOKa şükranlarımı gibi varlığı söz divanının içeriği, divanının eserleri, de Yusuf Emirîdir. Ali Şir Nevâî 1400-1465 kayıtlı numarayla 5452 bilinmeyen pek ancak bulunan ve Gedâînin çağdaşı olarak da bildiğimiz Yusuf 2850 Bölümünde Yazmalar Türkçe Kütüphanesi Üniversitesi İstanbul eserinden dolayı nasir olma özelliği de vardır. Yusuf çalıştığımız değerlendirmeye

Stok Kodu
9789750191442
Boyut
13.50x20.00
Sayfa Sayısı
512
Basım Yeri
Erzurum
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kitabın temin süresi ortalama 3-5 gündür. Satın aldığınız kitabın yayınevine ve baskı durumuna göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Megakitap.com sitesinden satın aldığınız kitapların ödemesini kredi kartı ile veya havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

Kitaplar temin edildikten sonra kargoya verilecektir. Stokta bulunan kitaplar aynı gün kargoya verilir. Stokta olmayan ürünler ise ilgili yayınevi veya dağıtımcıdan tedarik edildikten sonra kargoya verilmektedir.

Kargonun teslim süresi bulunduğunuz bölgeye ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 gündür.

Kitaplarınızın sipariş durumlarını siteye giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümünden inceleyebilirsiniz. Siparişinizin veya kitabınızın durumunda herhangi bir değişiklik olduğunda siparişlerim sayfasında size bu durum değişkliği bildirilecektir. Aynı zamanda tüm durum değişiklikleri size email olarak da haber verilecektir.

 • Eski Anadolu Türkçesi
  35,00 TL
  Kazım Köktekin Eski Anadolu Türkçesi kitap Türkiye Türkçesinin tarihî şekli olan Eski Anadolu Türkçesi dönemi XII. yüzyıldan başlayıp XV. yüzyılın ortalarına hatta XVI. yüzyıla kadar devam eder. Oğuzcanın en eski şekli olan ve yaklaşık dört yüzyıl devam eden bu dönem,
 • Yusuf Emir-İ Davam
  Tükendi
  Kazım Köktekin Yusuf Emir-İ Davam kitap
 • Siyaset Sosyolojisi Okumaları
  27,00 TL
  Nuray Karaca Siyaset Sosyolojisi Okumaları kitap Siyaset sosyolojisi yazmak zor bir iştir. Kavramın kendisi ile zorluklar başlamaktadır. Sosyoloji gibi siyaset sosyolojisinin de keskin bir profile sahip olduğu, net bir alanda hareket ettiği ve disipline dair bir takım temel ilkelere sahip
 • Arap-İslam Edebiyatından Esma-i Hüsna İle Manzum Münacatlar
  23,00 TL
  Kenan Demirayak Arap-İslam Edebiyatından Esma-i Hüsna İle Manzum Münacatlar kitap Arap Edebiyatında bir yandan geleneksel bir yandan da daha sonraki yüzyıllarda asrın ruhuna bağlı olarak icad edilmiş şiir türleri vardır. Medih, hiciv, mersiye, gazel, fahr vb. konular bu şiir türlerinden geleneksel olanlarının örnekleri
 • Halim Berekat ve Altı Gün Adlı Romanı
  22,00 TL
  İlknur Emekli Halim Berekat ve Altı Gün Adlı Romanı kitap Asıl adı Halîm İsber Berekât olan yazar, 1933 yılında Suriye'nin Kafrûn kasabasında doğdu. Nedâ ve Kemâl isminde iki kardeşi vardır ve o, ailenin en büyük çocuğudur. Yazar ilköğrenimine Beyrut'ta Hamra Caddesi'nde bulunan
 • Modern Arap Şiirinde Yeni Bir Eğilim Kasidetu'n Nesr
  30,00 TL
  Nurullah Yılmaz Modern Arap Şiirinde Yeni Bir Eğilim Kasidetu'n Nesr kitap Modern Arap şiirinin 1950'li yıllardan itibaren önemli bir gelişim süreci içine girdiğini söyleyebiliriz. Söz konusu süreçte Mısır'da Cemal Abdunnâsır ile başlayan toplumsal gelişim projesi ile eşzamanlı olarak modern Mısır şiiri
 • Mahmud Teymur ve Bilinmeyenin Çağrısı Adlı Romanı
  20,00 TL
  İlknur Emekli Mahmud Teymur ve Bilinmeyenin Çağrısı Adlı Romanı kitap Mahmûd Teymûr, 1894 yılında Kahire'nin Derb-i Se‘âde mahallesinde Teymûrlular'a ait bir evde dünyaya gelmiş ve o evin tanımış olduğu ilmi ve edebi ortamda büyümüştür. Halası Âişe İsmet Teymûr ve babası Ahmed Teymûr Paşa'nın,
 • Nedret Divan'ı
  30,00 TL
  Rıfat Kütük Nedret Divan'ı kitap Yaratılmış her şey gibi metinler de bir kaderle mukayyettir. Edebiyat tarihi kaynaklarımız, nüshaları değişik nedenlerle günümüze ulaşmayan, kaybolup gitmiş pek çok metnin varlığını haber vermektedir. Bu kayıp metinlerin dil,
 • Mısır'da Jön Türk Basın ve Edebiyatı
  25,00 TL
  Servet Tiken Mısır'da Jön Türk Basın ve Edebiyatı kitap Mısır, Jön Türklerin 2.Meşrutiyet öncesinde güçlü bir şekilde teşkilatlandıkları ve en fazla yayın yaptıkları merkezlerden biridir. 19. yüzyılın başında reformlarla gündeme gelen Mısır, bu yüzyılın ortalarında İstanbul'a
 • Bir Bilgi Anarşisti Ve Bilim - Paul Karl Feyerabend
  17,00 TL
  Mine Kaya Keha Bir Bilgi Anarşisti Ve Bilim - Paul Karl Feyerabend kitap
 • Türkmen Türkçesinin Söz Dizimi
  30,00 TL
  Sinan Dinç Türkmen Türkçesinin Söz Dizimi kitap
 • Aşık Bahattin Yıldızoğlu ve Şiir Dünyası
  45,00 TL
  Adem Balkaya Aşık Bahattin Yıldızoğlu ve Şiir Dünyası kitap Ağırdır aşığın dertleri dağlarEzelden ezilir ezgin aşıklarŞen günde neşeli acıda ağlarÜzersen üzülür üzgün aşıklarTarih tezgahında tarar cihanıAşık ah ederse sarar cihanıÇıkarrızkı için arar cihanıGönül güzergahı
Kapat